021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Ginditorul scrie:Buna dimineata Tudor, buna tuturor!
Se spune ca unii alcoolici abstinenti multumesc pentru recuperarea lor deoarece pretuiesc si mai mult binele pe care il au acum.
Agreez si eu in totalitate cu remarca si recunosc ca cel mai important lucru in viata este sanatatea, pt ca daca o pierzi pe asta in zadar sunt toate.
Asadar multumesc si eu cu recunostinta in fiecare zi , lucru pe care il fac si acum, Tudor!
O duminica abstinenta va doresc tuturor!
Buna dimineata,Ganditorule ! 🙂
Buna dimineata ,Forum ! 🙂
Multumesc celor care mi-au dat feedback !👃

Am scris doua mesaje pe care din neatentie le-am "pierdut" din neatentie .Poate nu a fost sa fie ! 🙃
Poate alta data am sa reiau subiectul despre " recuperare si recunostiinta" pe care il abordasem in mesaje .
Eu sunt recunoscator pentru ca sunt abstinent si in viata !
Va doresc sa aveti o duminica frumoasa !
P.sSi da este septembrie ! Nu sunt melancolic ...prea tare dar iubesc aceasta melodie de ...septembrie !
Iubesc anotimpurile fiecare ..la timpul lui are frumusetea lui .
https://www.youtube.com/watch?v=TZni3VJUdDY


Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Ginditorul »

Frumoase ganduri, poza si melodia, multumim Tudor!

Uite si de la mine una!
Seara frumoasa si linistita tuturor!

https://www.youtube.com/watch?v=ci9aLov ... U&index=11
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Ginditorul »

Buna dimineata Tudor si Forum!
O noua zi, un nou inceput pe care trebuie sa le incepem cu recunostinta si speranta.
O zi frumoasa cu abstinenta senina va doresc tuturor!

https://www.youtube.com/watch?v=QlNPhERD7wY
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Ginditorul scrie:Buna dimineata Tudor si Forum!
O noua zi, un nou inceput pe care trebuie sa le incepem cu recunostinta si speranta.
O zi frumoasa cu abstinenta senina va doresc tuturor!
Bună ziua, tuturor!
Atitudinea mea este una de recunoștință.
Abstinent fiind .
O zi frumoasă vă doresc !


Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

O zi senina si frumoasa tuturor!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Ginditorul »

Multumesc si eu Tudor si Vbc si personal asa cred si eu, ca "nu exista remediu chimic pt o problema spirituala" si mai cred eu ca o si adanceste daca ai avut norocul sa nu devii adict la medicament.
Seara frumoasa tuturor va doresc!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna seara ,Forum !
Putina lectura care imi prinde bine , mie 🙂


Imagine
Quote of the Week
„Nu putem face totul dintr-o dată, dar putem face ceva imediat”.
Tind să fiu copleșit de toate lucrurile pe care vreau să le fac. Cariera perfectă, cea mai bună relație, să intru într-o formă fizică de vârf, să scriu un bestseller și să mai am timp să citești, să faci drumeții, să faci concedii în Europa - lista este interminabilă. Când beam și mă prăbușeam spre fundul sacului meu, toate aceste obiective erau ca niște bucăți rupte de parașută care mă urmăreau de sus. Când am lovit în cele din urmă pământul, bucățile împrăștiate ale obiectivelor mele zăceau în jurul meu.
Pe măsură ce am început să lucrez programul și am dezvoltat o anumită claritate, am început să adun acele piese înapoi. Dintr-o dată, am vrut să fac totul din nou - și chiar mai mult! Nu a durat mult să fiu copleșit din nou și atunci a trebuit să mă predau încă o dată. Pe măsură ce am discutat acest lucru cu alții și cu sponsorul meu, mi-am dat seama că obiectivul meu numărul unu era să trec prin Pași și să stabilesc o bază fermă în recuperare. Toată lumea m-a asigurat că va fi mult timp pentru restul dacă aș face abstinenta prioritatea mea.
Deși a fost greu să pun alte lucruri în așteptare, acum văd înțelepciunea din acel sfat. Mi-am dat seama că nu puteam face totul dintr-o dată, dar mă puteam concentra pe cel mai important lucru, recuperarea mea și puteam lua o acțiune clară în direcția asta. Am făcut o prioritate să merg la întâlniri, să iau angajamente și să lucrez Pașii. Procedând astfel, viața mea s-a îmbunătățit nemăsurat. Astăzi, când sunt din nou copleșită de visele, obiectivele și dorințele mele, îmi amintesc că nu le pot face pe toate. Dar pot alege cel mai important lucru pentru astăzi și pot face ceva imediat.
Traducerea Radu .I.
https://www.facebook.com/noiinsine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Ginditorul »

Exceptional mesajul Tudor, exceptionale exemple, multumesc!
Clar asta cred ca ajuta pe fiecare!
Noapte buna tuturor!
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4401
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de lupica »

🙂👍🖐
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4401
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de lupica »

🙂👍
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Scrie răspuns