021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

copilărie senina! Gânditorule! :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Ginditorul »

Multumesc Vbc!

O sera senina tuturor va doresc!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna dimineata ,Forum !

Liniste si pace de toamna aici pe forum .
Forumisti, ce mai faceti ?
Azi este o zi buna pentru abstinenta dar si pentru plimbare la padure .Toamna si-a pictat pomii in diferite culori
(Nici)AZI NU BEAU si ies la plimbare cu bicicleta.
Un weekend placut sa aveti !
Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Ginditorul
Senior
Senior
Mesaje: 144
Membru din: 26 Mai 2021, 11:36

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Ginditorul »

Buna dimineata Tudor si tie si tot ceea ce-mi doresc pentru mine iti urez si tie!🙂👍

Multumesc de intrebare si eu fac f bine ceea ce le doresc tuturor!🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Yam5uK6e-bQ
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Salutare tuturor!
Foarte frumoas poza Tudor, într-adevăr astăzi este o zi frumoasa de toamna, poate ultima asa călduroasă.
Nici azi nu am băut.
Eu ma gândeam sa merg la un pescuit, cateva ore acum după-masă

O zi linistita si frumoasa sa avem!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Vbc scrie:Salutare tuturor!
Foarte frumoas poza Tudor, într-adevăr astăzi este o zi frumoasa de toamna, poate ultima asa călduroasă.
Nici azi nu am băut.
Eu ma gândeam sa merg la un pescuit, cateva ore acum după-masă

O zi linistita si frumoasa sa avem!
👍 Fir intins sa ai !


Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Nu am mai ajuns, desi sunt la 300m de balta :)
Multumesc oricum!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Vbc scrie:Nu am mai ajuns, desi sunt la 300m de balta :)
Multumesc oricum!
👍
”Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada, povesteste-I de planurile tale ! ” 🙂
Nici eu nu am mai ajuns la padure .
Au aparut alte prioritati care mi-au rapit din timpul pe care il alocasem plimbarii prin padure .Asa ca am fost in parc la 4 km distanta de casa , am dat un ocol al parcului de 3,5 km si ...m-am asezat la soare ca soparla dar pe iarba nu pe piatra .A trebuit sa imi pun castile pentru ca nu ma puteam detasa de zgomotul sirenelor ambulantelor care trec si trec si ... 🙁
Am reusit sa ma relaxez admirand verdele (inca)crud al ierbii,apa care reflecta cerul alcastru brazdat de fuioare de nori si ascultand pe Spotify albumul ”Endless River” , Pink Floyd
https://www.youtube.com/watch?v=IZUG653xJ7Q
Azi este o zi ”gri” dar num a las si tot ies la o tura sa cumpar carne de mici pentru ca este ”ziua de gratar” asa cum ii spun eu acelei duminici pe care ,la cateva sapatamani o dedicam unui gratar in familie .Castravetii si gogosarii sau murat ,apa plata , carbogazoasa , lamai sunt .Sucuri sunt .
Cine spune ca nu poti bea apa plata cu lamaie sau suc dupa trei mici si ceafa de porc rumenita bine ??? 😜Cum reusesc de 13,5 ani ? Singur ,nu .Am prieteni multi abstinenti si asa reusesc .
AZI NU BEAU si va urez sa aveti o duminica frumoasa !
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

tudor scrie:
Vbc scrie:Nu am mai ajuns, desi sunt la 300m de balta :)
Multumesc oricum!
👍
”Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada, povesteste-I de planurile tale ! ” 🙂
Nici eu nu am mai ajuns la padure .
Au aparut alte prioritati care mi-au rapit din timpul pe care il alocasem plimbarii prin padure .Asa ca am fost in parc la 4 km distanta de casa , am dat un ocol al parcului de 3,5 km si ...m-am asezat la soare ca soparla dar pe iarba nu pe piatra .A trebuit sa imi pun castile pentru ca nu ma puteam detasa de zgomotul sirenelor ambulantelor care trec si trec si ... 🙁
Am reusit sa ma relaxez admirand verdele (inca)crud al ierbii,apa care reflecta cerul alcastru brazdat de fuioare de nori si ascultand pe Spotify albumul ”Endless River” , Pink Floyd
https://www.youtube.com/watch?v=IZUG653xJ7Q
Azi este o zi ”gri” dar num a las si tot ies la o tura sa cumpar carne de mici pentru ca este ”ziua de gratar” asa cum ii spun eu acelei duminici pe care ,la cateva sapatamani o dedicam unui gratar in familie .Castravetii si gogosarii sau murat ,apa plata , carbogazoasa , lamai sunt .Sucuri sunt .
Cine spune ca nu poti bea apa plata cu lamaie sau suc dupa trei mici si ceafa de porc rumenita bine ??? 😜Cum reusesc de 13,5 ani ? Singur ,nu .Am prieteni multi abstinenti si asa reusesc .
AZI NU BEAU si va urez sa aveti o duminica frumoasa !
Imagine
Salutare
Ma bucur pentru tine si abstinenta senina care o ai de 13.5 ani :)
Astazi am vrut si eu sa fac gratar :), dar pana la urma am tras la vot cu fetele mele, si a iesit pizza :)) deobicei eu consum tymbark de visine , apa plata...minerala nu prea mai consum

O duminica frumoasa sa avem!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Dumnezeu s-a distrat din nou si a facut ca dupa amiaza sa se arata frumoasa asa ca imreuna cu sotia am amanat gratarul mai spre searasi am purces la plimbare prin Herastrau asca ca ne-am bucurat ochii si sufletul😜 cu culorile frumoase ale toamnei !
”...deobicei eu consum tymbark de visine , apa plata...minerala nu prea mai consum.”
Mie mi-au trebuit 9 ani sa trec de la ... sucuri carbogazoase ... pe apa.
Acum imi beau apa plata cu lamaie aproximativ 4,5 ani si nu ruginesc 😜
O serara frumoasa va doresc !
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns