021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Alcool

Aici puteti povesti experientele personale.
Constantin???
Boboc
Boboc
Mesaje: 1
Membru din: 04 Iul 2021, 19:32

Alcool

Mesaj de Constantin??? »

Buna ziua sunt nou in acest program am o problema cu alcool și am mare nevoie de ajutor sunt dependent de alcool și as dori sa ma îndrumați si sa ma ajutați și pe mine vas ruga din suflet singur am lot decizia de a cere ajutor pentru ca nu mai suport situația vas ruga dacă puteți sa im recomandați un număr de WhatsApp sa pot suna pe cineva sa ma ajute eu locuiesc în austria si nu ma descurc cu limba germana va mulțumesc si va rog ajutați-mă am nevoie de ajutor urgent eu nu mai beau de 9 zile si imi este forte greu sunt singur in lupt cu alcoolul și nu am pe nimeni sa ma ajute va rog ajutați-mă va mulțumesc si sper ca pote cineva ma va ajuta !!!
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Alcool

Mesaj de Ginditorul »

Buna seara Constantin!
Citeste si tu acest Forum care poate te va inspira si vezi ca ai un nr. de tel de la Aliat (au ajutat f mult oameni sa se faca bine).

Eu as vorbi cu tine dar nu am cunostintele necesare pt a te ajuta poate se ofera cei care stiu.
Succes!
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4400
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Alcool

Mesaj de lupica »

👍
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Alcool

Mesaj de admin »

Bine ai venit Constantin. Felicitari pentru cele 9 zile de abstinenta. Toti cei de aici stim cat efort inseamna acest lucru. Tine aproape de acest forum si de oamenii care iti pot sprijini abstinenta. Poate acolo unde esti exista si vreun grup de AA. 021.9335 este linia telefonica ALIAT unde poti sta cu cineva de vorba, in mod anonim si confidential. Exista si varianta de terapie online asa ca sunt solutii chiar daca esti departe. Multa putere si curaj iti doresc.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns