021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Povesti adevarate

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Ginditorul
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Povesti adevarate

Răspunsul #21 scris

Mesajde Ginditorul » 27 Iun 2021, 07:36

Buna dimineata M!
Nu stiu si nu-mi pot da cu parerea pt ca nu urmaresc astfel de programe.

Poti scrie ori de cate ori vrei aici ,esti binevenit si-ti raspund cu placere la ceea ce pot.

PS Parerea mea este ca indiferent cum se manifesta oamenii si cum sunt timpurile de care toata lumea se plange,eu cred si voi crede intotdeauna in bunatatea semenilor si in bine.Si mai cred ca este in gena noastra nu sa fim prosti ci sa ne plangem(nu vb despre tine ci in general).

Ginditorul
Boboc
Boboc

Răspunsul #22 scris

Mesajde Ginditorul » 02 Iul 2021, 10:15

Buna dimineata!
Prin cunostintele dobandite legate de acesta problema a celor care se confrunta cu acesta boala numita alcoolism sunt unii care s-au curat si altii nu.Fara a-i judeca pe unii sau pe altii pt ca nu este locul meu sa fac asta, am constatat ca cel mai tare distruge un om,bautura,drogurile de orice fel, aroganta si rautatea si cele mai greu de spus si acceptat cuvinte sunt:"te iubesc, ajuta-ma si iarta-ma".Probabil ca daca oamenii ar face asta mai des nu ar mai fi atatia suferinta pe pamant cauzata de alcool si droguri.

Va doresc tuturor o abstinenta senina si sanatoasa!

https://www.google.com/search?q=Jubel+y ... e&ie=UTF-8

Ginditorul
Boboc
Boboc

Răspunsul #23 scris

Mesajde Ginditorul » 02 Iul 2021, 18:14

Prin cunostintele dobandite legate de acesta problema a celor care se confrunta cu acesta boala numita alcoolism am remarcat ca sunt unii se cureaza si altii nu desi toti isi doresc la fel de mult insanatosirea.Fara a-i judeca pe unii sau pe altii pt ca nu este locul meu sa fac asta, am constatat ca cel mai tare distruge un om,bautura,drogurile de orice fel, aroganta si rautatea si cele mai greu de spus si acceptat cuvinte sunt:"te iubesc, ajuta-ma si iarta-ma".Probabil ca daca oamenii ar intelege si ar face asta mai des nu ar mai fi atatia suferinta pe pamant cauzata de alcool si droguri.
Abstinenta senina si sanatoasa sa aveti toti!

https://www.google.com/search?q=Jubel+y ... e&ie=UTF-8

Ginditorul
Boboc
Boboc

Răspunsul #24 scris

Mesajde Ginditorul » 03 Iul 2021, 17:59

Buna seara!
Cu mare interes citesc povestile voastre si chiar sunteti niste oameni deosebiti de aceea va apreciez si incerc la randul meu sa va transmit mesaje pozitive pt ca prin bunatate si compasiune se pot rezolva multe probleme de care foarte multi dintre oameni sunt coplesiti in viata si vor sa le rezolve cu alcool.
Abstinenta senina si sanatoasa sa aveti!

https://www.youtube.com/watch?v=bWkP-mt_bOk

mizeriashul
Boboc
Boboc
Zile de abstinență: 10,04,2021
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Răspunsul #25 scris

Mesajde mizeriashul » 03 Iul 2021, 23:01

Toate bune tuturor!

lupica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 18,10,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Răspunsul #26 scris

Mesajde lupica » 04 Iul 2021, 12:41

🙂🙂🙂
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."

Ginditorul
Boboc
Boboc

Răspunsul #27 scris

Mesajde Ginditorul » 06 Iul 2021, 09:29

Eu cred ca toate aceste probleme legate de alcool si droguri sunt atunci cand obiceiurile "rele" inving ratiunea.
Si mai cred ca viata este un dar pe care-l primim de la Dumnezeu care nu trebuie irosit sau distrus.

https://www.youtube.com/watch?v=lt-6Ch-a3pk

Înapoi la “POVESTEA MEA”