021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu sunt...o minune!

Aici puteti povesti experientele personale.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Eu sunt...o minune!

Mesaj de ilyuta »

Buna tuturor si n-as dori ca sa luati titlul ca pe o lauda si lipsa de modestie, nu, este ceea ce reprezint eu la momentul actual pe pamint, o minune. :cuminte:
Am invatat asta , ca multe altele de la dragul meu prieten TUDOR cu care am inceput renasterea mea in viata si bineinteles ulterior cu voi ,toti prietenii mei aici pe forum. :hug:
N-as fi crezut in ruptul capului ca pot face ceea ce pot face astazi ,sa pling cind sunt coplesit de durere si sa rid cind sunt coplesit de fericire, toate acestea fara alcool. :cuminte: :zambetoi:
De ce am venit de fapt aici, ca sa-mi deschid acest topic si sa nu mai umblu hai-hui din casuta-n casuta!
Nu vreau sa uit de unde am plecat si sa cred ca sunt ok, stiu asta din povestile altora si incerc sa invat din experienta lor nu dintr-ale mele. :wink:
Va imbratisez cu drag si va pup pe toti! :hug: :jos-palaria:

Cit de frumoasa este noua viata, Doamne!!!Iti multumesc!!!

https://www.youtube.com/watch?v=3i625PcxLQA
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de styx »

Salutare Iliută în a ta nouă căsuță! :wink:
Ca să nu vin cu mâna goală am venit cu un cantecel de casă nouă! :zambet:
Casă de piatră minunatul meu prieten! Te îmbrățișez cu drag! :hug:


https://sergiudo.com/2016/05/20/igor-cu ... dovenilor/
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
george_41
Senior
Senior
Mesaje: 105
Membru din: 06 Mai 2015, 21:07
Zile de abstinență: 04,05,2015
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de george_41 »

Salutare,

am asteptat o vreme sa se mai scrie pe aici pana sa vin si eu cu urari de sanatate si fericire.Dar cum trece vremea, ma grabesc sa fiu si eu in "comitetul de primire" pana nu se termina sezonul de imbratisari si urari de bine.

Pfuai ce bine ca ai si tu un topic de-acum.Nu mai tre' sa caut postarile tale voioase pe la Dani sau Colica. :ras:

:jos-palaria: :jos-palaria: :jos-palaria:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de ilyuta »

Buna dimineata tuturor, salut Georgel! :jos-palaria:
Pai de-asta mi-am deschis casuta ca nu mai vorbeste Danisor cu mine de cind m-am insurat si m-am saturat sa vorbesc ca la tv. :ras:
Multumesc mult pentru urari si asa cum spuneam mai demult, decit mahmur si trist AM ALES sa fiu treaz si vesel. :wink: :zambetoi:
Pentru ceea ce nu a depins de mine si a fost trist in viata mea, am putut sa accept, sa nu beau si sa merg mai departe. :cuminte: In rest, am incetat sa mai traiesc incercind sa impresionez pe altii si AM ALES sa traiesc pentru mine. :surprins:
Multumesc inca odata pentru gindurile frumoase , care sincer m-au impresionat. :jos-palaria:
Va dotresc tuturor o Duminica binecuvintata iar eu ca de obicei voi merge la biserica sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru tot. :zambetoi: :jos-palaria:

PS Si pentru ca tot ai pomenit si despre Colisor amore mie, ii dedic eu o melodie aici , cu noi, membrii forumului si prietenii lui. :wink: :ras:

Ciao, Colisor amore mio! :hug: :ras: :jos-palaria:

https://www.youtube.com/watch?v=NTfYqjLcw9w
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de ilyuta »

Buna dimineata lume! :jos-palaria:

Unde ramasesem eu cu scrisul? :surprins: Daa, la slujba de la biserica mea si pentru ca n-am inteles-o foarte bine pe cea de ieri , v-o povestesc pe cea de duminica trecuta. :wink: :zambetoi:
Deci ne-a spus perintele printre altele ca noi oamenii trebuie sa fim buni, iubitori si iertatori.Fac o paranteza si cred ca eu la momentul actual asa sunt cu toata lumea si n-am dusmani si slujba a fost despre faptul ca trebuie sa nu ne suparam pe dusmani.
Chiar daca uneori spunem ca noi avem dreptate sau cineva ne-a facut ceva rau, noi trebuie sa-l iertam si chiar daca nu-l iubim, trebuie sa vedem in acea persoana partea buna a lui si este ca si cum a fi sa aruncam un inel cu diamant la gunoi si bineinteles ca nu vom arunca gunoiul ci vom cauta diamantul, exact asa trebuie sa fim cu o persoana care greseste. :jos-palaria:
Cam asta a fost esenta slujbei si pe mine ma atinge sufleteste orice predica deoarece preotul o face cu har. :cuminte:

Ce sa va mai spun, tot ieri am plins plus ca m-am gindit la Danisor. :surprins: Auzi mai Danisor? :surprins: Am plins pt ca am vazut filmul "Bucuresti nonstop" si nu mi-a placut ce am vazut si la tine m-am gindit cind l-am vazut pe ...rocker, Danisor. :ras: :ras: :ras: :ras: :ras:
Va imbratisez pe toti si va doresc tot ceea ce-mi doresc si pentru mine! :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de Airam »

Buna dimineata Iliuta,

Nu stiu ce sa zic legat de iertarea dusmanilor, e ideal sa fim buni cu cei din jurul nostru.
Nu-mi iasa tot timpul treaba cu iertatul celor care ma supara. Dar incerc sa traiesc frumos. Cred ca sunt un om bun la suflet, din pacate unii profita de asta. Dar important este sa ma simt eu bine cu mine, asa cum sunt.
Zi senina.
Maria.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de ilyuta »

Buna tuturor!

Daca ar fi fost sa scriu ieri mesajul de astazi as fi scris:"...cu mina altuia sa nu te stergi acolo unde nu te vede soarele" :rosu: dar astazi am rumegat situatia , revin si-mi spun:"...sa nu te astepti la nimic de la nimeni si niciodata nu vei fi dezamagit". :surprins: Ca sa intelegeti macar putin despre ce vb, vreau sa va spun ca ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca mi-a dat mintea de-acum ca sa fiu cu capul limpede sa stiu cind trebuie sa iau un pas inapoi si sa stiu ca am pierdut si nu pot schimba situatia, sa pot da pagina mai departe cu intelepciune si sa merg inainte. :wink: Stiati ca emblema Australiei este cangurul si emu deoarece niciodata aceste pasari nu pot pasi inapoi? :wink: :zambetoi:
Revenind la idee,de fapt nu au importanta amanuntele decit pentru mine, important este ca pot lua o infringere cu capul sus fara a ma adinci si mai mult in probleme si asa cum cred eu, atunci cind am probleme incerc sa le rezolv.Viata este o rezolvare de probleme, rezolvi una si la rind este urmatoarea, am probleme deci EXIST! :wink:
Iti multumesc , Doamne! :cuminte:

Si o dedicatie pt Danisor cu starea mea de ieri :ras: :ras: :ras: :ras: :ras: :ras: :ras:

https://www.youtube.com/watch?v=Y01xp6GsKSg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de tudor »

Salutare, Ilyuta!

"...sa nu te astepti la nimic de la nimeni si niciodata nu vei fi dezamagit"
Si eu mi-am luat-o in barba "pentru ca am avut asteptari" nerealiste.
Urmareste urmatoare inregistrare si poate iti trece .

https://www.facebook.com/suntsanatos.ro ... 836964577/
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de styx »

Iliutule dă-o 'n spanac cangurul e pasăre? :ras: :ras: :ras:
Mă făcusi să mă prăpădesc de râs imaginându-mi un cangur cu pene... :ras:
Te pup prietene si indiferent prin ce treci, capul sus! Viata e frumoasă! :hug:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt...o minune!

Mesaj de ilyuta »

:ras: :ras: :ras:
Styxisor prieten drag, da' ce-i cangurul si vezi ca poate acus ne certam! :ras: :ras: Ca n-o fi animal! :surprins: :ras: Sa ne spuna audienta ce "animal" este cangurul si sa punem pariu iar eu nu pun pariu decit atunci cind am dreptate 100% :wink: :ras:

TUDOREL, eu nu am avut asteptari nerealiste ci doar am uitat sa traiesc dupa sfaturile stii tu cui... cuminte: Si in loc"sacred dar sa verific" am luat de buna ce mi-ai zis unii si am luato-n barba... :plans: O sa-ti povestesc in privat si am acceptat situatia si voi rezolva urmarile atunci va veni timpul...
Acus ma duc sa urmaresc ce mi-ai postat. :wink:
Multumesc din suflet ca existi, prietene drag TUDOR! :hug: :jos-palaria:

PS Adminel hello, de ce nu avem si inimioare pe forum ? :surprins:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns