021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

mesaj

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

mesaj

Mesaj de boboc »

cum fac sa trimit un mesaj mai lung decat 2000 de caractere. ca cel al aurei de exemplu?
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: mesaj

Mesaj de admin »

E de la noi. Am modificat la 3000 de caractere.
Spor
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Re: mesaj

Mesaj de boboc »

bun ati rezolvat problema tehnica. felicitari.
dar de ce am impresia ca numai eu bantui pe acest site?
ceilalti ce fak?
sau ,oooo m-am dumirit, este un site numai pentru mine!
super!!!
deci vorbesc singur, ca de obicei.
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Re: mesaj

Mesaj de boboc »

Eu tot nu inteleg ce se intampla pe acest forum. Ori nu aveti succes deloc, ori oamenii nu gasesc aici ce cauta, ori habar nu am ce se intampla..Caci de fiecare data cand intru, sunt singurul utilizator prezent. Dat fiind faptul ca forumul este nou, inseamna ca totusi cei care s-au inscris pe el nu au gasit ce doreau, caci daca era mai vechi rezulta ca nu au gasit ce cautau si s-au plictisit. Dar de voi s-au plictisit cam repede, nu credeti? Nu ati implinit nici macar o luna. Acum eu ce sa fac?! Sa vorbesc de unul singur, dar pe forum??
Se pare ca aceeasi soarta au avut-o si alte site-uri romanesti pe aceeasi tema.
M-am dus pe googlegroups si ce credeti ca mi-au vazut ochii!!? ultimul mesaj era de prin 2007!!!!
Nu am intrat inca pe site-urile din strainatate, in primul rand ca nu stiu scrie in limba tarilor respective. Poate din 2 in 3 as intelege cate ceva de pe la francezi,brazilieni si spanioli dar inca nu am incercat.
Vreau sa stiu ce se intampla.
Vreau sa stiu ce sa fac.
M-am plictisit sa intru si sa-mi citesc mesajele!
Bine, mai am de terminat saga lui junelu care, m-am cam prins cine este de pe alte site-uri asemanatoare.
Dar dupa ce le termin!?
:x
jameshetfield
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 12 Dec 2009, 12:08

Re: mesaj

Mesaj de jameshetfield »

salut sunt Rares si dupa cum vezi nu esti singurul pe aici.Aceeasi intrebare mi-o pun si eu.Dupa cum vad suntem maxim 2 sau 3 insi care participa,or fi mai multi care se multumesc decat sa-si completeze sedintele si atat dar eu zic ca daca nu discuti cu cineva care are aceleasi probleme ca si tine sedintele nu au nici un efect,decat doar daca ai o vointa foarte puternica.Eu de exemplu la 5 zile dupa ce am inceput m-am facut zob,am baut de toate:vin,bere,tuica.Mi-ar place sa cred ca afost decat o alunecare cum se spune pe aici.Acum am iar 5 zile de cand nu am mai pus nimic in gura,si pot sa-ti spun ca sotia e din cale afara de fericita,toate parca imi merg mai bine si vad lumea cu alti ochi.Ca sa-ti faci o idee,am 31 de ani si beau de la 16 pe cand eram la Liceul Militar :lol: .Unii spun a armata niste betivi.Sper sa ne auzim sa nu mai spui ca esti singurul
sebi
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Dec 2009, 10:55

Re: mesaj

Mesaj de sebi »

salut. eu sunt sebi, cred, ca nu am avut "ambitie" sa scriu pana acum desi sunt inregistrat de la inceput, dar am citit toate mesajele voastre si chiar m-au ajutat. probabil sunt multi care nu au inca "curaj" sa scrie. Multumesc
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Re: bun venit

Mesaj de boboc »

Buna ziua baieti si fete! Imi pare foarte bine ca de azi au inceput sa scrie si Larisa, Sebi si Rares Dupa cum ati putut vedea pana mai ieri alaltaieri discutam numai eu cu leul. Si nici cu leul n-am mai vorbit de mult deoarece spunea ca are ceva de rezolvat. La inceput era o persoana, vikido, care mi s-a parut interesanta deoarece spunea ca ea a reusit. Dar apoi nu a mai aparut asa incat nu am aflat cum o fi facut.
Va raspund aici la toti pentruca deocamdata e mai simplu asa. In ceeace priveste cele 10 sedinte problema s-a rezolvat. Renuntasem sa mai deschid site-ul dar atunci cand am revenit am vazut ca se ,,marcase" si sedinta a zecea. Intrebarea cu, ce mai facem mai departe am pus-o pentruca am citit undeva pe la administratori ca la sfarsitul celor 10 sed. urma sa raspundem la niste intrebari sau teste, asa ceva. Ei si eu , asta asteptam ! Nu ca nu voi scrie direct la Pareri despre program , care in ceeace ma priveste nu a avut decat beneficiul ca m-a pus in legatura cu niste oameni cu care pot comunica
Cat despre treaba cu betivii din armata, hmm ce sa spun! Fara suparare, din ce am observat eu, cam asa este. (si tatal meu a lucrat in domeniu si...ce sa va spun!?). Presupun ca mediul acela strict masculin , mai ales cand vorbim despre un liceu sau scoala militara, acestea facandu-se la o varsta cand personalitatea este in formare iar teribilismele la ordinea zilei iar fiecare vrea sa fie MACHO, isi pune amprenta serios pe formarea viitorilor barbati. Si cum este COOL sa faci mai ales ce este interzis (ca sa nu zic rau) si cum iarasi niciunul nu vrea sa para cumva mai fraier, ca alt cuvant nu-mi vine acum desi sunt sigur ca exista, iata ca pana la urma fraier este cel care s-a temut sa iasa din turma si sa REFUZE ce fac ceilalti.
Asa si cu sarbatorile. Daca le petreci cu familia si prietenii iar ei stiu, deoarece tu le-ai spus, ca ai o problema cu alcoolul, daca tin cu adevarat la tine vor accepta ca nu vrei bautura in casa. O fi oare asa de ingrozitor, gandindu-ne la beneficiile abstinentei pe termen lung, sa bei apa dupa masa? Desi ca sa fiu scrupulos, trebuie sa spun ca apa nu se bea DUPA masa deoarece dilueaza sucurile digestive si de aceea apar atatea probleme de sarbatori si nu numai.
Deasemenea dupa cum bine se spune, cine vrea sa renunte la alcool trebuie sa evite mancarurile picante, excitante si care se pupa foarte bine ba cu una, ba cu alta dintre licori
Ma opresc aici ca parca vad ca iar trebuie sa tai din text !
Va urez o zi senina si tinem legatura!

Am postat mesajul si aici, ca am vazut ca n-ati mai dat nici un semn de viata. Cum treceti prin zilele astea de sarbatoare? Sper pentru voi ca bine!
laurentiumanescu
Boboc
Boboc
Mesaje: 7
Membru din: 18 Mai 2012, 18:44

Re: mesaj

Mesaj de laurentiumanescu »

jameshetfield scrie:salut sunt Rares si dupa cum vezi nu esti singurul pe aici.Aceeasi intrebare mi-o pun si eu.Dupa cum vad suntem maxim 2 sau 3 insi care participa,or fi mai multi care se multumesc decat sa-si completeze sedintele si atat dar eu zic ca daca nu discuti cu cineva care are aceleasi probleme ca si tine sedintele nu au nici un efect,decat doar daca ai o vointa foarte puternica.Eu de exemplu la 5 zile dupa ce am inceput m-am facut zob,am baut de toate:vin,bere,tuica.Mi-ar place sa cred ca afost decat o alunecare cum se spune pe aici.Acum am iar 5 zile de cand nu am mai pus nimic in gura,si pot sa-ti spun ca sotia e din cale afara de fericita,toate parca imi merg mai bine si vad lumea cu alti ochi.Ca sa-ti faci o idee,am 31 de ani si beau de la 16 pe cand eram la Liceul Militar :lol: .Unii spun a armata niste betivi.Sper sa ne auzim sa nu mai spui ca esti singurul

salut,nu santeti singuri.am patit la fel,am stat o saptamana si am cazut iar,iar am baut bere fara numar sa suparat foc sotia mea
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: mesaj

Mesaj de admin »

Bine ai venit laurentiumanescu pe acest forum,

Pentru usurinta comunicarii iti recomand sa incepi propriul tau topic in sectiunea PREZENTATI-VA.
Daca ai nevoie de ajutor in folosirea forumului nu ezita sa il ceri.

Cu respect,
admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns