021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubire

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Iubire

Mesaj de Relus »

Ma bucur ca ai reusit sa ti despovarezi sufletul.
Internarea la o clinica de specialitate este buna,pe parcurs ,poate vei reusi sa intalnesti oameni care sunt bolnavi ca si tine si impreuna veti intelege mai bine "cei 12 pasii ai transformarii".
La Bucuresti ,daca ai posibilitatea este spitalul Obregia,unde ai putea sa te internezi la pavilionul 7,sunt doctori minunati si acolo vei reusi,daca iti doresti cu adevarat.
Doar recunoscand boala noastra si acceptand ajutorul ne putem recupera.
Dumnezeu sa te ajute .
Avatar utilizator
cloughie79
Veteran
Veteran
Mesaje: 353
Membru din: 04 Feb 2014, 19:15
Zile de abstinență: 19,10,2013

Re: Iubire

Mesaj de cloughie79 »

Cred că decizia de a te interna este cel mai bun lucru pe care puteai să-l faci în situaţia dată. Eşti întrun moment de vulnerabilitate evidentă, abstinenţa ta este foarte fragilă şi e de aşteptat ca perioada de şedere întro clinică specializată să te fortifice şi să-ţi creeze premiza ca la externare să poţi gestiona mult mai bine situaţiile de risc.

Îţi doresc mult succes şi sunt cu gândul alături de tine. :hug:
Viaţa nu are subtitrare, ori o înţelegi, ori nu... (Wolf Wildfire)
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

Am"vizitat"spitalul obregia acum ceva timp dar nu am fost suficient de puternica=de data asta am alta optiune sper mai buna si un motiv mai bun=IUBIREA CELOR DE LANGA MINE.Si la ora actuala functioneaza PCR-ul [pile-cunostinte-relatii]asa ca de data asta voi merge sper cu folos la sanatoriul din balotesti-este langa bucuresti-Eu sunt din bucuresti
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Iubire

Mesaj de HOPE »

Doruto, cand te vei intoarce, daca vei vrea si vei simti nevoia poti lua legatura cu una din fetele din Bucuresti, de pe forum.Cu mine daca vrei, iti recomand sa mergi la un grup AA(alcoolicii anonimi). Pe noi ne gasesti tot aici. :hug:
Fa Rai din ce ai!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de asido1973 »

Salut dorulet. Daca vrei poti lua legatura su cu cei de la Aliat , cunosc foarte bine pe cei de la Obregia. Oricum iti doresc succes in tot ce vrei sa faci.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

Mi-am facut bagajul ptr maine.Chiar daca stiu ca este ptr binele meu si a celor de langa mine de ce i-mi este atat de teama?
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Iubire

Mesaj de dani »

Faci exact ce trebuie Dorulet si e firesc si uman sa ai emotii.
Mult succes!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Iubire

Mesaj de freedom »

Sunt alaturi de tine, Dorulet. Si mie mi-a fost frica sa merg la AA si am sunat si-am spus ca am o prietena cu probleme si mi s-a spus s-o duc la o intalnire cu o d-na consilier. Am mers acolo cu sufletul cat un purice, impingandu-ma de la spate si cand m-a vazut, d-na consilier a spus: "Vai, n-ai reusit s-o aduci pe prietena ta>". Cand i-am zis ca prietena sunt eu, a facut ochii mari si-apoi m-a tratat ca pe copilul ei, cu grija si cu dragoste.
Asa ca Dorulet draga, mai rau decat ceea ce ai trait in iadul alcoolului, nu poate fi nimic. Te imbratisez si daca crezi ca ai nevoie de sustinere din partea mea, scrie-mi un nr de mobil pe [...], iti dau un sms si ma suni cand simti nevoia.
Te imbratisez cu mare drag si hai ! fii femeie ! :hug:
Free
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
larisssa
Veteran
Veteran
Mesaje: 250
Membru din: 14 Mar 2014, 03:51

Re: Iubire

Mesaj de larisssa »

mult noroc in drumul pe care l-ai ales sa-l parcurgi(si mie cred ca mi-ar fi teama in locul tau dorulet)
Trebuie sa fie bine,trebuie.
Doamne ajuta!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Iubire

Mesaj de ilyuta »

Draga Dorulet, ORICE merita facut ca sa te scapi din iadul care se numste alcool si ce rau imi pare ca nu am putut face asta mai devreme dar am invat aici pe forum, ca nu am incotro si mi-am scceptat trecutul cu ingaduinta pentru ca oricum nu-l mai pot schimba.
Mult succes in ceea ce ti-ai propus sa faci si sa te ajute Dumnezeu si pe tine!
Cu stima,
ilyuta :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns