021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: o indrumare..

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
sophyanna1973
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

o indrumare..

Mesajde sophyanna1973 » 29 Iul 2018, 04:07

Buna dimineata!
Sunt Sofia. Sunt aici pentru ca......sunt aici.
Banuiesc ca am nevoie de un sfat, de o mana de ajutor, de niste oameni care sa imi spuna ce sa fac si unde gresesc.
Daca am simtit nevoia sa fiu aici, inseamna ca ceva nu este in regula si.....momentan, cam asta este.
Multumesc!

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: o indrumare..

Mesajde Airam » 29 Iul 2018, 08:23

Buna dimineata Sofia,

nu te jena sa fii aici, cred ca esti unde trebuie.
Cu drag Maria.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 29 Iul 2018, 14:29

Buna Sofia, bine ai venit si dumireste-te daca ai sa nu nevoie de ajutor, ajutor care va veni singur daca citesti si aplici ceea ce am facut si noi la rindul nostru:am scris, am povestit cu sinceritate ceea ce simteam si ceea ce nu era in regula cu viata noastra legat de alcol...am citit povestile celorlalti si am calcat in urmele celor care au reusit etc ...
Nu exista leacuri minune ci doar unul singur:sa iei ZILNIC pastila de abstinenta ASTAZI Nu BEAU...si nu incetezi "tratamentul niciodata...🤔
Mult succes si tine aproape!👍

Ps Suntem aici pt orice intrebari (cel putin eu...)
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde colica zis alcoolica » 30 Iul 2018, 07:36

Buna Sofia , bine ai venit pe forum !
Eu sunt Colea si sunt alcoolic , acum abstinent , pentru ca am inteles ca este singura metoda care functioneaza .
O zi frumoasa iti doresc !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 30 Iul 2018, 13:43

Bine ai venit Sofia. Felicitari pentru ca esti aici. Pentru mine asta inseamna ca, constientizezi problema pe care o ai si vrei sa ceri ajutor. Asa timid cum o faci este foarte bine. Asteptam sa ne spui prin ce treci, de cat timp samd.
Adresa la care pot fi contactat este: alcohelp@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”