021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Anton24
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 30 Noi 2022, 16:15

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Anton24 »

Informații interesante, vă mulțumesc!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Asta e Din ciclul "vreau sa fiu miliardar" Anton24, sau măcar milionar de weekend
Casele de pariuri au cele mai mari profituri , alături de farmacii
Nu știu dc ai succes pe forumul asta :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Vbc scrie:Asta e Din ciclul "vreau sa fiu miliardar" Anton24, sau măcar milionar de weekend
Casele de pariuri au cele mai mari profituri , alături de farmacii
Nu știu dc ai succes pe forumul asta :)
👍 👍 👍
Numai dependența de jocuri și pariuri îmi lipsea. 🙂


Anton poate ai nevoie:
https://jucatorianonimi.ro/
Vei găsi mulți "îmbogățiți " de pariuri , jocuri de noroc și cu siguranță că de bucurie ți-o iei pe cârcă dacă le propui un pariu.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Tudor,
Se organizează sedinta astăzi?
Ora -18.00 bd Basarabia 90 96?
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Aliata »

E bine ca te-ai trezit hotarat. Sa ne povestesti cum a fost:).
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Sigur!
Sper sa ajung, tine doar de mine.
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Aliata »

Clar!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Vbc scrie:Tudor,
Se organizează sedinta astăzi?
Ora -18.00 bd Basarabia 90 96?
VBC , îmi pare sincer rău că "nu am fost prezent ieri pe" Forum ".
Sper nu ai mers la locul respectiv.
Sala din Bulevardul Basarabia 96 unde se țin două ședințe AA luni și miercuri ora 18 aparține primăriei sectorului 2 și atunci când sunt sărbători naționale nu este deschisa pentru că angajații primăriei primesc liber.
Încă odată te rog să mă ierți.
Rareori se întâmplă să nu se țina accidental vreo ședința și atunci ne anunțăm pe grupuri de WhatsApp.
Ai mai jos telefonul AA principal care se redirecționează către mai multe persoane printre carea aflu și eu.
Așa poți da și de mine .

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Salut
Am fost , am pus și poze pe pagina mea :) pozele le am făcut pt acasă, mai mult.
Nu e prob, ca era închis, stai linistit o sa încerc sa ajung sambata urmatoare , intr o locație unde au loc ședințe.
Mulțumesc pt mesaj!
O sa memorez nr
Seara buna !
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Vbc scrie:Salut
Am fost , am pus și poze pe pagina mea :) pozele le am făcut pt acasă, mai mult.
Nu e prob, ca era închis, stai linistit o sa încerc sa ajung sambata urmatoare , intr o locație unde au loc ședințe.
Mulțumesc pt mesaj!
O sa memorez nr
Seara buna !
Bună dimineața, VBC!
Bună dimineața, Tuturor!
Îmi pare rău că nu ai participat la ședința AA dar cu siguranță că dacă îți dorești abstinența și vei merge la ședințele AA vei primi sprijin pentru ea.
Denumirea sălii "Clubul Înțelepților" nu are nici o legătură cu AA. Însă are legătură cu înțelepciunea AA fără să fie ceva premeditat Comunitatea AA
Am citit că nu scriu despre ce simt.
De-a lungul anilor am scris pe aici că mă simt grozav de bine în abstinență și pe unii neîncrezători i-a deranjat.
Citatele dintre ghilimelele au un mesaj care are legătură cu ceea ce m-a ajutat în Abstinență pentru că sunt scrise (unele) de Alcoolicii Anonimi pentru a ajuta.
Cât despre mine pot spune că cea mai bună și înțeleaptă alegere pe care am făcut-o în ultimii 15 a fost să mă las de băut și să merg la Alcoolicii Anonimi.
Că m-am lăsat de băut nu a fost îndeajuns chiar daca mergeam la ședințele AA până nu am lucrat la schimbarea modului de gândire nu eram bine.
Schimbând gândirea s-a schimbat și viața mea. Mă simt grozav de bine și sunt recunoscător pentru viața mea de acum.
Bineînțeles că nu curge lapte și miere dar atunci când sunt probleme mă concentrez pe soluții. Sunt și probleme care nu au rezolvare, decesul celor dragi dar pentru asta există acceptarea. Fără acceptare , frustrările și resentimentele pot să ducă la băut.
In anii de abstinență am cunoscut oameni, am vizitat locuri, am fost in concedii , am făcut lucruri pe care nici nu le visam înainte. Financiar în abstinență nu am mai avut acea nesiguranță dată de bănii aruncați băutură și de nesiguranța serviciului.
In AA mi-am făcut prieteni nu numai din țară ci și din lume, inclusiv Australia.
Unii dintre ei au găzduiți de mine și am avut experiențe extraordinare, împreună participând la ședințele AA și la Conferințele AA din țară.
Acum când scriu aceste rânduri, sunt in drum spre Constanța la aniversarea a 9 ani de existență a Grupului AA*Phoenix " care se va ține la un restaurantt începând cu ora 12. Seara când plecăm spre case suntem încărcați mai pozitiv decât am venit.

Nu tuturor celor care au nevoie li se potrivește AA sau "mai au de băut" Pe mulți alcoolul i--a însingurat cum m-am însingurase și pe mine. Atunci când ajunge alcoolicul ajunge acasă chiar și în familie se simte singur iar prietenul alcool este "acolo" la o lungime de braț
Depinde de fiecare cât de mult își dorește să rupa lanțul sclaviei față de alcool nu numai fizic ci și psihic.
Teoria că teoria dar fără acțiune nimic nu se înfăptuiește.
VBC ușa AA este deschisa pentru tine și pentru toți cei care își doresc abstinența.
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns