021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna tuturor!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Anca N.
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Buna tuturor!

Mesajde Anca N. » 03 Feb 2019, 14:26

Numele meu este Anca și acum doi ani am început sa consum alcool in exces (cel mai des seara) pt a-mi anestezia durerea unei lipse de anturaj, de înțelegere din partea soțului....de singurătate. Am și doi copii mici de care trebuie sa ma ocup și pt care nu am nici un ajutor, ca sa pot avea ceva timp pt mine....deci va dați seama ca dimineața trebuia sa fiu “fresh” și o mama “normala”. Evident ca toate astea erau și încă sunt combinate cu o depresie accentuată.
In ultimele 4 luni am reușit sa rezist câte o sapt, chiar doua....darmereu am recazut câte doua, trei, patru seri la rând....apoi apăreasentimentul foarte puternic de vinovatie și stări de anxietate....
Ma bucur ca am găsit acest forum, la îndemnul medicului psihiatru și sper, ca alături de voi, care aveți povesti similare sa pot trece de acele momente cruciale când apare “pofta” pt a compensa singuratatea.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna tuturor!

Mesajde asido1973 » 03 Feb 2019, 17:32

Bine ai venit Anca pe acest forum. Sigur vei gasi aici ceea ce ai nevoie pentru a-ti fi bine. Ne bucuram de asemeni ca medicul tau ti-a recomandat acest forum, inseamna ca stie ce stie. Scrie aici , povesteste si sunt atatea femei care au reusit si vei avea ce invata. Suntem atatia aici care em reusit . Inca o data bine ai venti si tine aproape!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Buna tuturor!

Mesajde Airam » 03 Feb 2019, 18:18

Bine ai venit Anca!
Cu siguranta vei reusi, alcoolul nu rezolva nici singuratatea, nici depresia, dimpotriva accentueaza problemele.
Scrie aici, cand simti nevoia.
Te imbratisez, Maria.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”