021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Subiect destinat problemelor tehnice

A se citi inainte de a posta pe forumul AlcoHelp
Încuiat
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Sincere scuze pentru indisponibilitatea forumului!

ilie scrie:Stimate domnule Paul,

V-am spus ca eu nu stau prea bine cu tehnica asta moderna(si nu prea inteleg) dar fara sa tineti cont numai de ceea ce am sugerat eu, ca sa nu para ceva egoist, daca si prietenii de pe forum considera ca ar fi benefic, atunci gasiti d-vs o modalitate de a ne adauga stelute in functie de anii de abstinenta.
va multumesc ca mi-ati raspuns!

Bună ziua,

Mi-am dat seama că acest lucru înseamnă mult pentru dumneavoastră, motiv pentru care vă ofer posibilitatea de a primi aceste steluțe în funcție de anii de abstinență. Iată ce trebuie să faceți pentru a le primi: mergeți în Panoul utilizatorului ---> Profil (sau accesați următoarea legătură: ucp.php?i=164). Derulați pagina și imediat sub câmpul „Data nașterii” veți găsi câmpul „Ani de abstinență”. Alegeți anii din lista alăturată apoi apăsați butonul „Trimite”. Veți observa astfel că în dreptul mini-profilului dumneavoastră din fiecare subiect vor fi afișate atâtea steluțe câți ani de abstinență ați împlinit.

ilie scrie:As dori sa va mai spun ca desi n-am umblat deloc la resetari sau sa apas ceva aiurea, nu mai pot accesa emoticoanele care pentru mine sunt foarte importante deoarece arata cum este starea mea de spirit si intareste ceea ce vreau sa transmit.Cred ca nu sunt singurul care are problema asta.
Sper ca nu asta a fost supriza pe care ne-ati pregatit-o si despre care ati pomenit si pe care o asteptam eu cu nerabdare si as pi pus un rizacios aici dar nu pot.
Cu multumiri si stima,
ilie

Cu siguranță nu aceasta este surpriza. :)
Problema s-a datorat unor greșeli de cod pe care le-am făcut involuntar. Am reparat și acum puteți folosi din nou zâmbetele. Îmi pare sincer rău pentru aceasta!
Nu ezitați să-mi scrieți pentru orice problemă tehnică întâmpinați.
O zi cât mai plăcută!

asido1973 scrie:Frate Ivane pana ne bagi contorul ala fa cumva sa ne mearga si noua forumul asta si toate optiunile la scris asa cum mergea inainte cand nu aveam tehnician :)
Nu stiu ce are , dar in ultimul timp merge forumul mai rau ca niciodata. Eu tot m-am plans ca nu merg anumite optiuni cum ar fi edit, dar acum vad ca nu mai merge nimic din cele de sus , nu se mai poate edita, cita folosi emoticoane , etc...

Bună ziua,

Am reparat problema cu emoticoanele și dar și pe cea cu butoanele. Acum le puteți reutiliza.
Aș dori să știu dacă problema cu modificarea mesajelor încă persistă. Dacă da, am rugămintea să specificați dacă se întâmplă acest lucru (apare și dispare butonul) în același subiect, sau dacă se întâmplă în anumite subiecte; este foarte important să știu acest aspect deoarece în acest caz s-ar putea să fie probleme cu permisiunile forumului. Voi testa permisiunile dumneavoastră cât mai curând posibil.
Îmi cer scuze pentru inconveniențele create!

NOU: Pe prima pagină a forumului va fi afișat un tabel cu ultimele zece mesaje de pe forum (autorul și legătura către mesaje), un top zece al celor mai activi utilizatori și ultimii zece utilizatori înregistrați.


Cu stimă,
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de asido1973 »

Multumi Ivane pentru tot!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

asido1973 scrie:Multumi Ivane pentru tot!

Plăcerea este de partea mea!
ilie scrie:Stimate domnule Paul,
Eu va multumesc penru rabdarea de a vorbi cu mine si am ametit numai incercind sa citesc ce mi-ati scris dara-mi-te sa mai si aplic. :o
Eu am sa va scriu in privat(am vazut ca ne-ati dat o adresa unde putem comunica cind avem probleme) si va voi spune dumneavostra cu o zi inainte cind voi implini eu, 2 ani, 3 ani, 4 ani si tot asa, ca sa o faceti pentru mine , daca nu va deranjeaza.Daca nu, geasesc eu un prieten care lucreaza in IT si sigur ma va ajuta.Se va rezolva, cu siguranta.

Oricând, cu plăcere!
Nu mă deranjează, însă consider că și mai bine ar fi dacă dumneavoastră ați ști exact ce trebuie să faceți pentru a primi steluțele. Și dacă vă este greu să înțelegi textul, atunci poate vă veți descurca urmând pașii din imaginile următoare:

(dați un click pe imagine și aceasta se va mări; pentru a reveni la această pagină folosiți butonul „Back” al browserului - săgeata înapoi: Imagine)

P.S.: scriptul a fost conceput să afișeze steluțe pentru până la cinci ani de abstinență. Dacă ați depășit această perioadă, felicitați-vă singuri, din nou, apoi contactați-mă pe tehnic@alcohelp.ro pentru a îmi aduce la cunoștință acest fapt, iar eu voi introduce anii dumneavoastră printre opțiuni.

NOU: mă puteți contacta pe email direct de pe acest forum, apăsând butonul CONTACT de sus. Se va deschide un formular ce va trebui completat cu atenție. Pentru a trimite mesajul, apăsați butonul „Trimiteți”.

Important: am rezolvat eroarea ce nu permitea utilizatorilor să rămână autentificați pe forum. Dacă înainte trebuia mai mereu să introduceți numele de utilizator și parola pentru a vă autentifica pe forum, acum nu va mai fi nevoie, desigur, dacă veți bifa opțiunea „Autentifică-mă automat la fiecare vizită” înainte de a apăsa butonul „Autentificare”.


O seară plăcută!
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de asido1973 »

în dreptul mini-profilului dumneavoastră din fiecare subiect vor fi afișate atâtea steluțe câți ani de abstinență ați împlinit.


nu apar nicicum
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

asido1973 scrie:nu apar nicicum

Rezolvat. :)
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

ilie scrie:Buna dimineata, Domnule Paulica si da-ti voie sa va alint si pe dumneavostra :D
M-ati facut sa rid cu pofta si lasat-ma sa va spun ca sunteti grozav. :D Ati explicat exact pe limba"bousorului", adica pe limba mea. :lol: Sunteti nemaipomenit, va multumesc eu in numele tuturor celor ca mine si va admir foarte mult pentru tot ceea ce faceti pentru noi.
Cu multumiri si stima,
ilie :D :arrow:

Bună ziua,

Vă mulțumesc din suflet pentru cuvintele adresate! Mă bucur nespus de mult că vă sunt pe plac și totodată că v-au fost de ajutor informațiile date de mine!

asido1973 scrie:Frate Ivane pana ne bagi contorul ala fa cumva sa ne mearga si noua forumul asta si toate optiunile la scris asa cum mergea inainte cand nu aveam tehnician :)
Nu stiu ce are , dar in ultimul timp merge forumul mai rau ca niciodata. Eu tot m-am plans ca nu merg anumite optiuni cum ar fi edit, dar acum vad ca nu mai merge nimic din cele de sus , nu se mai poate edita, cita folosi emoticoane , etc...

Stimate asido1973,

Aș dori să știu dacă problemele cu butoanele au fost rezolvate dat fiind faptul că nu ați mai raportat nicio astfel de problemă.

Un weekend plăcut tuturor!

NOU: A fost introdus contorul de abstinență! Contorul de abstinență permite calcularea automată a zilelor de abstinență începând cu data începerii abstinenței și până în prezent. Rezultatul este afișat în zile și este calculat în funcție de data introdusă în contor și data curentă. Contorul de abstinență este un instrument motivațional menit să ofere utilizatorului încredere în procesul schimbării și în propriile puteri. Prin vizualizarea zilelor de abstinență câstigate creierul va deveni mai conștient și va putea prelua controlul mai bine asupra comportamentului sau, în ceea ce priveste „relația” cu alcoolul. Pentru cei care nu au pășit în abstinență, Jurnalul consumului zilnic de alcool reprezintă una dintre cele mai puternice și eficiente intervenții în recâștigarea controlului asupra consumului de alcool. Folosirea contorului abstinenței este opțională și fiecare persoană este responsabilă de utilizarea acestui instrument într-un mod care să îi servească menținerii sau obținerii abstinenței. Pentru detalii despre utilizarea acestui contor, accesați pagina contor-de-abstinenta.php.
NOU: Am activat opțiunea ce permite răspunsul rapid la subiect în toate secțiunile! Nu va mai trebui să apăsați butonul „Răspunde” dintr-un subiect. Tot ce va trebui să faceți este să derulați pagina până jos și să apăsați butonul Răspuns rapid. Dat fiind faptul că nu sunt afișate alte butoane în sistemul de răspuns rapid, apăsați butonul Editor complet pentru a avea acces la toate opțiunile de formatare a textului (formatare text = boldat, italic, subliniat, colorat, redimensionat etc.).

Cu stimă,
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de asido1973 »

Multumim Paul. Gata avem di tati avem si stele acem si contor sanatosi si abstinenti sa fim :)
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

asido1973 scrie:Multumim Paul. Gata avem di tati avem si stele acem si contor sanatosi si abstinenti sa fim :)

Amin! Mă bucur că nu mai sunt probleme. :)
O zi plăcută tuturor!

Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de admin »

Se vede ca avem suport tehnic :):).
Multumim Paul !!
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
rian
Senior
Senior
Mesaje: 160
Membru din: 21 Oct 2013, 22:12

Propuneri de imbunatatire a forumului

Mesaj de rian »

Salut

Sunt si eu admin pe niste forumuri si cateva din sugestii ar merge implementate usor.
1. Functionalitate de THANK YOU pentru cei care dau sfaturi bune!
2. Sunt multi vizitatori carora le este teama sa intre datorita fricii ca ar putea sa le fie incalcata confidentialitatea. Ar trebui afisat un mesaj (eventual cu posibilitatea de inchidere) ca situl garanteaza confidentialitatea. Si lipseste indemnul la actiune, cel mai important factor.
3. Guest Post - multi nu stiu ce inseamna forum, cum se posteaza, cum sa se inregistreze, etc. Sunt persoane care nu au nici cont email. Stiu de problema spamului dar Q&A merge f bine cu phpbb

Pe masura ce imi vin idei, le mai postez aici! Sper sa fie de folos!

PS: Se pot observa prea multi vizitatori care nu au curaj sau nu stiu cum pot participa la discutie
I'm just a social drinker .. but I'm very very social!
Încuiat