021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubire

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Iubire

Mesaj de colica zis alcoolica »

Bine ai venit iti spun si eu Dorulet !
Sunt foarte multe materiale de citit despre boala noastra pe forum si te astept sa scrii cat mai des .
O zi frumoasa iti doresc !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

Ms ptr urare si asa cum am spus-acum ma bucur ca am scri- pacat ca nu am avut curaj mai demult.Atunci cand am spus cuiva de ce se intampla cu mine a ras.Dar cu ajutor si o vb buna vom trece cu bine.MS si cu siguranta voi mai scrie.
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Iubire

Mesaj de HOPE »

Buna draga mea!
Bine ne-ai gasit si foarte bine ca ti-ai facut curaj sa scrii. Aici nu te judeca nimeni pentru ca suntem asemeni tie, oameni care au probleme din cauza consumului de alcool dintr-un motiv sau altul!
Te asteptam sa ne povestesti mai multe si asa cum spunea Colea, gasesti multe materiale pe site iar povestile noastre sunt una mai interesanta ca cealalta.
Eu sunt Hope si-ti doresc sa ai incredere ca aici vei gasi sprijin la nevoie!
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

Buna Hope am citit unele materiale de pe site.Asa cum a spus Mihai { Tavi } pana acum si eu am fugit de lumea reala si m-am refugiat in alcool.Cat timp va mai trece pana voi accepta tot ce se intampla cu mine?
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Iubire

Mesaj de HOPE »

Va trece atat timp cat vei decide tu! A face ceva pentru tine, in sensul ca este necesar sa iei niste masuri in ceea ce priveste consumul de alcool este o optiune personala. Eu iti doresc ca timpul sa fie cat mai scurt posibil pana vei decide ce vei vrea sa faci. Numai bine iti doresc si decizii intelepte! Hope
Fa Rai din ce ai!
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Iubire

Mesaj de georgeta »

Bine ai venit si din partea mea, Dorulet ! :jos-palaria: Aici toti avem povestile noastre, fiecare a inceput sa consume alcool din diferite motive.Important este ca ne-am dat seama ca ceea ce facem nu este bine pentru noi, si nici pentru cei de langa noi.Dar odata ce ai ajuns la concluzia asta, singurul lucru pe care il de facut este sa te opresti din baut.Nu este simplu,nu este nici usor,mie personal mi-a trebuit mult timp sa ma opresc , dar uite ca se poate .Iti doresc mult succes !
Cu mult drag! :hug:
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

De ce numai cand gandesc-AZI sa nu mai beau-simt ca totul se termina ptr mine?Sfarsesc prin a spune==numai acum doar putin apoi gata=si o iau de la inceput.Va multumesc ca existati si-mi dati speranta si acel sentiment ca nu sunt singura.VA MULTUMESC la toti si ma rog la D-zeu ptr voi si ptr mine sa-mi dea putere sa pot reusi asa cum a-ti reusit si voi.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Iubire

Mesaj de Relus »

De ce numai cand gandesc-AZI sa nu mai beau-simt ca totul se termina ptr mine?S
incearca sa nu iti mai doresti sa bei.
Gandeste te ca daca noi am reusit,cu siguranta si tu vei reusi.
Cred ca esti destul de tanara,invata din durerea noastra sa poti reusi,sa poti trai frumos,demn.
Vei ajunge sa iubesti iar,sa fi iubita,sa respecti,dar inainte de toate trebuie sa renuntam la gandul de auto-distrugere.
Ramai cat mai mult cu noi,citeste ne si cauta ti calea pentru a -ti usura viata.
Totul depinde de tine si de credinta ta in Dumnezeu.
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

Asta este durerea mea prea mult timp m-am simtit un nimeni acum si mai mult.Nu voi mai iubi niciodata,sa fiu iubita nu cred,nu mai am ce oferi.Am dat totul pana acum crezand ca asa voi fi iubita sau respectata dar am facut mai mult rau.Pot spune fara sa gresesc ca am platit fiecare cuvant si vb frumoasa ce mi-a fost spusa de toti.Voi incerca sa raman cat mai mult cu voi ptr a mai uita de pahar si a-mi recapata increderea in mine cu ajutorul vostru.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Iubire

Mesaj de Relus »

Nu fi aspra cu tine,in viata toti gresim,poate ai impresia ca ai oferit prea mult,ca ai fost nedreptatita.
Toti gresim,toti suntem iertati si ar trebui sa iertam ,vei ajunge sa iubesti viata,sa cauti oameni pe care sa i iubesti,da ti doar timp,incepe sa ti doresti abstinenta,apropiete de Dumnezeu,singurul care te iubeste si te va iubi neconditionat,si viata ta va fi altfel.
Si eu ,ca si tine,am fost nemultumita de toti si de toate,am baut ,crezand ca voi schimba lumea,am crezut ca daca imi fac rau voi fi mult mai iubita dar dimpotriva totul a fost in defavoarea mea,.
Acum sunt libera,iubesc pe cei din jurul meu,ma iubesc si pe mine si imi doresc tot timpul sa fiu mai buna,sa fiu un om deosebit.
Incearca sa faci schimbari in viata ta,si totul va fi minunat..
Scrie răspuns