021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Incă unul care-și dorește abstinența

Aici puteti povesti experientele personale.
cata111
Boboc
Boboc
Mesaje: 14
Membru din: 01 Mar 2020, 13:02

Re: Incă unul care-și dorește abstinența

Mesaj de cata111 »

Mulțumesc!, Asemenea tuturor!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Incă unul care-și dorește abstinența

Mesaj de tudor »

cata111 scrie:Mulțumesc!, Asemenea tuturor!
Cată, mă bucur și eu că te-am cunoscut! .
Fa ceea te ajută să rămâi abstinent.
Tine aproape de cei care au ce spune ceva despre abstinența lor mergând la grupurile AA și ia aminte că pot fi de folos orice exemplu pozitiv sau negative.
Programul AA și împărtășirile celor în sălile AA m-au ajutat și mă ajută pe mine.
Să nu uităm că forumul acesta a fost treapta de lansare spre abstinență a multor AA care merg la ședințele AA.
Așa cum mai scris Programul AA și Comunitatea AA nu sunt pentru cei care au nevoie ci pentru cei care vor să fie abstinenti.
Cu siguranță că alți abstinenți au drumul lor și îi felicit pentru asta.
Toate cele bune și să ne citim numai de bine.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Incă unul care-și dorește abstinența

Mesaj de tudor »

cata111 scrie:Mulțumesc!, Asemenea tuturor!
Cată, mă bucur și eu că te-am cunoscut! .
Fa ceea te ajută să rămâi abstinent.
Tine aproape de cei care au ce spune ceva despre abstinența lor mergând la grupurile AA și ia aminte că pot fi de folos orice exemplu pozitiv sau negative.
Programul AA și împărtășirile celor în sălile AA m-au ajutat și mă ajută pe mine.
Să nu uităm că forumul acesta a fost treapta de lansare spre abstinență a multor AA care merg la ședințele AA.
Așa cum mai scris Programul AA și Comunitatea AA nu sunt pentru cei care au nevoie ci pentru cei care vor să fie abstinenti.
Cu siguranță că alți abstinenți au drumul lor și îi felicit pentru asta.
Toate cele bune și să ne citim numai de bine.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns