021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Povești de Crăciun

Vă invităm să ne spuneți Povestea Crăciunului de Vis.
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Povești de Crăciun

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Dragi forumiști,

Sărbătorile de iarnă au sosit și iată că avem un motiv în plus să ne bucurăm pentru tot ceea ce avem, să fim mai buni unii cu ceilalți, să ne acordăm timp nouă să ne ocupăm de noi înșine și să contribuim la fericirea celor din jurul nostru.
Cu această ocazie, am îmbrăcat forumul alcohelp.ro în straie de sărbătoare, pentru a crea un mediu prielnic acestei perioade. Veți putea să vă bucurați de fulgi de zăpadă, de iconițe cu zurgălăi și oameni de zăpadă, de o imagine de poveste care se află în spatele forumului, așteptând ca voi să o observați dar și de multe altele.

Și pentru că acum este timpul, vă invităm ne spuneți Povestea Crăciunului de Vis, adică povestea Crăciunului pe care voi vi l-ați dori sau de ce nu, să ne povestiți cum vă petreceați sau cum vă petreceți voi sărbătorile de iarnă. 🎅
Suntem tare nerăbdători să știm, și ne întrebăm, care a fost cel mai frumos cadou pe care l-ați făcut sau pe care l-ați primit? 🎁



Vă invităm să ne povestiți toate astea în forumul dedicat acestui eveniment. Pentru a sta la povești cu fiecare dintre voi, vă rugăm să deschideți un subiect nou în secțiunea Povești de Crăciun (viewforum.php?f=25).

Și asta nu este tot! Am pregătit pentru voi câteva jocuri pe care sperăm să le jucați cu drag, și care să vă reamintească de bucuria de a fi copil!
Click aici pentru a merge la pagina de jocuri.

Distracție plăcută și nu uitați să împărtășiți cu noi bucuriile Crăciunului vostru!
Sărbători liniștite! 🎄

Cu drag,
Echipa alcohelp.ro
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Povești de Crăciun

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Pentru a sta la povești cu fiecare dintre voi, vă rugăm să deschideți un subiect nou în secțiunea Povești de Crăciun: viewforum.php?f=25.
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Povești de Crăciun

Mesaj de tudor »

Buna dimineata ,Tuturor !
Va urez in primul rand sa fiti fericiti nu numai de Craciun ci in toate zilele si sarbatorile de peste an !
Numele meu este Tudor abstinent din 14 martie 2008, membru AL Comunitatii Alcoolcii anonimi din 14 aprilie2008 si pe acest forum sunt membru din 10 decembrie 2010 in acelasi timp cu alt membru Asido (Salut Asido ! 🙂👍)
Da este o minune dar se poate sa fi abstinent nu numai de Sarbatori ci continuu !
Acest Craciun este al zecelea Craciun petrecut in abstinenta .Pentru unii poate pare incredibil ca te poti bucura nu numai de SARBATORI ci si in toate zile din viata ,ca traiesti, sa sti sa te bucuri in primul rand de ceea ce ai si apoi sa iti doresti si altele.
Am "practicat " tot ce ma poate tine in abstinenta SENINA ,mersul la sedintele AA ,am scris si tinut legatura cu multi Prieteni de pe acest forum care a dat multi abstinenti si am mers impreuna cu ei la Alcoolicii anonimi iar dintre toti 99LA SUTA cei care au fost si merg la Alcoolicii anonimi sunt si acum abstinenti ,Stiu asta pentru ca tinem legatura .
Pentru cei care inca nu sunteti in abstinenta continua sau nu va este senina abstinenta sa sti ca si voi putetri sa deveniti MINUNEA DIN VIATA VOASTRA CU CONDITIA NU MAI ITI DORESTI SA BEI.
Daca cineva inceteaza bautul nu inseamna ca " va curge lapte si miere pe strada lui" ci ca va inceta sa se raneasca sa isi faca rau lui si celor apropiati .
Deci tineti aproape si invatati din experienta celor abstinenti ,mergeti la teraprie indiferent ca este la ALIAT , terapeut , psiholog , sau grupuri AA . Codependentii ,apartinatorii care au acasa pe cineva in consum ,Sot ,sotie , copil ,tata, mama,sa mearga la Grupurile Al-anon sau ACA sa invete sa ii ajute sa renunte iar ei sa invete sa se bucure din nou de viata !
Va urez Craciun Fericit , Sarbatori fericite si sa fiti fericiti in fiecare zi la la timpul ei !!!




Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Povești de Crăciun

Mesaj de Ambasador »

Draga Admin, nu exista povesti ideale in care acoolul se incapataneaza sa faca parte. Iertare, asadar. Nu am mai trait un Craciun demn de un album al amintirilor inca de cand "m-am imbolnavit" de tot acest viciu. Nu prea stiu cum sa gestionez.. Nu prea stiu cum sa imi mai regasesc bucurria acestei vieti. Nu prea imi mai cunosc rostul meu meu planetar. Sunt doar... o identitate cu mule vise si.. cam atat! Ce as putea sa destainui, asadar? Doar multa, multa dezordine in viata mea.Desi, maine voi fi alaturi de famiia mea la ski, in munti pentru trei zile. SI???
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Povești de Crăciun

Mesaj de Ambasador »

🙏
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Scrie răspuns