021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Aici puteti povesti reusitele voastre.
george44
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 19 Mar 2015, 18:44

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de george44 »

foarte incitanta si crud de adevarata,din pacate....nu pot decit sa ma inclin in fata ta Aisido...felicitari si ai tot respectul meu!
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de denispericolpublic »

Am recitit povestea si am de gand sa o mai citesc inca o data cand voi implini 3 ani de real live fara alcool sa vad in ce mod evolueaza perceptia mea raportat la simtamantul durerii umane. Te salut prieten necunoscut.
[...]
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de Airam »

Asido, ti-am citit si eu povestea vietii tale. Felicitari ca ai reusit sa te intorci la familie. Imi inchipui cat
sunteti de fericiti. Uneori nu ne dam seama cat de importanta este familia.
Zile senine va doresc.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de Vbc »

Salut
Sunt V , am 35ani, dependent de alcool,am 3 zile de abstinenta..imi doresc sa am cat mai multe, am citit poveștile fiecaruia ..sunt lucruri comune care mi s au intamplat si mie in cca 19 20ani de consum..pot spune ca sunt încurajat să fac acelasi lucruri citindu le si văzând cazuri fericite(abstinenti pe perioade lungi)
Am mai citit de foarte multe ori multe din aceste povești în trecut, dar am "recidivat" si consumat din nou...sper sa nu se mai repete cu ajutorul lui Dumnezeu.
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
gavroche1968
Boboc
Boboc
Mesaje: 27
Membru din: 07 Iul 2019, 07:37

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de gavroche1968 »

Vbc , succes ! Se poate.
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de admin »

Mult succes Vbc. Cate o zi pe rand. Mai poate sa iti fie de ajutor niste Vitamina D3, un complex de vitamina B, probiotice naturale (lacto fermentate sau muraturi) si ciulinul laptelui pentru detoxifiere. Evita de asemenea atingerea urmatoarelor 4 stari: foame, furie, singuratate si oboseala. Daca experimentezi mai multi din acesti stresori in acelasi timp, riscul de a abuza si nevoia de a te relaxa creste foarte mult. Bazat pe experientele acumulate creierul te va ademeni in a crede ca e nevoie sa consumi ceva ca sa te poti relaxa. Somnul este restaurativ, si ar trebui sa fie o prioritate. Fii preventiv, fa-ti un plan de gestionare a poftei atunci cand apare.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: CUM AM REUSIT SA SCAP DE ALCOOL !

Mesaj de Vbc »

Multumesc pt sfaturi si incurajari!
Incerc sa tin Cont de ele
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Scrie răspuns