021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

din nou la drum

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ctl
Boboc
Boboc
Mesaje: 40
Membru din: 23 Dec 2022, 02:24

Re: din nou la drum

Mesaj de ctl »

Sper ca raul de dupa sa ma ajute, asta e a doua zi de sevraj, mi-a fost rau si azi .... dar reiau si niste sedinte, plus ca vreau sa ma duc la un grup AA vineri cand termin cu lucrul.
Problema cand incep sa beau e ca ma gandesc ca daca beau o zi, nu imi e atat de rau, doar am dus-o si 5 zile la rand. Si iar ajung la cateva zile.
Mult succes tuturor!
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: din nou la drum

Mesaj de Alliona »

E foarte bine să faci tot ceea ce crezi, că te-ar putea ajuta.
Să fii bine Cătălin.
ctl
Boboc
Boboc
Mesaje: 40
Membru din: 23 Dec 2022, 02:24

Re: din nou la drum

Mesaj de ctl »

Asa e Maria, si cred ca m-ar mai ajuta daca nu as mai intra asa des pe forum, sa imi amintesc iar si iar de consum.
Mult succes tuturor!
Aliata24
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Ian 2023, 10:16

Re: din nou la drum

Mesaj de Aliata24 »

Cataline:), asta scriam anul trecut, ca nu mai vreau sa intru, ca vezi, Doamne, ma tine in zona consumului. Constientizezi si tu ca sunt scuze, nu? Ti-a fost bine dupa ce ai iesit? Mie, nu! Cand ti-a fost cel mai greu, unde ai revenit?
Ce spuneam mai devreme si in mesajul pe care i l-am scris lui Vbc, e faptul ca avem nevoie de un grup de suport. Nu-s de acord cu forumul decat in proportie de 62,1%, dar, na, in lipsa de altceva:).
Spui de vreo luna, ca vrei sa mergi la AA, de ce nu incerci?
N-am vrut sa fiu dura, dar m-am certat si pe mine in acelasi timp!
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: din nou la drum

Mesaj de Alliona »

Eu vă încurajez, să faceți absolut tot, ceea ce credeți voi că v-ar ajuta.
Aliata24
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Ian 2023, 10:16

Re: din nou la drum

Mesaj de Aliata24 »

Doamne ajuta!
ctl
Boboc
Boboc
Mesaje: 40
Membru din: 23 Dec 2022, 02:24

Re: din nou la drum

Mesaj de ctl »

Aliata24 scrie:Cataline:), asta scriam anul trecut, ca nu mai vreau sa intru, ca vezi, Doamne, ma tine in zona consumului. Constientizezi si tu ca sunt scuze, nu? Ti-a fost bine dupa ce ai iesit? Mie, nu! Cand ti-a fost cel mai greu, unde ai revenit?
Ce spuneam mai devreme si in mesajul pe care i l-am scris lui Vbc, e faptul ca avem nevoie de un grup de suport. Nu-s de acord cu forumul decat in proportie de 62,1%, dar, na, in lipsa de altceva:).
Spui de vreo luna, ca vrei sa mergi la AA, de ce nu incerci?
N-am vrut sa fiu dura, dar m-am certat si pe mine in acelasi timp!
Aliata, sunt scuze doar in sensul daca nici nu mai scriu pe forum, dar nu fac nici altceva. Voi incerca de acum sa fac altceva, sa ma "spovedesc" la terapie si la grup, vazand si simtind reactii.
Mult succes tuturor!
Aliata24
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Ian 2023, 10:16

Re: din nou la drum

Mesaj de Aliata24 »

Da, inteleg perfect ce spui...
ctl
Boboc
Boboc
Mesaje: 40
Membru din: 23 Dec 2022, 02:24

Re: din nou la drum

Mesaj de ctl »

4 saptamani
Aliata24
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Ian 2023, 10:16

Re: din nou la drum

Mesaj de Aliata24 »

Felicitari, Cataline!
Orice zi e un castig!
Scrie răspuns