021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Povesti adevarate

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Povesti adevarate

Mesaj de Ginditorul »

Buna dimineata tuturor!
Pt ca asazi este Valentine's Day si pt ca am devenit si noi smecheri..., stau si ma gandesc ce frumos este sa fii "indragostit" in fiecare zi de viata ta abstinenta...Si tot ca o remarca si tot ca in viata... iubirea odata gasita trebuie reanoita zilnic intr-un fel sau altul pt a nu o pierde iar pt cei cu problema cu alcoolul cu clasicul...ASTAZI NU BEAU...

O zi senina si abstinenta va doresc tuturor!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Povesti adevarate

Mesaj de Vbc »

Ginditorul scrie:Buna seara Tudor, Lupica , Vbc si tuturor celor care citesc!
Am urmarit un film pe N.....x despre adictii si "mi-a placut" daca pot sa ma exprim asa o descriere simpla a ceea ce inseamna adictie si cred ca toti cei care au o problema cu alcoolul sau orice alta substanta care te face dependent de ea si te distruge este de fapt o despartire a eu-lui de persoana ta, nu mai esti tu cel care ar trebui sa fii dupa ce le consumi...😞

Asa este , eu unul chiar ma schimbam radical, dupa ce consumam alcool .
Transformare totala , unele betii m au costat foarte mult..... nici nu vreau sa mi amintesc

O seara frumoasa si senina sa aveti toti in continuare!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Povesti adevarate

Mesaj de Ginditorul »

Asa este Vbc si cred ca majoritatea cu acesta problema cu alcoolul ne regasim in acesta descriere...Toti spun ca faceau chestii de care a doua zi se "minunau"...si nu-i rau sa nu uitam si sa ne aducem aminte..., asa pretuind si mai mult ziua de ASTAZI cand NU BEAU.

O zi frumoasa si senina in continuare sa avem toti!
Scrie răspuns