021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Am nevoie de ajutor

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Alliona »

Foarte frumos și plin de învățăminte, mesajul.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de primavara »

Buna dimineataa!😊🍀👍
Eu si cu Lupisor cei mai fideli si vorbareti de pe Forum ...!!!😂😂Bravo noua,Lupisor!😉😊🍀👍


Daa, cam asta este si descrierea mea:
"Nu sunt neputincios asupra negativităţii. Nu sunt neputincios în asumarea responsabilităţii pentru propria-mi recuperare. Am puterea să exercit o influenţă pozitivă asupra mea, a celor dragi şi a lumii în care trăiesc."

O zi frumoasa cu abstinenta senina si voiosie sa avem toti!🙏😊🍀👍

https://www.youtube.com/watch?v=UVLv1El1vh4
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Alliona »

Primăvara, se pare că a dispărut inspirația...de aceea nu mai scrie nimeni.
Important este să fim bine, cu toții!
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de primavara »

N-am eu treaba de ce sunt inspirati oamenii asa cum magarul nu are treaba de unde beau oile apa, Maria...🤔😂😂😂Eu intotdeauna sunt inspirata de mine, de bine si de frumos!🙏😊🍀👍

Apropos stii de unde este zicala?😉Pe vremurile generatiei mele de abstinenti, era o veselie si voie bune pe Forum cum nu-ti poti inchipui, oameni frumosi, recuperati din Iad si zilnic ne completam pe unii altii si toata lumea era a noastra.Eu de ex, i-am botezat pe fiecare cu cate un diminutiv si probabil era manifestarea mea de iubire care mi-a lipsit mie in copilaie, cred eu.Citeodata tot asa, vorbeam eu cu min dar nu-mi pasa si bin am facut ca am mers cu incredere pe drumul nou ales.
Si era o tipa extrem de frumoasa si inteligenta pe care eu am botezat-o "Frumoasa si desteapta Free", era intr-adevar fenomenala si avea niste expresii ca aceasta cu "magarul "fiind una dintre ele.Bine, ne mai si incigeam pe-aici ca in orice familie dar ne reveneam repede si interactionam fenomenal unii cu altii.😊😉👍
Din vechea garda, consecventa am ramas doar eu dar ceilalti sunt bine merci cu vietile lor si ei.🙏😊🍀👍
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de primavara »

Doamne ajuta tuturor si va doresc ca DD sa va aduca ceea ce mi-a adus si mie...🙏💖💖💖😊🍀👍


Imagine
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4401
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de lupica »

🙏🙏🙏
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de primavara »

Buna dimineataa tuturor oriune v-ati afla sau somn usor in continuare...!😊👍
Si pt ca astazi este o zi speciala pt mine m-am trezit foarte bucuroasa si stiti de ce?Pt ca in trecut clar mi-ar fi fost rau dupa ziua de ieri cand sarbatoream in avans orice eveniment care trebuia marcat...(aveam motiv, nu?🤔🤕😓...)dar acum cu mintea limpede si sufletul curat pot celebra cu imensa bucurie VIATA...🙏😊🍀👍
Sarbatoresc cativa anisori de abstinenta dar nu asta este importat ci doar ziua de ASTAZI pt ca AZI NU BEAU.Voi?

O zi frumoasa cu abstinenta senina, cu bucurie si spor in tot ceea ce facem sa avem toti!🙏😊🍀👍

PS Merci Maria pt gazduire!😊😂😘🤗
https://www.youtube.com/watch?v=3GwjfUFyY6M
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Alliona »

Mulți ani sănătoși să ai primăvara. Să te bucuri de viață.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de primavara »

Alliona scrie:Mulți ani sănătoși să ai primăvara. Să te bucuri de viață.
Multumesc frumos Maria si-ti doresc asemenea!😘
Viata frumoasa sa avem toti!🙏😊🍀👍
BogPam
Boboc
Boboc
Mesaje: 27
Membru din: 04 Ian 2023, 20:33
Zile de abstinență: 16,01,2023

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de BogPam »

Mulți ani frumoși cu multe bucurii și liniște-n suflet!
Scrie răspuns