021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Lukian

Aici puteti povesti experientele personale.
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Lukian

Mesaj de Lukian »

Primul craciun fara alcool....de fapt pe doi ianuarie fac anu fara otravă
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Lukian

Mesaj de Alliona »

Felicitări Lucian!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lukian

Mesaj de Vbc »

Lukian scrie:Primul craciun fara alcool....de fapt pe doi ianuarie fac anu fara otravă
Felicitari!
Cum ai reușit? De unul singur sau?Este o perioada destul de lunga, 1an.
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4401
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Lukian

Mesaj de lupica »

🙏🙏🙏
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Lukian

Mesaj de primavara »

Buna dimineata!
FELICITARI Lukian,asta da realizare!🙏🍀😊
Tot in acesta perioada a anului am devenit si eu abstinenta si nu poate exista o bucurie mai mare ca aceea de a-ti recastiga libertatea, nu?Pe mine insa m-a ajutat acest Forum caruia ii voi fi recunoscatoare forever.🙏
Poate ne mai scrii!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lukian

Mesaj de tudor »

Felicitări, Lukian! Poate împărtășești cu noi "secretul" abstinenței tale.
Așa poți inspira abstinența celor care și-o doresc.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

Va multumesc pentru încurajați si mesaje in general....nu credeam ca o sa scrie cineva....si îmi cer scuze daca nu scriu unde trebuie cum trebuie....ca nu prea am mai scris pe forumuri....asta de fapt e primul cont pe orice fel de forum.....
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

primavara scrie:Buna dimineata!
FELICITARI Lukian,asta da realizare!🙏🍀😊
Tot in acesta perioada a anului am devenit si eu abstinenta si nu poate exista o bucurie mai mare ca aceea de a-ti recastiga libertatea, nu?Pe mine insa m-a ajutat acest Forum caruia ii voi fi recunoscatoare forever.🙏
Poate ne mai scrii!
va mai scriu....multumesc de felicitări ....nu nu ma simt ca am facut o gaura in cer.....tot o viata naspa am .....tot singurătate mai nou sunt cam antisocial.....dar stiam ca asa va fi deci nu aveam mari asteptări ca dupa acces sa am mari dezamăgiri si sa beau din nou
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lukian

Mesaj de Vbc »

Lukian scrie:Va multumesc pentru încurajați si mesaje in general....nu credeam ca o sa scrie cineva....si îmi cer scuze daca nu scriu unde trebuie cum trebuie....ca nu prea am mai scris pe forumuri....asta de fapt e primul cont pe orice fel de forum.....
Și eu tot aici am scris prima oara pe un forum.
Este și singurul forum unde scriu, si cu ajutorul lui am reușit sa rămân abstinent o perioada.
Continua sa scrii și sa citești poveștile scrise aici, daca dorești si consideri ca îți sunt de ajutor, toti suntem aici prezenți din același motiv, luptam împotriva alcoolului, si cautam sa avem o abstinenta senina, cei care nu o avem încă, cei care o au deja, doresc sa o mențină.
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Lukian

Mesaj de styx »

Vbc scrie:Continua sa scrii și sa citești poveștile scrise aici, daca dorești si consideri ca îți sunt de ajutor, toti suntem aici prezenți din același motiv, luptam împotriva alcoolului, si cautam sa avem o abstinenta senina, cei care nu o avem încă, cei care o au deja, doresc sa o mențină.
De acord cu Vbc! macar pana gasesti alta solutie de a iti mentine abstinenta e bine sa ramai pe aici.
Bine ai venit!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Scrie răspuns