021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: O noua.. Alcoolica

Mesajde Raza de soare » 23 Ian 2019, 18:28

:)

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 04 Feb 2019, 08:46

Buna dimineata Danuta!
Cum te m-ai descurci draga mea?
😘

Sunt autorul acestui subiect
Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 09 Feb 2019, 15:48

Hey airam, Doamne ca nici nu am mai apucat sa intru pe site. Binisor problemele financiare inca ma doboara si tot caut solutii, e pare ca am si slabit un pic :)) important e ca am rezisenta in fata alcoolului. Mai stau si ma gandesc... Oare cum Dumnezeu mai puteam si sa beau cu atatea pe cap? Tot obosita, lucrez de dimineata pana seara... Am iesit ceva minus mai mare in gestiune si suport consecintele acum... Cand am zis ca ma mai linistesc si eu, intrevin altele . si uite asa... Dar Doamne ajuta si tot inainte

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 11 Feb 2019, 13:04

Ma bucur Danutza ca esti bine. Ma bucur pentru tine. Greutatile nu au disparut ca prin farmec odata cu abstinenta si totusi, ai rezistat ispitei. Cu o usurinta demna de invidiat. Cam cum i s-a intamplat si lui Sobri. Cred ca voi faceti parte din categoria celor la care dependenta nu a reusit sa se instaleze in totalitate. Sau ati avut doar un caracter puternic. Ceva v-a facut sa renuntati la alcool fara regrete multe. Sunteti norocosi. Adevarate exemple!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 11 Feb 2019, 22:09

Hey :) da... Eu am avit norocul ca am studiar candva alcoolismul si mi-am vazut pasii... Cred.. Sau am avut ravna sa ma rog de fiecare data cand eram mahmura sa reusesc sa nu ma mai apropiu iar de alcool.. Nu stiu.. Cert este ca eu de la a bea o bere de placere... Neavand vreodata problema ca nu ma pot opri... A fost doar un pas sa depasesc limita si sa devin sclava alcoolului. Nu credeam vreodata ca pot ajunge sa nu ma controlez, sau cine mai stie? Important e ca intr-un mod sau altul sunt aici! Mandra ca sunt aici! Va pup

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 14 Feb 2019, 08:46

Buna dimineatza, inca 2 zile si fac jumatate de an fara alcool :) am mai visat noaptea ca beau si m-am trezit cu frica.. Ia uite ce am facut.. M-am abtinut atata timp :))) si cand imi dadeam seama ca e doar un vis era altceva. Ma bucur ca sunt pe picioare! Ca ma trezesc dimineatza fara regrete, frisoane, rau si alte lucruri. O zi frumoasa sa aveti!

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 14 Feb 2019, 13:04

Bravo, felicitari Danutza!! Culegi roade minunate, cu siguranta. Doamne ajuta si sa ne auzim cu vesti la fel de bune mereu!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 14 Feb 2019, 22:00

Felicitari si mult succes in continuare! SE POATE.

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde colica zis alcoolica » 15 Feb 2019, 07:03

Felicitari Danuta , iti doresc abstinenta senina in continuare !
Mi-a placut mult intrebarea ta de acum cateva zile :
Oare cum Dumnezeu mai puteam si sa beau cu atatea pe cap?
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 18 Feb 2019, 19:30

:)) buna, multumesc. Asa incetisor le fac pe toate. Pai nu e asa colica? Cate sunt de facut si mai si pierdem timpul. Pana culeg roade mai am de tras oricum

Înapoi la “PREZENTATI-VA”