021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.

And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: O noua.. Alcoolica

Mesajde And_y » 16 Apr 2019, 22:46

Buna seara,
Felicitari Danutza ptr. cele 8 luni de abstinenta!
Nimic nu e intamplator.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 17 Apr 2019, 09:13

Felicitari si mult succes in toate!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 17 Apr 2019, 16:19

Bravo Danuta, felicitari si nu stiu de ce dar am stiut ca tu vei reusi...nu toti cei care isi doresc si reusesc sa devina abstinenti si m-a speriat procentul nereusitelor cind mi l-a spus Tudor, drept pt care am urmat orbeste ceea ce a facut el s...si bine am facut!
Felicitari din suflet si tine aproape!Esti mare!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
Danutza
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Danutza » 17 Apr 2019, 18:29

Multumesc dragilor, asa e joy, asta era si unele din discutiile de la inceput, am intrat in abstinenta cu atata frica de faptul ca nu voi reusi pentru ca am vazut recidiva multora, imj amintesc si acum ca la un moment dat am sunat la alcoline intr-un punct critic, atat de mult m-a linistit interlicutorul. Eh :) asa incet se fac toate si trebuie sa imi iau asta ca punct de reper acel punct zero si sa imi dau seama ce pot face, datorita oboselii tind acum sa ma descurajez si sa ma demoralizez. Vreau sa iau atitudine clad in ceea ce priveste viatza, munca si copii. Va pup

Înapoi la “PREZENTATI-VA”