021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Vreau să mă las de alcool

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Niner
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Vreau să mă las de alcool

Mesajde Niner » 06 Feb 2019, 13:52

A 5-a zi și merge bine,mă și simt mai bine.Trebuie însă să umblu ziua prin oraș,să am activitate,să pot dormi ok.Salutări tuturor.

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 06 Feb 2019, 17:57

Buna Niner, cat timp ti-a luat pana sa redvii la consumul de dinainte? Zile? Saptamani?
Vre-o ocazie speciala pentru care ti-ai zis hai sa vad daca merge iar? Sau asa simplu, aparent fara un motiv anume?

Mult succes si seninatate! Multumesc pentru mesajele tale.

Niner
Boboc
Boboc

Mesajde Niner » 06 Feb 2019, 19:58

După anul de abstinenta,exact în seara Revelionului,o fostă relație,a ieșit seara din tură și a venit cu o sacoșă de sticle,bere,șampanie,etc...în seara aia am băut2 beri...am zis,opaa...nu e problemă,la sf.Ion,vreo 2 pahare de vin,peste 3 zile,iarăși 2 de vin.În cam 2 luni beam 1 sticlă de1 l,la seară...Am făcut și pauze,dar am revenit...asta e.

Niner
Boboc
Boboc

Mesajde Niner » 11 Feb 2019, 09:42

Salut.Am trecut cu bine peste weekend,am stat cu fiică-mea la povești,am făcut clătite americane,ne-am plimbat,ne-am"regăsit"să zic așa.Succes tuturor cărora se află în"luptă"cu problema asta.

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 11 Feb 2019, 12:51

Buna Niner! Multumesc, ma simt printre cei "vizati" de urarea ta. Succes si tie in aceasta "lupta". Cum povestea si Colea, alcoolul nu ar trebui sa fie incrancenare, ci acceptare. Trebuie sa fie divin sentimentul acesta, de acceptare!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Raza de soare
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 13 Feb 2019, 00:13

Buna :)
Si eu inclin sa cred ca e vorba de acceptare, ca e o slabiciune pt alcool. Si de aici incolo de autoeducare :) E posibil ca de la o vreme sa nu mai fie simtita nici macar tentatia. Ma gandesc ca daca cineva vrea o schimbare se si tine de ea...presupun.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”