021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Aici puteti propune teme de discutii.

Doresc ca citirea forumului să poată fi făcută doar de către utilizatorii înregistrați

Da!
10
37%
Nu!
17
63%
 
Voturi totale: 27
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Stimați utilizatori,

Vă rugăm să participați la chestionarul atașat acestui subiect. Ne dorim să știm dacă considerați că citirea forumului alcohelp.ro trebuie făcută doar de către utilizatorii înregistrați, sau dacă oriciune ar trebui să poată citi mesajele scrise aici.

Cu respect,
Aliat
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de styx »

Bună ziua tuturor!
Părerea mea... dacă forumul poate fi citit doar de utilizatorii inregistrati își cam pierde utilitatea, să nu uităm că suntem aici pentru a ne ajuta pe noi,ajutându-i pe alții,mulți nu au curajul să scrie la început, multi sunt încă in consum si nu se vor inregistara numai ca sa citească. Nu uitati cum am fost si noi in consum sau cel putin eu, orice mică piedică în cazul de față inregistratrea pe forum mă făcea să renunț... Dăruind vom dobândi!
...si scuzat să fiu ori nu :) in afară de micile/mari suete pe forum au fost si sunt multe postări de folos pentru mulți dintre noi si pentru mulți care erau sau incă sunt in consum. Desigur sunt de acord că dacă un user doreste să-și steargă contul si toate postările să aibă această posibilitate.
In rest să auzim numai de bine!

P.S. Din viteza am votat pentru da, dar nu sunt de acord să fie citit numai de utilizatorii înregistrati.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de admin »

Multumim pentru opinie Styx !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de HOPE »

styx scrie:Bună ziua tuturor!
Părerea mea... dacă forumul poate fi citit doar de utilizatorii inregistrati își cam pierde utilitatea, să nu uităm că suntem aici pentru a ne ajuta pe noi,ajutându-i pe alții,mulți nu au curajul să scrie la început, multi sunt încă in consum si nu se vor inregistara numai ca sa citească. Nu uitati cum am fost si noi in consum sau cel putin eu, orice mică piedică în cazul de față inregistratrea pe forum mă făcea să renunț... Dăruind vom dobândi!
...si scuzat să fiu ori nu :) in afară de micile/mari suete pe forum au fost si sunt multe postări de folos pentru mulți dintre noi si pentru mulți care erau sau incă sunt in consum. Desigur sunt de acord că dacă un user doreste să-și steargă contul si toate postările să aibă această posibilitate.
In rest să auzim numai de bine!

P.S. Din viteza am votat pentru da, dar nu sunt de acord să fie citit numai de utilizatorii înregistrati.
Desi am votat ca si tine styx, iti dau dreptate in ceea ce priveste utilitatea forumului, dovada ca nr. celor interesati a scazut deja. Clar nu ar ajuta pe nimeni. Nici de-o parte nici de cealalta.
Insa nu pot fi de acord cu stergerea mesajelor, mi se pare lipsa de asumare a ceea ce declari la un moment dat. Si vorbesc din proprie experienta pe acest forum. Mi-as dori sa fi ramas acele mesaje si toata ''telenovela" creata atunci, pentru a vedea power ca se poate si mai rau de-atat. Am fost linsata de-a dreptul, expusa public si aproape arsa pe rug.😀 Si nu i-am cerut lui admin socoteala. A decis in functie de posibilitati ce masuri sa ia. NU are admin nicio vina ca pe acest forum scriu oameni bolnavi, in diverse stari si faze ale bolii. Cu diverse personalitati, pareri, idei. Nu poti face pe plac fiecaruia!
De acord cu inchiderea topicului, cu stergerea contului, insa in momentul cand te inscrii pe o platforma, oricare ar fi ea, trebuie sa-ti asumi asta cu tot ce implica ea.
Este opinia mea ca user al acestui forum.
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de admin »

Multumesc Hope pentru opinie !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de HOPE »

Vizitator1@345 scrie:Este opinia ta si ti-o respect, dar nu pot fi de acord cu ea. Faptul ca nu imi aduc cinste unele postari nu inseamna ca sunt si neasumata. Faptul ca nu accept sa fiu jignita sau apostrofata este dreptul meu. Nu trebuie sa fiu ca tine si tu ca mine. Ai inteles putin gresit totul. Nu-i cer socoteala adminului, doresc doar sa mi se stearga contul si iti garantez ca este dreptul meu, prin lege.
Iarasi, tind sa te contrazic, pe orice platforma te inscrii, mentionez cele mai cunoscute: fb, instagram etc, ai optiunea si dreptul sa-ti stergi orice comentariu, postare, poza, inclusiv de a-ti inchide contul definitiv si multe altele. Legislatia internationala prevede acest lucru.
In final, repet, nu trebuie sa fii de acord cu mine, dar fiind vorba strict de contul si identitatea mea, permite-mi sa ma exprim si sa actionez in consecinta!
La randul tau, fiind vorba de persoana ta si contul personal, ai dreptul la optiuni si opinii.
Sigur, Vizitator1@345! 😇
Fa Rai din ce ai!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de Vbc »

Salut
ca na, mai vorbeste lumea si in privat>> nu se pot trimite mesaje in privat :)
Sau nu pot eu :)))
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de Vbc »

Pe mail da, e normal :) ziceam de forum
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de Vbc »

Asta zic, am incercat si eu ,si nu a mers ... mai bine :)))
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Citirea forumului doar de către utilizatorii înregistrați?

Mesaj de Vbc »

De acord cu posibilitatea de a sterge contul sau a unor mesaje!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Încuiat