021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Aliata »

Vbc, eu iti multumeam ca ai raspuns tu:)).
In rest, vorbeam cu Joystick:), dar iti multumesc pentru parere. Am multe defecte, sa stii, si sinceritatea este unul dintre ele;).
Numai bine!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Cred ca era bine dc functiona sa trimitem mesaje in privat unul altuia
(uneori)
Asa ne demascam prea repede :))
a trecut Haloween-ul....
(Replica preluata- de Haloween demascheaza-te , arata bestia din tine ) - a postat o matusa de-a mea pe facebook
Weekend frumos!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Cum sa ai 7 dosare , permisul suspendat, si sa fi prins a 8a oara baut la volan (doar in RO e posibil) politistii se pare ca il cunosteau...deja (client fidel")
Sursa- stirile pro tv :)

Eu am fost aproape de puscarie (baut fiind) pt vandalism intr o carciuma cateva pahare sparte 2 scaune rupte, si o palma data unui ospatar.... dar era prima abatere, (ospatarul ma cunostea) a fost super om, nu a facut plangere, ca intram si la agresiune fizica, vatamare corporala......
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

[quote="Vbc"]Cum sa ai 7 dosare , permisul suspendat, si sa fi prins a 8a oara baut la volan (doar in RO e posibil) politistii se pare ca il cunosteau...deja (client fidel")
Sursa- stirile pro tv :)

Eu am fost aproape de puscarie (baut fiind) pt vandalism intr o carciuma cateva pahare sparte 2 scaune rupte, si o palma data unui ospatar.... dar era prima abatere, (ospatarul ma cunostea) a fost super om, nu a facut plangere, ca intram si la agresiune fizica, vatamare corporala......
Nota de plata pt seara respectiva "20.000 lei" cea mai "scumpa "nota :(
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de joystick »

Eu nu ma pot lauda.
Cea mai nasoala facuta la o betie a fost ca am vomitat in interior, unde erau multi oameni. A fost prima data cand am baut excesiv. Eram in liceu. In rest, cand beam...eram mai linistit decat atunci cand saunt treaz (nu ca as fi agresiv defel).
Asa cum ziceam, cele mai multe decizii bune le-am luat dupa un pahar de alcool. Probabil ca sunt introvertit si asta ajuta.

@vbc: sorry, dar eu nu te mai pot urmari. Forumul asta nu are functie de edit? Ia sa testez acum.
Daca nu revin la mesajul asta, inseamna ca nu are. :)
LE: are :)
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Eu nu ma laud, e o prostie, in același timp - o lecție ( se intampla in.2012) dupa decesul mamei mele.
Am vomitat si eu la fel, doar ca în ultimul timp numai vomitam indiferent de cantitatea consumata.....
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Si eu sunt tot introvert-treaz :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4409
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de lupica »

🙏🙏🙏
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Aliata »

Am scris in graba si n-am fost destul de explicita. Nu am intentionat sa creez valuri:).
Imi pare rau c-ai trecut prin asta. Pe fond de consum, toti am facut lucruri nesabuite. A trecut!
Scrie răspuns