021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

am fost intr-o relatie cu un alcoolic timp de zece ani

Aici puteti povesti experientele personale.
flo123
Boboc
Boboc
Mesaje: 1
Membru din: 13 Mai 2021, 18:05

am fost intr-o relatie cu un alcoolic timp de zece ani

Mesaj de flo123 »

buna tuturor , am fost intr-o relatie cu un alcoolic timp de zece ani.Pentru inceput nu era alcoolic dar in timp consumul fin a devenit consumul obligatoriu ...si iata cum am ajuns la o despartire urata si dureroasa anul trecut pentru ca nu am mai rezistat ...am trecut prin toate treptele posibile , de la a ma auto-acuza ca bea din pricina gurii mele ...deh , femeia nu stie sa taca ..pana la ignoranta completa si mai tarziu telefon la politie pentru ca deja era foarte agresiv .povestea pe scurt ar fi asta !Sa revenim la astazi .Acum doua saptamani dupa o perioada de aproape un an de despartire m-a contactat sa il ajut , daca pot pentru ca e pregatit sa se lase dar nu poate fara ajutor si se simte rau , sevraj si alte minuni dupa un lung consum .Desi viata mea a intrat pe un fagas bun si in linie dreapta m-am hotarat sa il ajut totusi , nu sunt omul ignorant si nici ura nu port .Dupa un consult la un doctor privat si o analiza de sange amanuntita iata ca omul nostru are fara nici o surpriza un inceput urat de ciroza .Asa ca va pleca la un tratament intr-un spital privat din romania , mentionez ca locuim de multi ani in Londra .. pentru a incerca sa mai salveze ce a ramas din ficat , si poate si din regrete.Bineinteles ca aceasta decizie e luata sub indrumarea mea si il voi sprijini desi nu mai doresc o relatie cu el niciodata dar pentru ca sa te lasi de alcool ai nevoie de un sprijin , singur nu se poate .Si azi am petrecut ziua de lucru citind pe acest forum cum fiecare din voi cei care aveti aceasta problema incercati sa treceti cu brio sau sa o duceti cu brio .Ma bucur pentru voi ca aveti aceasta vointa si sa o tineti tot asa.
Ultima oară modificat 14 Mai 2021, 09:47 de către Ivan Petre Paul, modificat 1 dată în total.
Motiv: Am transferat mesajele într-un subiect nou dedicat utilizatorului / Am modificat titlul subiectului
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: am fost intr-o relatie cu un alcoolic timp de zece ani

Mesaj de admin »

Multumim pentru mesaj flo123. Multa sanatate prietenului tau !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: am fost intr-o relatie cu un alcoolic timp de zece ani

Mesaj de Airam »

Multe aprecieri pentru ajutorul acordat domnului. Sanatate si revenire la o viata normala îi doresc.
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4400
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: am fost intr-o relatie cu un alcoolic timp de zece ani

Mesaj de lupica »

🙂🙂🙂
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Scrie răspuns