021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Bună ziua tuturor, eu sunt Teofil.

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Teofil
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Bună ziua tuturor, eu sunt Teofil.

Mesajde Teofil » 18 Mai 2019, 08:07

Sunt Teofil și sunt alcoolic, iar astăzi este a șasea zi. Astăzi nu beau. Vă urez numai bine tuturor!

And_y
Boboc
Boboc

Re: Bună ziua tuturor, eu sunt Teofil.

Mesajde And_y » 18 Mai 2019, 08:45

Buna dimineata Teofil si bine ai venit!
Nimic nu e intamplator.

admin
Administratorul site-ului

Mesajde admin » 18 Mai 2019, 09:44

Bine ai venit Teofil, ai nimerit unde trebuie ! Felicitari pentru zilele de abstinenta !
Adresa la care pot fi contactat este: viorel.roman@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

costin75
Boboc
Boboc

Mesajde costin75 » 18 Mai 2019, 10:04

buna ziua, sunt nou aici, si nu cunosc atat de bine, procedurile de pe acest site , totusi as vrea sa intreb ceva, legat de consumul de alcool

costin75
Boboc
Boboc

Mesajde costin75 » 18 Mai 2019, 10:45

buna ziua sunt costin, am consumat, alcool foarte mult timp, ..acum aproximativ 6 luni mi am dat seama ca problemele de sanatate pe care le am sa ar datora , alcoolului , asa am decis sa rennunt la el , insa in aceste 6 luni am avut aproximativ patru recaderi sa zic asa, acum am 3 saptamani de abstinenta,,,

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 18 Mai 2019, 13:11

Buna ziua Teofil si bine ai venit pe Forum!Ca si tine am cautat si eu ajutor acum un numar de ani si am gasit si daca noi am reusit desigur ca poti reusi si tu!Mult succes si tine aproape!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 18 Mai 2019, 13:14

Buna Ziua Teofil si incet incet ai sa te dumiresti si tu cu Forumul asa cum am facut si eu cu ani in urma iar acum nu mai scapa lumea de mine...😂🤔😌
Deci, fiecare calatorie lunga incepe cu primul pas mic si ceea ce trebuie sa faci pt inceput este sa intri la sectiunea "Prezentati-va" si sa-ti creezi topicul tau asa cum are fiecare.Apoi mai vezi tu ce vrei sa faci si cu siguranta ca suntem aici si pentru tine.
Multa sanatate si tine aproape!👍

Sunt autorul acestui subiect
Teofil
Boboc
Boboc

Mesajde Teofil » 19 Mai 2019, 06:16

Bună dimineața, astăzi nu beau.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Mai 2019, 12:03

Buna idee!😉 Era pe aici pe Forum cineva care de fiecare data cind ii spuneam sa faca asta, numai asta (AZI NU BEAU), imi raspundea cu:"dar ce fac cind imi va reveni pofta de a bea in viitor?"😂🤔🙄 Degeaba ii explicam mereu si mereu, ca aplicind zilnic numai acest lucru, pofta nu-ti va mai reveni niciodata....🤔 Trecutul nu-l poti schimba si viitorul nimeni nu stie ce va fi nici miine , de aceea nu-ti ramine sa traiesti decit in intervalul zilei prezente...🤔
Aceast fapt a fost cheia abstinentei pt mine...🤔

Ps Persoana despre care iti povesteam mai sus, este astazi abstinenta si scrie zilnic pe Forum..., nuuu, nu sunt eu, altcineva este!😉😌👍

Danutza
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Danutza » 19 Mai 2019, 20:34

Buna Teofil! Welcome! Sunt Danutza, am 9 luni acum :) acum imi amintesc de filemele americane in care ii vedeam facand asta, pe atunci ma amuza.. Azi traind aceste lucruri realizez cu adevarat pericolul alcoolului si eficienta acesutui gruo. Bine ai venit si succes pe aceasta panta, deja de la acest pas o sa ai mereu un sprijin

Înapoi la “PREZENTATI-VA”