021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de freedom »

Brailene, esti dus cu pluta, da' rau de tot ! :ras: :ras: :ras: :jos-palaria:
Stai frumos la debarcader si nu mai pleca nicaieri, ca te da la Interpolul lunatecilor.
Bai, am ras cu lacrimi, de-au crezut colegele ca m-am inecat cu ceai, ca doar nu puteam sa spun ca rad de un dependent tzicnit care-mi explica din celalalt capat de tara, care-i diferenta intre urzica vie si aia decedata :ras:
Esti super, multumesc ! Consider ca toate cerintele mele sunt indeplinite, mai putin una, aia cu "Da-te ma in...", da aia mi-o zici in privat, sa nu creada lumea ca ne sfadim :ras:
No hai te-mbratzi, ca de multa vreme n-am mai ras asa.
:hug: Free, sau fata dintre brusturi :foarte-amuzant:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Ca sunt super asta stiu, si ai vazut ce bine organizez totul :ras: :ras: :ras:

Acum pe bune sa fim seriosi cred ca pana acum nu am dat gres cu nici o intalnire si sper ca de data asta de asemeni.
Pana acum suntem o gasca frumoasa si nebuna.
Nu-ti poti inchipui draga freedom drumul de la Onesti la Sambata cu echipa completa ( Ovidiu, asido, gladi si sorel) toti intr-o masina.
De data asta vin acolo macar pentru drumul asta dus-intors :ras: :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Sa aveti un weekewnd minunat dragi forumisti !
Revin si vreau sa va anunt ca maine seara este data cand se mai poate garanta 100% , pretul si conditiile de cazare . Dupa data de maine seara se mai pot inscrie persoane dar nu mai putem garanta acel pret de 130 de lai pentru 2 nopti cazare si mancare.
Cazarea va fi la Pensiunea Nise sau Victoria de la Sambata de sus.
Cea de la Nise are sala de biliard cea de la Victoria teren de tenis si fotbal :ras: :ras:

Oricum lista ramane deschisa pana pe data de 25 mai si atunci daca mai sunt inscrisi va anuntam ce putem oferi.
De la data de 25 mai se pot inscrie cati vor de asemeni dar isi asigura cazare si masa!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Orpheus
Boboc
Boboc
Mesaje: 21
Membru din: 26 Apr 2014, 10:23
Zile de abstinență: 04,01,2014
Ani de abstinență: 1 an

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de Orpheus »

Dom'le, un om zdravan la cap ar fi cazut pe ganduri, citind postarile de mai sus (free si asido). Dar ... ghinion. Nici eu nu-s normal si m-am sufocat de ras citindu-va. :ras:
La cata materie cenusie (respectiv cenusiu-rozulie ... 😉 ) purtatoare de imaginatie debordanta se aduna la un loc pe revelionul din iunie, cred ca acel weekend va fi total insuficient pentru a ne ostoi pofta de a merge in pasi de dans pe aratura.
De fapt, ce sa zic, imi si inchipui cum va suna cand ma va intreba careva: "Da unie meri in weekendul asta?" si eu voi raspunde "Mno, pai unie crezi?! La Revelion". In toiul lui iunie! Bine-nteles ca se va crede ca-s dus cu pluta pe teava de la calorifer si daca cumva o sa intarzii putin la rev, sa stiti ca va fi din cauza dificultatii de a ma elibera din camasa de fortza.
Daca tot veni vorba de miscare, eu va propun sa jucam o partida de popice subacvatice in jacuzzi-ul lui free, sau sa exersam saritura in latime prin frunze de urzici. :ranjet:
Hai sa traiti cu totii, dragii mei! :hug: :jos-palaria:
Dacă este important pentru tine, vei găsi o cale. Dacă nu e, vei găsi o scuză.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

eu va propun sa jucam o partida de popice subacvatice in jacuzzi-ul lui free
:ras: :ras: :ras:

Orpheus tu esti si mai tare dus... :ras: :ras:
In jacuzii-ul lui free. Care din ele cel din fata sau cel din spate. Sunt tare curios daca ne putem baga mai multi de-odata sau pe rand . Oricum cred ca e cazul ca sa folosim jacuzzi-ul din fata sa dm cateva link-uri pe net pentru a gasi instructiunile.
Ar fi bine sa gasim in asa fel pozitionat jacuzzi-ul undeva aproape de un rau , in caza de iesim de acolo obositi sa ne suim fiecare in lotca lui si sa ne dam drumul... spre casa.
Altii vor jacuzii , altii petale , am comanda de un brunet putin ras , musculos sa taca si sa faca :ras: :ras:
Ma fratilor adevarul ca nu ma mai surprinde nimic , nici o cerinta :ras: O fi ceva normal la acea intalnire . Ma intreb si eu ca si orpheus ce poate fi normal sau ce oameni normal merg in Iunie la Revelion :ras:

P.S. Va asigur eu , am fost si la intalnirile AA , dar acolo mai vin si oameni sanatosi , normali dar la Revelioanele organizate in Mai, Iunie pana acum am mari indoieli ca ar fi fost vrei exceptie :ras: , adica vreunul sanatos.
Nu vreau sa ma laud sau sa laudam intalnirile astea , dar pentru cei curiosi vreau sa vedeti si voi cum se face un revelion fara alcool , ba mai mult cum poti sa de distrezi cu oameni dragi care traiesc din plin abstinenta.
Hai va pup si va rog sa va inscrieti la jacuzii, io zic pe rand :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de Ovidiu73 »

Buna dimineata.

Cine citeste ce scrieti domniile voastre pe aici, o sa creada ca e "ziua portilor deschise" la spitalele de psihiatrie. :ranjet:
Abia acum il inteleg pe Iliutza, sunteti obositori. :ras: Si va rog sa terminati cu hahaielile astea. :ras: :ras:
Ne intalnim sa ne intarim abstinenta, nu sa facem caterinca.
Referitor la :
" Nu-ti poti inchipui draga freedom drumul de la Onesti la Sambata cu echipa completa ( Ovidiu, asido, gladi si sorel) toti intr-o masina. "
Tocmai fiindca imi inchipui drumul, ba chiar l-am mai si facut , aproape in formula completa, cam stiu ce va fi! :ras: :ras:
Ma consolez cu gandul ca, terapia prin ras e cea mai ieftina si cea mai eficienta. Cum ar zice latinu' : ridendo castigat mores :ras: :ras: :ras:

Adica sa fiti iubiti dragilor! :hug:
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de freedom »

:foarte-amuzant: :haha: :ras:
Na, ca v-ati gasit, Asido si Orpheus, mari amatori de ping-pong cu mishtouri :smecher:
Da nu da odata Drag Tata Soarelui, sa ne adunam frumusel la Sambata, sa vedeti apoi cum va suna voua apa-n cap, precum balonasele din jacuzziul lui Free, manca-var binele si sanatatea, de dusi cu pluta ce sunteti. Cu voi poate sa-si ia Dr Hriscu inca un doctorat, de data asta la Harvard sau Sorbonna, ca sunteti de interes international. Apoi va inscrie in patrimoniul UNESCO, tezaure vii...sau mai bine la UNICEF, ca sunteti in mintea copiilor, pupa-v-ar mama pe imaginatie 😉
Peste toate, mai vine si Catelusul schiop si ca si cum nu l-ar durea genunchiul suficient, mai da si el din condei cu dascaleala pe tema fotbalului na, a fotbalului!, a sportului rege!, ca l-am ofensat pe Conu Ovi cand am zis ca doar a dat cu piciorusu-n besica...Scuze Maestre fotbaliot, cred ca aveati aura atat de luminoasa, incat m-ati orbit si nici n-am vazut ce faceti cu Gladiatorul, alt licurici energetic...
Apropos de Revelionul de la Bran, imi amintesc ca la un moment dat, vorba devenise fluviu si curgea ca pe roata de tors, roata-roata, intre Ovidiu, Asido, Gladi si iar si iar, ca au si graiul dulce ca la Moldova, iar de destepti ...is bombe cu ceas, si-am intrebat si eu ca ardeleanul: voi asa ati venit tot drumul, inchisi intr-o masina ? Raspunsul a fost: da si asa mergem si-napoi :ras: La conferinta de la Cluj a fost la fel, doar ca locul lui Ovi il luase Sorel. Ei bine, spre Sambata vor veni baietii in formula de 4, plus fantomele, fiindca Gelu si o oarecare duduitza Sanzi, erau mereu pomeniti in discutiile lor conspirative :ranjet:, dar de cunoscut...n-am avut onoarea... :ras:
Acestea fiind zise, cu gelozii sau fara pe acest subiect supradiscutat, eu abia astept revelionul, intalnirea cu Aliatul si revederea cu forumistii. Plus ca, vorbind serios, abia astept si foarte tare ma bucur de lansarea APPA. Chiar vorbeam cu Fratzi si cu Floyd care conduce programul Sf Dimitrie Basarabov, despre APPA, iar Floyd spunea ca e o initiativa buna si foarte utila, ca atunci cand se va face lobby pentru ceva, vocea sa fie a unei asociatii a alcoolicilor, ca sa fie vizibil la Ministerul Sanartatii ca si aceasta boala are nevoie de programe de sustinere si recuperare, fiindca iata, sunt implicati oameni care doresc si reusesc sa traiasca normal. Plus ca, sper eu ca atunci cand se va auzi de APPA, sa mai ceara ajutor si acei numerosi dependenti care acum se rusineaza sa-si recunoasca neputinta in fata alcoolului. De femei nici nu mai vorbesc, fiindca se stie despre mine ca-s mare militanta in sensul scoaterii lor din culise si a recuperarii lor din alcolism.
No hai traiasca Alcorevul, socrul mare Aliat, nasii si nuntasii, iar mirii inca nu-i stiu, in sensul ca mireasa e Asido, iar mirele trebuie mai intai sa castige meciul de fotbal cu picorul, meci pentru care deja mi-am taiat o fusta si mi-am pregatit pamatuful de sters praful ca sa fac pe majoreta :rolleyes:
Va-mbratzi, Free :hug:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Daca mai sunt doritori pentru Revelion mai puteti sa va inscrieti pana duminica 25 mai si sa va spun ce va mai putem oferi. Pentru toti cei care s-au inscris pana pe 18 Mai aveti garantat conditiile si pretul de 130 lei.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
adrian
Boboc
Boboc
Mesaje: 22
Membru din: 21 Feb 2011, 12:56
Zile de abstinență: 15,03,2013
Localitate: sat catelu ilfov
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de adrian »

Mia scrie:cu mare drag ii duc, numai sa-mi suporte unul din celelate vicii ( :cuminte: fumez in masina)

buna mia sunt adrian ...am inteles ca ne poti lua cu masina pe mine si pe sotioara!cum putem sa luam legatura ,mesul meu este [...]!multumim si astept sa vb.....referitor la vicii ...alea nu sunt vicii sunt placeri
Tudor.
Veteran
Veteran
Mesaje: 1113
Membru din: 24 Mai 2011, 12:53
Zile de abstinență: 30,06,2016
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de Tudor. »

Salut Doru,

Confirm si eu prezenta.
Vin sambata dar asta nu imseamna ca fac rabat la consum.
Ma bucur ca ne intalnim.
Felicitari pentru organizare.
Scrie răspuns