021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu

Mesaj de HOPE »

Aliata scrie::)
Nu stiu cat erai de "informat" corect sau nu, dar nu asta cautam. In general, am observat ca povestile motivationale ma ajuta. Cand aud de un alcoolic recuperat, hop si eu, ca e film, ca e poveste reala. Inca caut acea reteta magica, cu toate ca stiu care sunt variantele. Na, e firea omului sa caute calea mai scurta.
Rețeta magică este la tine, doar că poate nu ai toate ingredientele. Sunt convinsă că într o zi cei reuși!🤗
Fa Rai din ce ai!
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Eu

Mesaj de Aliata »

Aha:). Acum am inteles. Asa am gandit-o si eu, dar na...:). Oamenii isi mai schimba mentalitatea, exprimarea, cu trecerea timpului. In fine, nu conteaza:).

Stiu, tizo, ca reteta e la mine. Am zile atat de bune, incat ma gandesc ce puii mei fac si dupa urmeaza alea proaste incat nu mai reusesc sa ies de acolo. Oricum, ce e bun in toata situatia mea, ca inca am puterea sa ma scot din toata treaba asta. Singura, cu manuta mea:). Sper sa fie stopul acum, am sperante, dar incerc sa nu mai pun presiune pe mine.
Multumesc pentru incredere!
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Eu

Mesaj de Aliata »

Vbc, urmeaza calea atunci. Nu mai sta pe ganduri pentru joi.
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Eu

Mesaj de Alliona »

Bună seara Hope!
Alliona este Airam!
Bine te-am regăsit!
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Eu

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Subiect închis la cererea autorului.
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Încuiat