021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Mesaje de la/pentru admin si functionalitati forum Alcohelp

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de admin »

Multumesc frumos Relus ! Si o primavara faina !

Imi cer scuze pentru problemele care au aparut/vor aparea la forum zilele astea dar incercam sa instalam o tema/interfata noua.
Multumesc
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de Relus »

Ieri nu mi a placut deloc ,imaginea aceea verde :lol: (noua interfata) nu imi dadea senzatia de seninatate,m am cam speriat,azi totul este senin :lol: in viata mea.
Multumesc pentru ca existati in viata mea.
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de admin »

Relus, nici mie nu mi-a placut :). De aia am schimbat-o cu cea clasica. Gasesc eu una si daca va place, ramane.
Multumesc pentru feedback !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de admin »

Dragii mei Ilie si Asido
Eu cred in incompatibilitati iar voi se pare ca sunteti ca apa si uleiul. Va amestecati dar nu va omogenizati. Aveti interdictie din acest moment unul la topicul celuilalt. De asemenea si la a posta referiri unul la celalalt pe alte topicuri. Forumul este destul de mare pentru amandoi.
Imi dati insomnii :).
Va imbratisez cu drag !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de asido1973 »

Draga admin, am o mare rugaminte la tine.
Ieri la facultate , a venit Decanul , si ne-a adus la cunostinta ca pentru vara , sunt burse Erasmus, in Portugalia, pentru 3 luni de zile. Una din colegele mele nu poate merge acolo, pentru ca in vara are nunta. Te rog mult, sa intervii si sa nu o lasi sa se casatoreasca in acea perioada, pentru ca sa mearga in Portugalia. Multumesc mult, si sper sa se rezolve si aceasta problema!

Deja se ajung la niste chestii de doi lei , carora li se da prea multa importanta. Atat timp cat nu se incalca regulile forumului, nu cred ca are cineva dreptul sa-mi stearga postarile , inclusiv admin. Deja ceea ce se intampla sunt niste copilarii , si incet, incet o sa ajungem sa nu mai avem voie sa scriem nimic.
Rugamintea mea, este , ori urmaresti forumul (admin) zi de zi , si stii depsre ce este vorba, cand se iau anumite masuri, ori daca nu cauta sa vezi , exact ce s-a intamplat. Nu mi se pare deloc normal , sa se intample ceea ce se intampla. ori acest forum este al tuturor si scrie cine si ce vrea(fara a incalca reguluile) ori facem de fiecare data ce i se nazare lui x,y.
Referitot, la domnul Ilie , din cate imi aduc bine aminte , el a fost cel , care la ultima "discutie" m-a deranjat la telefon si prin mail , sa ma roage verzi si uscate , nu e nevoie sa ma atentioneze cineva sa nu mai scriu. In privat de asemeni, fiecare face ce vrea.
Multumesc mult , si astept sa rezolvi , problema de la mine de la facultate! O zi buna!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de admin »

de ce vreti sa imi faceti voi viata grea ?
este pertinent insa si ce spune asido. pe de alta parte chiar nu am abuzat de stergerea de mesaje si este o exagerare sa spunem ca in curand nu mai puteti scrie nimic. daca voi imi dati alta solutie de rezolvare a acestui conflict care afecteaza forumul si forumistii si noii veniti, si pe mine personal, promit sa o iau in considerare. eu nu stiu cum sa fac mai bine, cum sa impac pe toata lumea. daca ceilalti forumisti au alte idei ii rog sa imi spuna.
multumesc
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
sica0723
Veteran
Veteran
Mesaje: 649
Membru din: 05 Ian 2013, 09:05
Zile de abstinență: 27,01,2013
Localitate: Bucuresti

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de sica0723 »

Bună ziua,

Eu am propunere, dacă nu vreau să-mi scrie un utilizator, să nu poată să-mi scrie... Ceva de genul ignore... De citit, poate citi oricine...

Multumesc,
US 24 h
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de almaM »

Buna ziua,
Personal sunt in asentimentul lui Sica. Este o propunere pe care intentionam sa o fac si eu cu ceva timp in urma.
Cu respect,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de asido1973 »

Draga admin, aceste conflicte sunt efectiv fabricate si nu vad nici o problema in a ne spune parerile unul pe topicul altuia, atat timp cat nu atacam la persoana, cum a avut obiceiul sa faca Ilie, apoi sa o ia ca c...a inainte tot el si sa vina sa ma opresti sau nu stiu ce alte tampemii sa fac. Daca cineva sufera de ceva, acest spatiu virtual este foarte mare si loc are destul. Acest forum este al celor care doresc sa-si mentina abstinenta si vor sa scrie pe el , ce vrea, ce crede si ce simte. Daca mie mi se pare ca cinva scrie o aberatie, in ce priveste boala pentru care suntem aici, eu vad normal, ca sa vin sa-mi spun parerea pe forum. Eu asa cum bine stii , nu sunt adeptul nici a gradinitei , nici a grupei , mie imi place ca cei noi sa fie ajutati si nu indoctrinati sau bagati in nu stiu ce gasca , cum de exemplu a facut Ilie, ba mai mult, scriindu-le celor noi si explicandu-le intr-una despre problemele din trecut , si ce bun este la si cum e ala, ca din cauza aia a plecat ala si etc... Cei noi, in loc sa creasca , ii antrenam in niste conflicte , care asa cum se vede duc la recaderea lor.
Atat timp , cat pe acest forum, am reusit sa ma indrept spre 4 ani de abstinenta, cred ca sunt in masura sa dau anumite sfaturi cand e nevoie si sa imi pot spune parerea mea personala pe acest forum. Din cate stiu , forumul este al ALIAT , si nu se poate imparti pe bucatele si vinde fiecaruia cate o bucata.
De peste 3 ani sunt pe acest forum, si ca fiecare om, am avut afinitati si pareri, am iubit anumiti oameni de pe forum, pe altii nu am putut s-i inghit, dar in ce aprivit parerea mea despre anumite persoane , a ramas constanta. Eu nu pot sa vin ca iliuta , si acum spun ca ala e bun , trece o luna , stai ca tu esti bun. Ultimul conflict pe care tot el la produs , a venit si s-a smiorcait prin mai , telefon, ca ii pare rau, etc, nu vreau sa intru in detalii. Eu daca sunt prieten cu cineva , nu e neparat sa-l pup in cur , ci atunci cand am de spus ceva spun, cand nu , nu. Da de la ati da cu parerea si de fiecare data sa faci o tragedie pe forum ca ala spune ceva, deja e penibil. Daca tot este asa de bun old, sau etc..., nu opretse nimeni pe nimeni sa scrie unde si ce vrea.
Eu am sa raman pe acest forum, am sa scriu orinude vreau si cat vreau , atat timp cat respect regulamentul forumului.
Si vreau sa mi se straga doar postarile care incalca regulamentul existent , daca nu sa facem alt regulament. De exemplu , vreau ca toate prietenele mele de pe forum sa fie insemnate cu roz, iar prietenii cu albastru. Daca se intampla , ca cineva care nu e in lista de prieteni , vrea sa ma anunte alarma de la telefon si imediat sa pot sa vad ce a scris persoana respectiva. hai sa fim seriosi .
Daca se ne jucam asa, si facem motrurii ca la copii mici, o sa ajungem sa fie acest forum , un forum de "doi lei"
Vreau sa reamintesc dragului de Iliuta , ca altii au muncit si au crezut in acest forum foarte mult , si si-au dedicat povestea lor, timpul lor , ca el sa fie cunoscut si citit.
Daca acest forum , este ceea ce este astazi , intr-o anumita masura este si meritul meu, si asta se poate verifica foarte usor. Cat am fost departe de acest forum, 11 luni , au fost maxim 15 postari , iar acum sunt intr-o zi zeci. Nu conteaza ce si cum am facut , dar am reusit sa dinamizez acest forum, sa pun suflet in el si sa-mi pese de el.
Mie imi place asa cum e, si fiecare poate fi liber asa cuma fost si pana acum. Nu-mi poate nimeni ingradi dreptul de a ma exprima oriunde vreau, atat timp cat nu incalc vreo regula. E un drpet, pe care nu mi-l poate lua nimeni.
va multumesc!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Mesaje pentru admin

Mesaj de asido1973 »

P.S. Ai numarul meu si stii foarte bine ca ma poti apela oricand in a almuri unele probleme. Nu cred ca e cazul sa fie luate decizii, fara aasculta si parerea celorlalti. Aiciconflictul e vechi , altii stau pe margine si se folosesc de persoane de pe forum, aruncandu-le fitile si chiar bucurandu-se sa fie aceasta stare intretinuta aici. Cred ca macar tie, ti-am demonstrat draga admin, ca pot discuta, se poate vorbi cu mine , si ba mai mult poti sa-l lamuresti pe Iliuta , ca nu am njici un interes ascun si nu va fac voua reclama mascata pe forum, asa cum m-a acuzat acum doua seri pe forum. Daca eu indrum pe cineva la ALIAT , indrum ca stiu ce poate oferi ALIAT, si stiu ca celor noi care au posibilitatea le va face doar bine. Sincer, mi-ar fi placut sa fiu platit pentru reclama facuta ALIATULUI , in presa, din gura-n gura, etc..., poate nu mai stateam sa ma chinui , cum faceam ieri dimineata sa lucrez la un deviz de lucrari de cateva ... :D
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns