Hei! Vrem să aducem ceva nou pe forum și avem nevoie de tine. Apasă aici ca să ne spui părerea ta!

021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salut

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Pescar incepator
Boboc
Boboc
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Salut

Mesajde Pescar incepator » 17 Apr 2020, 06:26

Salut.Ma numesc "pescar".Clar ca am probleme cu alcoolul.Am 50 ani,roman.

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Re: Salut

Mesajde tudor » 17 Apr 2020, 17:31

Salut "PESCAR" !

Bine ai venit pe acest forum !
Daca spui "clar ca am probleme cu alcoolul " esti intre persoane care sunt aici pentru acelasi lucru sa renunte la alcool .Unii indintre noi suntem abstinenti de ani de zile si suntem dispusi sa impartasim din experienta in abstinenta cu cei care vor sa renunte la alcool.
Dependenta de alcoool este o boala cronica , primara,psihica si care poate fi fatala daca nu se renunta la consumul de alcool.
Nu exista varsta optima pentru a intra in recuperarea din dependenta de alcool .RECUPERAREA este posibila cu participarea dependentului .Nu merge recuperarea la "fara frecventa"si nu te poti lasa de baut cu bautura in mana ! Nu merge cu "mai putin si cu incetisorul. Intratul in abstinenta se face renuntand dintr-o data la alcool si nu se poate de unul singur . Cei care au reusit singuri sunt persoane sa le numeri pe degetele de la o mana .
Tine aproape de forum .Scrie despre experienta cu alcoolul fara sa dai date intime si cauta sa pastrezi mintea deschisa,citeste din postarile celor vechi in abstinenta ,ia de la fiecare ce ti se potriveste daca vrei sa ramai abstinent !
Daca dai click pe link poti citi povestea mea viewtopic.php?f=9&t=182&p=79715#p79715
Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Înapoi la “PREZENTATI-VA”