021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Una, alta

Aici puteti povesti experientele personale.
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Una, alta

Mesaj de Aliata »

Si cu cate ai terminat:))? Hai ca glumesc:)!

Referitor la scrisul pe fond de consum, cred ca majoritatea au facut-o. E greu sa-ti exprimi emotiile si starile, altfel. Cel putin la primele interactiuni cu forumul. Eu ma mai luam si de lume, asa ca se poate mai rau:).

In rest, capul sus, va iesi soarele si pe strada noastra!

https://youtu.be/wO12qnhxHyM
Eulcon
Boboc
Boboc
Mesaje: 17
Membru din: 26 Sep 2014, 09:49

Re: Una, alta

Mesaj de Eulcon »

8 :)

Ms pentru raspunsuri. Acum nu regret ca am scris.

Cred am si scris cumva deliberat, sa se vada cum sunt, sau ce gandesc in momente de genul, sa ma deschid. In timp mi-am format un reflex de abtinere de la lucruri "speciale", asta e bine cred. Desi se mai intampla uneori sa trec peste acest reflex..si de cele mai multe ori nu aleg bine. Dar cand am ales sa scriu aici am ales bine.

Oricum, acum n-am baut. :)
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Una, alta

Mesaj de Aliata »

Am inteles:).

Deliberat, cu siguranta. Been there, done that. Scriam pentru ca aveam nevoie de acceptare in cele mai proaste momente. Daca mai venea si validarea, al 9-lea cer era putin:).

Cu reflexul trebuie sa ma inveti si pe mine;).

Ma bucur ca n-ai baut si totusi scrii. E un mare pas inainte! Si eu sunt in zilele alea cand jur ca nu mai fac:).

Seara frumoasa tuturor!
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4400
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Una, alta

Mesaj de lupica »

🙂
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Scrie răspuns