021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

I am back

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: I am back

Mesaj de Aliata »

Brainstorm, am ramas datoare cu un raspuns:).
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: I am back

Mesaj de Aliata »

La momentul respectiv, anumiti termeni cum ar fi: "abia astept sa se care", nu mi s-au parut tocmai umani.
Iarasi, faptul ca ai spus ca refuzi sa faci un brad pentru copil, care nu are nicio vino, si pe viitor iti va prelua exemplul, mi s-a parut ca e rautate pura.
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: I am back

Mesaj de Aliata »

Sincera sa fiu, pana la urma, nu cred ca esti un om rau, ci doar ca esti un om ranit.
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: I am back

Mesaj de Aliata »

Sper c-ai facut totusi bradul...
brainstorm
Boboc
Boboc
Mesaje: 46
Membru din: 26 Noi 2022, 17:26

Re: I am back

Mesaj de brainstorm »

nu am facut nici un brad. sunt satul sa fiu bland, deci sa se care, nu am nici un regret. de fapt s-a carat de sarbatori. am raspuns pentru ca am intrat de fapt sa spun altceva.

managementul tentatiilor de sarbatori: bad. dupa joia trecuta in care am baut in devandul zilei stabilite de vineri, sambata am fost la un prieten. am baut si acolo si evident am si mancat peste ce presupune dieta. mi-a dat si acasa sotia si am mancat in continuare, deh, nu rezist la sarmale. azi nu stiu ce draq cautam pe net si am gasit niste melodii pe YT din tinerete. mi-a facut chef de muzica. am zis sa incerc niste servicii de streaming. am ajuns la unul care cica are calitate de moare calu'. am zis sa imi incerc conexiunea DAC intre computer si statie. dar se poate fara ceva alcool? nu... am baut deja 2 beri si aproape 1 l de vin and.... counting. sambata este sigur iar cu alcool. la ultima cantarire in loc sa vad scadere, am vazut ca am pus. pffff
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: I am back

Mesaj de Aliata »

Clar e Mercur retrograd in seara asta:). Toata lumea cu vesti proaste.

Eu n-am ce sa zic aici, fac loc altora...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: I am back

Mesaj de Vbc »

brainstorm scrie:nu am facut nici un brad. sunt satul sa fiu bland, deci sa se care, nu am nici un regret. de fapt s-a carat de sarbatori. am raspuns pentru ca am intrat de fapt sa spun altceva.

managementul tentatiilor de sarbatori: bad. dupa joia trecuta in care am baut in devandul zilei stabilite de vineri, sambata am fost la un prieten. am baut si acolo si evident am si mancat peste ce presupune dieta. mi-a dat si acasa sotia si am mancat in continuare, deh, nu rezist la sarmale. azi nu stiu ce draq cautam pe net si am gasit niste melodii pe YT din tinerete. mi-a facut chef de muzica. am zis sa incerc niste servicii de streaming. am ajuns la unul care cica are calitate de moare calu'. am zis sa imi incerc conexiunea DAC intre computer si statie. dar se poate fara ceva alcool? nu... am baut deja 2 beri si aproape 1 l de vin and.... counting. sambata este sigur iar cu alcool. la ultima cantarire in loc sa vad scadere, am vazut ca am pus. pffff
Brainstorm Craciunul fără sarmale și cozonac d.p.m.d.v nu e Crăciun:) Eu am mancat vreo 7 8 sarmale în 2 rep , dar am făcut și mișcare - plimbare în parc, vremea a fost cum ca de Paște..
Dacă consumam alcool cred ca mancam 20 sarmale probabil...
După tot ce ai povestit ca ai mâncat și baut te așteptai sa scadă? Trebuia sa te sui invers pe cantar , asa citeai altfel greutatea (glumesc)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: I am back

Mesaj de Alliona »

Îmi pare curios, cum asociat cu, consumul se poate mânca. Eu beam înainte de masă, se întâmpla adesea să nu mai pot mânca. Apoi două zile îmi era rău.
Pot spune că pe mine și acest rău îngrozitor, m-a ajutat să renunț la băutură.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: I am back

Mesaj de Vbc »

Depinde de organism, eu Beam inainte , mancam, apoi Beam din nou, mancam din nou mai mult, uneori ni știam ce am mancat... dădeam asalt pe frigider
Și de multe ori eram la "dieta" ;))
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: I am back

Mesaj de Vbc »

Asa am pățit și la ultima beție sapt trecuta, doar ca eram intr un restaurant...
Am mancat la început mai puțin....la un moment data după ceva ore de consum, mi am luat un platou la masa direct.... apoi am băut din nou 😞
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Scrie răspuns