021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Nu-ți spune niciodată nu pot sau nu se poate>> BIG 👍🏻
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Si eu tot asa funcționez > tot primul vreau sa fiu, zodia ma caracterizează f mult :))
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Leu
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

<<Resemnatul pentru mine inseamna, in cazul asta, abandon si chiar nu-s genul care sa renunt asa de usor, mai ales cand e vorba de ceva benefic si constructiv.>> 👍🏻
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Eu și atat!

Mesaj de Ambasador »

Ma bucura mult entuziasmul tau, Vizitator1@345! Avem nevoie de pozitivism, așezare interioara, zile pline, zile mai ales senine!
Cumva, simt același entuziasm. Parca plutește în aer ceva special, ceva cu iz de putință.
Fara🍷pentru mine seara asta. 😘
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu și atat!

Mesaj de HOPE »

Vizitator1@345 scrie:Scriam, zilele trecute, despre un articol pe care l-am citit si, ca si concluzie, specifica ca trebuie sa daruiesti si vei primi inzecit. Stiu, vorba veche, dar, ieri, am facut un gest, zic eu de foarte mult bun simt, si, mai devreme, am primit un telefon la care nu mai speram, de ani de zile, si mi-am schimbat total starea de spirit. Entuziasmul despre care tot spuneam ca ma pune in miscare. Cred ca toti avem nevoie de el, intr-un fel sau altul.
https://youtu.be/Da0b-AWO2FM
Asta pentru ca vede cine trebuie.😉 Dumnezeu ne este martor in toate, iar daca faci bine cu tot sufletul, categoric se va intoarce catre tine intr-o forma sau alta. Eu cred foarte mult in asta si nu am asteptari de la cel caruia i-am facut bine sa fie recunoscator, pentru ca stiu ca rasplata vine din alta parte si la momentul cand decide tot dumnealui.😀
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu și atat!

Mesaj de HOPE »

Da, asteptarile pe care le avem de la ceilati ne omoara. Insa, cu timpul se invata si asta.
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Eu și atat!

Mesaj de Ambasador »

"Seara, lăsați sa vina linistea". E ceea ce am reținut pe placul meu din acest interviu fabulos. Și culmea, afirmația a venit din partea realizatoarei. 🙂😏
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Si nu avea remuscari cu Mc-ul pt ca este mult mai bun ca-n alte tari...!>> 😅
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Ce otrava ai folosit:))?> nu am fost eu... :) ma inprietenisem cu ei, cand beam , si stateam in terasa veneau la gard si ma latrau.. :(
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Încuiat