021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: O noua.. Alcoolica

Mesajde Raza de soare » 16 Mai 2019, 13:21

Felicitaaari!🥀🌻🌺

Sunt autorul acestui subiect
Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 16 Mai 2019, 18:00

Sa stii ca in principiu imi incep diminetile cam asa: suna alarma, ma ridic si pat si cand vad ca nu ametesc zic : Doamne Multumesc ca m-am ridicat si ca nu beau :) acum ma duc sa sarbatoresc la o fripturica! Cum an zis, chiar daca scriu rar eu tot cu voinin suflet sunt. Rezultatele sunt super :) mie nicinu imi vine sa cred ascensiunea mea in asa putin timp! Si cu cata incredere fac anumite lucruri si sa vorbesc cu oameni noi, tot am de lucrat la partener de viatza .. Dar na :) inainte

And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde And_y » 16 Mai 2019, 21:43

Buna seara,
Felicitari, sunt sigur ca au observat schimbarea cei din jur!
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 16 Mai 2019, 23:48

Bravoo Danutza, am scris eu ceva frumos cu poza aferenta, undeva...😉😂😂😂👍
W. Churchill spunea:"..si cind mergi prin Iad, contiuna sa mergi...", lucru pe carel l-am facut si eu si tu si multi altii...🤔😉🤗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 17 Mai 2019, 22:24

Multumesc! :)

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 18 Mai 2019, 21:53

Stiti cum ziceau multi de aici ca ar opta pt diverse functii sau posturi alcoolici abstinenti? Va amintiti cum plangeam acum cateva luni ca nici mancare in frigider nu aveam? Ca ramasesem fara servici, chirie si altele... Dupa 9 luni, in care am luptat enorm sa recuperez pierderi, sa ma repun in valoare.. Nu doar ca mi-am reluat relatiile cu familia si suntem ok, ca imi permit chiria si viatza decenta in sensul ca imi permit mofturi la orice ora, cele mici, am revenit fortat dar nu conteaza, la ratele bancare sa le achit ca omul civilizat, mi-am refacut dantura, sunt in pragul de a imi pune pe picioare o mica afacere, copiii sunt sanatosi, cea mare care a fost cea mai afectata de a doua casnicie s-a linistit foarte mult, a prins incredere in ea si a castigat un conurs la scoala, notele s-a inbunatatit, iar la noul loc de munca... Tocmai am aflat ca urmeaza sa fiu trimisa in capital sa fiu instruita pt avansare. .. Deci, stiti de fapt care a fost singurul efort? Abstinenta zilnica! Restul au venit de la sine! Deci curaj pt toti incepatorii! Multumiri veteranilor care m-au sustinut! V-am spus ca zilnic va am in suflet dar sunt extrem de ocpata si obosita pt ca si avut de tras, de invatat etc.. Si acum imi permit sa imi reorganizez programul si o sa revin in forte si aici, pt ca am asteptat oarecum sa ma conving eu ca se poate, iar daca orin vorbe nu reusesc, macar prin puterea exemplului! Va pup

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 19 Mai 2019, 00:31

Vorbele mele ar fi de prisos...🤔🤗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 19 Mai 2019, 08:32

:D

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 20 Mai 2019, 07:43

Danutza draga ma bucur foarte mult pentru tine. Face minuni abstinenta din oameni.

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 20 Mai 2019, 22:04

Ce ma bucur pentru tine 🤗🙂

Înapoi la “PREZENTATI-VA”