021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Aliata24
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Ian 2023, 10:16

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Aliata24 »

Aa, si cu ceva extraterestrii:). Nu m-ar mira absolut deloc daca maine si-ar face simtita prezenta.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de primavara »

Aliata24 scrie:Cu placere, dar nu-mi pot asuma recomandarea filmului despre care relatezi. E meritul lui Joystick. Recomandarea mea era un film despre credinta, teoria determinsmului si, pe alocuri, despre alcoolism.
Scuze atunci si-i multumesc lui Joystik si ca o sugestie eu cred ca toti cei care sunt pe acest Forum ar trebui sa-l vizioneze si nu vor avea decat de castigat...🤔🍀
Mesajul filmului este pentru noi toti cu acesta problema si arata f simplu, clar si adevarat ceea ce se intampla in viata reala cu noi cand nu putem sa devenim abstinenti, alegerea fiind a noastra daca vrem sa traim ...frumos sau nu...!
Toti vom murim la un moment dat dar depinde cat si cum iti traiesti viata care este numai una...
Vizionare placuta tuturor, daca o pot numi asa...si sa va fie de folos...!Mie mi-a fost!🤔🍀

https://www.imdb.com/title/tt7419468/
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Vbc »

L-am vizionat.. super film!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Vbc »

primavara scrie:
Aliata24 scrie:Cu placere, dar nu-mi pot asuma recomandarea filmului despre care relatezi. E meritul lui Joystick. Recomandarea mea era un film despre credinta, teoria determinsmului si, pe alocuri, despre alcoolism.
Scuze atunci si-i multumesc lui Joystik si ca o sugestie eu cred ca toti cei care sunt pe acest Forum ar trebui sa-l vizioneze si nu vor avea decat de castigat...🤔🍀
Mesajul filmului este pentru noi toti cu acesta problema si arata f simplu, clar si adevarat ceea ce se intampla in viata reala cu noi cand nu putem sa devenim abstinenti, alegerea fiind a noastra daca vrem sa traim ...frumos sau nu...!
Toti vom murim la un moment dat dar depinde cat si cum iti traiesti viata care este numai una...
Vizionare placuta tuturor, daca o pot numi asa...si sa va fie de folos...!Mie mi-a fost!🤔🍀


Toti vom murim la un moment dat dar depinde cat si cum iti traiesti viata care este numai una...

Carpe diem!

https://www.imdb.com/title/tt7419468/
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Vbc »

La mulți ani tuturor celor care poarta nume de Flori!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Vbc »

La multi ani ! In noul an sa aveți parte de tot ce va doriți!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de joystick »

La mulți ani și ție. Cum ai trecut peste aceasta perioada?
Eu am folosit paharele de vin cu picior prina data de când am început sa nu mai beau. A luat sotia niste șampanie fata alcool și am desfacut sticla pe strada... A băut și copilul o gura. Cred ca toți au zis ca suntem parinti denaturati ca ii dam sa bea alcool copilului (sticla seama f bine cu cea de sampanie normala).
Oricum, am mai baut de-asta dar acum mi-a lasat gura punga... Mai beau când simte sotia nevoia insa... Nu pot sa zic ca îmi place.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Vbc »

Si eu în paharele cu picior am ciocnit de Revelion tot șampanie pt copii , pe 31 dec nu beau de 11 ani, am reușit sa mențin tradiția și tura asta, nu am consumat nici de Crăciun, anul trecut, în restul zilelor am baut ...
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de joystick »

Felicitări.
In noaptea de rev si pompierii beau tot de copii.
Acum, cineva scria ca sampania normala fara alcool poate aprinde gustul consumului. Eu unul nu am problema asta. Totusi, cred ca e o varianta mai buna.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lupta cu abstinenta !! Un alcoolic abstinent de scurt timp

Mesaj de Vbc »

Primăvară frumoasă tuturor doamnelor!!! ⚘️⚘️⚘️🌹🌹🌹⚘️⚘️⚘️🌷🌷🌷🥀🥀🥀
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Scrie răspuns