021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Cristina Rodica
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Mesajde Cristina Rodica » 30 Dec 2018, 14:49

Buna tuturor, sunt Cristina si tatal meu este alcoolic. Este posibil ca o carte despre aceasta boala sa il ajute mult. Am cautat pe Google dar nu am gasit nimic real. Am vazut ca aici vorbiti despre Bigbook, nu stiu exact ce este, doar presupun ca este o carte. Oare cum as putea intra in posesia ei?

Mulțumesc din suflet pentru ajutor!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Mesajde Joy » 30 Dec 2018, 19:26

Buna Rodica ,
Uita-te la topicul "Va salut...cu respect!" de Lupica si la sfirsitul postatrilor lui are o adresa de e-mail.Sunt sigura ca te va ajuta.Si cred ca pe Google gasim orice in zilele de astazi.
Succes si La multi ani!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Mesajde colica zis alcoolica » 04 Ian 2019, 08:13

Buna Cristina ,
Eu am varianta cartii in format electronic , daca vrei poti sa-mi scrii un e-mail (gasesti adresa mea in partea de jos a ceea ce iti scriu acum si o sa ti-o timit ).
Mai este o varianta , daca esti dintr-un oras mai mare , capitala , etc sa mergi la gruul AA de acolo sa cumperi o carte sau sa ceri cateva brosuri si sa cauti si Al-anonul care sunt grupuri ai familiarilor de alcoolici ( frati , parinti , fii ) si se discuta cum aceasta boala ne-a afectat pe noi , familia , etc si se face un program de recuperare .
O zi buna Cristina si te astept cat mai des pe forumul Alcohelp !
Colea , alcoolic si fiu al unui tata alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Înapoi la “PREZENTATI-VA”