021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti propune teme de discutii.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Bună dimineața tuturor!
Să aveți o duminică minunată!

Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Relus »

Iti Multumesc.
Iti doresc sa ai o zi si un început de săptămana plina de realizări.
Cu mult drag. :pupici: :salutare:
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de styx »

Si dumnevoastra asemenea domnule Paul! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de styx »

Un ţigan prinde peştişorul de aur, îl roteşte pe toate părţile şi nu ştie ce să facă cu el. Peştele nu mai rabdă:
- Hai, mă omule, pune-ţi o dorinţă?
- Ce fel de dorinţă?
- Păi, cum să-ţi explic… Spre exemplu, ieri m-a prins un om şi m-a rugat să-i dau 100.000 de euro şi eu i-am îndeplinit dorinţă. Dar tu ce vrei?
- Adresa lui! :limba: ( e doar o gluma, tratati-o ca atare!)

Când se însoară prima dată, bărbatul se gândeşte în primul rând că o să aibă sex gratuit şi regulat.
Bărbatul, când se însoară a doua oară, se gândeşte că poate prima oară a greşit.
Bărbatul, când se însoară a treia oară, se gândeşte că vrea să îşi petreacă bătrâneţea cu oricine, dar să fie cineva acolo, lângă el.
Când se însoară a patra oară, deja ar trebui să ne întrebăm dacă el oare chiar gândeşte?!? :surprins:

Trei oşence, foste prietene din copilărie, colege de şcoală mai târziu, se întâlnesc după mai mulţi ani, deja mature. După îmbrăţişările de rigoare şi întrebări ca „ce mai faci?” etc., ajung la subiectul următor:
- D-apoi tu Marie, lua-tu-te-ai?
- Luat dară!
- Şi cum-ui?
- Apoi, dragili meli, mi-am luat un ficior mândru, chipeş, puternic, numai că ari un beteşug!
- Dusu-l-ai la doftor?
- Dus.
- Şi ce-o zis doftoru’?
- O zis că-i surd de-o ureche!
- No las că nu-i bai, doar nu trebuie să audă toate cele!
- D-apoi tu Anuţa, tu lua-tu-te-ai?
- D-apoi cum…
- Şi-al tău cum-ui?
- Doamne că al meu îi ca o cătană, mere ţanţoş pe uliţă şi îi tare ca un taur, frumos ca soarele, da’ are un beteşug!
- Dusu-l-ai la doftor?
- Dus.
- Şi ce-o zis doftor?
- O zis că-i chior de un ochi, nu vedi bini!
- No las’ că nu-i bai, doară nu trebuie să vadă chiar toate cele!
- D-apoi tu Minodora, tu lua-tu-te-ai?
- Păi tu, fetelor, eu mi-am luat un ficior cum nu să mai există pe suprafaţa pământului! Păi al meu îi cât bradul, îi deştept, puternic ca un urs, frumos ca o icoană, da’ are şi al meu un beteşug!
- Da’ ce beteşug are, bată-l norocu’?
- Păi al meu dimineaţa îmi face dragoste, la amiază îmi face dragoste, seara îmi face dragoste!!!
- Şi dusu-l-ai la doftor?
- Dus.
- Şi ce-o zis doftoru’?
- O zis că n-are ţinere de minte. :ras: :ras: :ras:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de styx »

LA MULŢI ANI celor care poartă numele Sfântului Prooroc Daniel! Sanatate si bucurii!
Ca informatie:
Daniel insemna, in evreieste, "Dumnezeu este judecatorul meu“. Sfantul Proroc Daniel se numara intre cei patru mari Proroci ai Vechiului Testament, impreuna cu Sfintii Isaia, Ieremia si lezechiel. :lumanari:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Salutare dragii mei,

Vin și eu curios pe aici, și vă întreb pe dumneavoastră, unde veți petrece sărbători de iarnă?
Îndrăznesc totodată să mă laud și să vă spun că eu le voi petrece în cel mai minunat loc de pe acest pământ și cu cei mai minunați oameni din lume: ACASĂ, în Constanța, cu FAMILIA MEA!

Vă pup și vă îmbrățișez cu drag!
Paul
:impreuna:
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de styx »

Si eu tot acasa cu familia si tot la Constanta ! :jos-palaria:
Daca cel putin nu zâmbiți la fazele astea funny din fotbal, înseamnă ca eu am ceva la scufiță! :ranjet:
https://www.youtube.com/watch?v=ZGWG6LTccCw
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ivan Petre Paul »

styx scrie:Si eu tot acasa cu familia si tot la Constanta ! :jos-palaria:
Ce coincidență, stimate styx. Sper să ningă, va fi și mai frumos așa. :hailajoaca:
styx scrie:Daca cel putin nu zâmbiți la fazele astea funny din fotbal, înseamnă ca eu am ceva la scufiță! :ranjet:
https://www.youtube.com/watch?v=ZGWG6LTccCw
Hehee, amuzant, foarte, iar piesa din background dă un plus de amuzament. :lol:
:bulgarit:
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de styx »

Doamne ajuta sa-i traga o ninsoare ca-n povestirile fratilor Grimm! :hailajoaca:
Cu stima domnule Paul! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Sarbatorile de iarna acasa , la Constanta !!! :ras: :ras: :ras: Domnii mei dupa cum stiti modestia nu ma caracterizeaza asa ca eu am sa ma laud.
Acum 5 minute am terminat de facut carnatii , mmmmmmm o bunatate , carne de vitel si porc tocata frumos, usturoi, piper , boia si sare dupa gust. Framantata carnea ca la carte si acum sta si se odihneste si asteapta sa fie facut carnati.
In weekend fetele vor impodobi bradul , apoi asteptam miros de prajituri, piftie, sarmalute , carnati la cuptor si bineanteles nelipsita varza murata.
Pai hai sa va spun eu cum or sa fie carnatii astia prajiti cu un pic de grasime , varza murata si mamaliguta calda, valeuuuuu....
Auzi la ei ,sarbatorile de iarna acasa , la Constanta :ras: :ras: :ras: Cum sa fie frumos ??? Pai nu bre , eu fac sarbatorile de iarna in cel mai minunat loc si anume acasa la Braila :ras: :ingeras:

Va doresc zile minunate!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns