021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Re: Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:Cu tot respectul, esti asa cum te-am descris anterior..., nu meriti tu scuzele mele!🙋

Vad ca la asta... esti buna nu pt a ajuta alti alcoolici...!😒🙄🤔

Cati pot spune de pe acest Forum, "da, domne', ii sunt recunoscatoare lui Hope pt ca am devenit abstinet(a) datorita ei!Ei?Citi?🙄😒NICIUNUL!🙋 Ei uite astia care ma cunosc ca pe un cal breaz(ce mica esti...GRRR😭) imi multumesc in privat pt abstinenta lor!🙋

Scrii aici din an in paste .."nimicuri" si pozezi acum in Alba ca zapada!Bleah, ma duc sa iau lamaie cu zahar...!😂😂😂🤔
Super, ce sa zic?Atat poti tu, asta este zona ta de confort.
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Vizitator123$5 scrie:.
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

HOPE scrie:
Vizitator123$5 scrie:.
Ca sa se inteleaga, ma intre ba Vizitator123$5 "CE CONTRIBUTIE AM ADUS EU FORUMULUI?'"
Asta este un nou sondaj?🙃
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

🙋 Te salut domnu ' dani, poftiți la o cafea! 🍮🍰

După cum vezi m-am făcut hangiță de când nu ne am mai citit. 😇😂
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ambasador »

M-au întristat întâmplările din ultimele zile, pe forum.. E o liniște mormântală parca. Nici o fărâmă de ajutor, nici o mână întinsă nu vezi... E greu sa fii bine, în pustietate..
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Ambasador scrie:M-au întristat întâmplările din ultimele zile, pe forum.. E o liniște mormântală parca. Nici o fărâmă de ajutor, nici o mână întinsă nu vezi... E greu sa fii bine, în pustietate..
Buna, Dora!

Asta s-a dorit, va trece o vreme si se va reveni la normal, nu ti face griji. Eu sunt aici daca tu crezi ca te pot ajuta.🤗
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ambasador »

Iti multumesc, Hope! Nu mai simt ca as putea sa-mi deschid sufletul. Nu aici, nu asa...
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de HOPE »

Ambasador scrie:Iti multumesc, Hope! Nu mai simt ca as putea sa-mi deschid sufletul. Nu aici, nu asa...
Fa ce simti, intotdeauna este mai bine asa. Insa nu te insingura, asta este cel mai rau lucru, iti spun din experienta.

Si, pot sa pun pariu ca se va reveni la normal la un moment dat. Ce s-a intamplat sunt doar manifestari ale bolii de care suferim. Ne revoltam, facem revolutii, plecam, insa revenim la matca mai devreme sau mai tarziu. Vei vedea, tine aproape.🤗
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ambasador »

Timp de o saptamana (record pentru mine, daca ar fi sa iau in calcul ultimii 3 ani), nu am mai consumat alcool. In cea de-a opta zi, am cedat. Incerc mental, sa-mi pun ordine in idei si sa o pot lua iar de la capat. Doar, ca nu mai stiu cum.. Nu-mi mai gasesc drumul.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de admin »

Ambasador scrie:M-au întristat întâmplările din ultimele zile, pe forum.. E o liniște mormântală parca. Nici o fărâmă de ajutor, nici o mână întinsă nu vezi... E greu sa fii bine, în pustietate..
Buna Ambasador. Te cred, si pe mine m-au intristat.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns