021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Re: Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ambasador »

🤗
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ambasador »

🤗
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:😂😂😂daa, sigur,pai da-i incolo de betivi..., vor trece ca si pana acum..., oricum sunt in cuculand , nu(spun si gandesc scriitoruii forumuluicare scriu cite o postare din an in paste dar sunt f activi si intelepti la certuri😂😂😂?😞
Ce fel de caractere aveti mai oamenilor, va place de ceea ce vedeti in oglinda, apropos?🤔 Vai de capul de capul unora...!🤔Alcoolul asta v-a deformat nu numai creierul ci si sufletul si la unii nu ma mira... si-l inteleg si pe admin ca-su va pirede buisnees-ul...🤔
Bună dimineața!
Vizitator123$5, nu ți înțeleg prea bine mesajul, însă sigur nu ești cea mai în măsură să pomenești de caracter..
Ia o cafea și calmează te înainte s o din nou, a cata oară în penibil.
Ai și tu niște ani în abstinența și ar trebui să se vadă măcar, după atâția ani, o cât de mică evoluție în comportamentul tău.
Nu putem face același lucru mereu așteptând rezultate diferite...
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:Intelegi tu f bine Hope si nu te mai preface si ai bunul simt daca nu poti sa faci un bine cuiva si sa ajuti pe cineva sa-ti vezi de treaba ta!
Ai sarit pt ca te simti cu musca de caciula macar, da , ai simtit bine!
Chiar nu știu la ce te referi, dar wow, ce să zic?!!
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:Intelegi tu f bine Hope si nu te mai preface si ai bunul simt daca nu poti sa faci un bine cuiva si sa ajuti , vezi-ti de treaba ta!Ia-o si pe Dora cu tine, alt profesor de literatura fe forum, atat!🤔
Ai sarit pt ca te simti cu musca de caciula macar, da , ai simtit bine!
🤔🤔🤔😏😏😏
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:Daa, asta va fi forumul de acum inainte pana rezolvam problema..., zambicosi si replici acide, atiat va fi fara noi...🤔😂🤔😂🤔😂Asta daca nu ni le taie Paulica, pt ca ei decid ce avem voie si ce nu...😂😂😂😂😂😂🤕
Ah, scuze, am uitat, mai dai tu cite o cafea la cafenea...🙄😂😂😂😂😂😂
🍮🍮🍮
Fa Rai din ce ai!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Vbc »

Neata!
Eu dau! :)
https://youtu.be/9PLTUWgotzk

O zi senina si linistita!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:Buna dimineata tuturor!
Uite, prin ceea ce am facut adineaori... acum poate ma intelegeti perfect si de aceea vreau sa-mi fie sters topicul.

Am citit prima ta postara ta Hope dar numai inceputul , nu toata si m-am enervat f tare drept pt care am raspuns instinctiv si ceea ce intelesesem eu era faptul ca noi cei care vrem sa nui se sterga topicul trebuia sa fim ignorati pt ca oricum Forumul va merge mai departe cu sau fara noi.Am vazut rosu , de unde si raspunsurile mele acide.Acum sincer imi pare rau, poate ca nici nu faceai referire la asta si chiar daca ai fi facut, reactia mea nu este scuzabila.In fond este un punct de vedere care trebuie respectat de toti cei care citesc , inclusiv de catre mine pt ca acest Pamant nu se invarte in jurul meu...🤔
Sincer imi pare rau si chiar imi cer scuze fata de tine, de Doruta si in primul raind fata de Admin.
Sper din suflet sa rezolvam acesta problema si sa scriu in continuare la un alt topic nou.

Va dati seama sa fi scris ceea ce am scris sub impulsul reactiei de moment si sa nu mai pot sterge peste un timp?😞

Imi cer scuze sincer si va doresc o zi frumoasa, abstinenta si senina asa cum imi doresc sa fie si a mea!🙋

https://www.google.com/search?q=please+ ... e&ie=UTF-8
Ii inteleg motivele lui power pentru care vrea sa nu-i mai apara anumite mesaje.Insa, se pare ca nu cereti acelasi lucru.Tu, Vizitator123$5, vrei sa le poti sterge dupa bunul plac dupa ce jignesti flagrant.Un fel de:nici usturoi n am mancat nuci gura nu-mi miroase! Nu merge asa, nici in viata reala nici in virtual.In primul rand tu pentru tine, pentru echilibrul tau interior nu ar trebui sa faci asta.Nu ar trebui sa repeti asta, se considera ca trebuia sa fi invatat din greselile de pana acum.
Cat despre anonimitate nu e ca si cum nu te ar cunoaste toata comunitatea alcoolicilor ca pe un cal breaz.🙂
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

[quote="Vizitator123$5"]Cu tot respectul, esti asa cum te-am descris anterior..., nu meriti tu scuzele mele!🙋

Vad ca la asta... esti buna nu pt a ajuta alti alcoolici...!😒🙄🤔

Cati pot spune de pe acest Forum, "da domne', ii sunt recunoscatoare lui Hope pt ca am devenit abstinet(a)!Ei?Citi?🙄😒NICIUNUL!🙋[/quo
te]
Sa nu te mai miri apoi de ce nu am vrut sa vorbesc vreodata cu tine, iata DE-ASTA!😬
Tu nu vezi lucrurile niciodata obiectiv, mai reflecteaza!
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

HOPE scrie:
Vizitator123$5 scrie:Cu tot respectul, esti asa cum te-am descris anterior..., nu meriti tu scuzele mele!🙋

Vad ca la asta... esti buna nu pt a ajuta alti alcoolici...!😒🙄🤔

Cati pot spune de pe acest Forum, "da domne', ii sunt recunoscatoare lui Hope pt ca am devenit abstinet(a)!Ei?Citi?🙄😒NICIUNUL!🙋[/quo
te]
Sa nu te mai miri apoi de ce nu am vrut sa vorbesc vreodata cu tine, iata DE-ASTA!😬
Tu nu vezi lucrurile niciodata obiectiv, mai reflecteaza!
🍮🍮🍮
Fa Rai din ce ai!
Scrie răspuns