021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Interfata noua Forum

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de admin »

Va cred ca este un inconvenient dar nici eu nu pot face asta. Cel putin nu am gasit nici o optiune. Ce faceam eu cand vedeam ca am facut greseli foarte mari, copiam textul, stergeam postul, faceam altul nou si dadeam lipire/paste dupa care corectam greseala.

Sunt permise greselile de ortografie si de punctuatie pe acest forum :).
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
codepadi
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 07 Iun 2019, 14:13

codependenta

Mesaj de codepadi »

Buna ziua. Sunt codependent si nu stiu cum sa procedez. Ma lupt cu aceasta problema de cativa ani, dar cred ca nu am procedat corect pana acum, minimalizand-o sau ignorand-o. Am incercat sa ascund dependenta sotiei de alcool din rusine. Dar nici nu m-am interesat cum o pot ajuta. Am considerat ca este lipsa ei de vointa si nu pot lupta cu ea. Acum sunt in situatia in care am acceptat amandoi ca este alcoolica. Reuseste sa se abtina, uneori perioade indelungate. Dar, cand se ascunde si bea ne face viata un iad intregii familii. Si proiecteaza intrega vina spre mine. Eu suport mai usor la 60 de ani, dar fata cea mica, de numai 9 ani nu intelege si este speriata. Accept orice sugestie sau indrumare.
Scrie răspuns