021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Esti ceea ce bei.

Aici puteti povesti reusitele voastre.
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Esti ceea ce bei.

Mesaj de lazarescu nicolae »

Revin.Sint bine asa cum sint si nu vreau sa ma schimb pentru un pahar de ceva pentru ca bautura ma schimba,imi schimba gindurile,organismul,doar o viata o sa am in corpul acesta si nu vreau sa imi bat joc de el.Organismul uman,ca si alte organisme este un lucru minunat,de ce sa imi bat joc de el.Revin cu picioarele pe pamant,pe 21 dec vin acasa si abia astept sa imi vad familia sa facem primele sarbatori fara bautura,ptr ca bucuria este deja in noi nu este nevoie de un pahar ca sa fim bucurosi,trebuie doar sa stim sa ne gestionam gindurile sa stim ce vrem,ptr ce sa ne bucuram,bucuria nu consta in ceea ce ai ci in felul in care gindesti.Va salut pe toti dragii mai nu dau nume ptr ca nu vreau sa omit pe cineva,va doresc sarbatori fericite la toti,va pup pa pa.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Esti ceea ce bei.

Mesaj de Relus »

Esti ceea ce gandesti ca vrei sa fi,si cum vrei sa fi.Ma incanta entuziasmul tau,ti-ai recitat bine poezia,super,cauta sa nu uiti niciodata acestesentimente,aceste stari de bine,bucura-te de fiecare clipa a vietii si iubeste-te ,ai realizat ca ai un trup,un "organism" cum spui tu,o viata, doar una de trait si merita sa iti fie bine,
Nimic nu este usor in viata ,totul se face cu sacrificii,ganduri "perverse" apar,dar lasa- le in faza de ganduri .
Sarbatorii fericite si sa vezi cat de fericiti se vor simti toti cei care vor fi cu tine,fa ti provizii de sucuri,apa,eu am un an de cand am simtit cat de buna este apa.Cu drag,iti doresc numai bine
.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Esti ceea ce bei.

Mesaj de asido1973 »

MA bucur ca esti bine , nicolae ! De fapt , eu unul , traiesc cu dorinta de a spune si altora ca se poate , iar cand unul ca tine , este bine , si imi transmite asta , imi da putere sa merg mai departe , imi da liniste fericire , pana la urmatorul . Traiesc prin voi , prin realizarile si esecurile voastre , impreuna reusim , si nu uitati , ca in lupta cu alcoolul , in clipa in care ne-am izolat , suntem mancati de vii . Tineti cu dintii , de orice forma de comunicare , unul cu altul , grup AA , grup ALIAT , forum . Aici e viata noastra , aici putem sa ne impartasim bucuriile si necazurile , si ce e cel mai minunat , aici suntem intelesi . Cu mult respect Nicolae , si nu uitam ca prezenta ta pe acest forum , ne este de mare ajutor . Cu respect asido . Ma bucur ca ai dat un semn , voi avea sarbatori si mai frumoase !! :D
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
keemi1122
Boboc
Boboc
Mesaje: 1
Membru din: 22 Dec 2014, 12:13

Re: Esti ceea ce bei.

Mesaj de keemi1122 »

Sarbatorii fericite si sa vezi cat de fericiti se vor simti toti cei care vor fi cu tine,fa ti provizii de sucuri,apa,eu am un an de cand am simtit cat de buna este apa...........!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaleem
Scrie răspuns