021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Draga noastra Freedom

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Draga noastra Freedom

Mesaj de freedom »

Draga Ilie,

abia acum am vazut postarea ta, nu-mi dau seama cum a fost posibil sa n-o observ.
iti multumesc si imi place teribil de mult cata caldura daruiesti. esti impulsiv de felul tau,
energic si efervescent, iar acum mai esti si emotionat si plin de entuziasm pentru renasterea
spirituala pe care o traiesti de la o zi la alta tot mai intens, in abstinenta, asa incat scrii
ca o cascada in cadere. parca te si vad cum bati tastele in viteza, ca si copiii care cand
sunt foarte impresionati, se ineaca de graba cu care povestesc. esti un dragut si te apreciez mult,
dar iti spun un lucru si sa-l tii minte cate zile vei avea. eu m-am clatinat atunci tare si numai Dumnezeu
m-a ajutat sa ma mentin, iar una dintre tehnicile pe care le foloseste este aceea ca imi trimite
ingeri, iar unii dintre ingeri sunteti voi cei de pe forum si prietenii din grupul de terapie si AA.
asa ca e adevarat ca ma ajuta si prin tine, insa abstinenta mea nu trebuie sa depinda de a ta si nici a
ta de a mea. ia de la mine, din energia pe care o pun aici, tot ceea ce iti foloseste, alimenteaza-te
cu ceea ce e pozitiv si invata din cele negative pe care le povestesc, dar daca vreodata eu am sa cad,
tu sa mergi mai departe pe drumul tau si sa ceri ajutor de la Dumnezeu, asa cum ti-l imaginezi tu.
iar el iti va trimite alt inger, daca eu voi fi atunci cazuta. centrul universului abstinentei tale esti tu
si te rog nu te lega de abstinenta niciunuia dintre prietenii tai. eu am avut un nash in AA, era si
consilier pe adictie si la un moment dat, dupa ani de abstinenta, a trecut printr-o perioada grea si a recazut de era sa moara.
acum e bine, Doamne ajuta-i, dar pe mine m-a zdruncinat puternic cand l-am vizitat in spital.
simteam ca daca el, cel care ma sustinuse, a recazut, eu n-am sa pot sa ma mentin, fiindca nu ma ridic
la nivelul lui de evolutie. da de unde ! eu eram la nivelul meu de evolutie si trebuia sa ma ocup de asta,
nu de comparatii. mi-au trebuit 6 ani mari si lati ca sa inteleg AA-ul, iar acum am revelatii aproape zilnice.
asa ca fii tu insuti si cu Dumnezeu inainte. nu stiu ce religie ai, dar inteleg ca esti fericit in biserica ta.
si sa mai stii ca in AA daca se reapuca unul de baut, toata lumea il lasa in pace fara sa-i reproseze
si i se acorda ajutor cand il cere, cand intelege ca are nevoie de ajutor.
eu te imbratisez cu drag si iti multumesc ca prin abstinenta ta ma ajuti sa mi-o mentin pe a mea.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Scrie răspuns