Subiect destinat problemelor tehnice

A se citi inainte de a posta pe forumul AlcoHelp
Încuiat
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de ilyuta »

Multumim Paul pentru noul format!
O zi frumoasa si numai bine iti doresc! :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Alex-codep »

Buna ziua!Am incercat sa inserez o imagine- cu [img][\img] -si nu am reusit, la topicul meu "Buna seara!"..Am gresit undeva?Multumesc!

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de dani »

Sefu Paul!...forumu' mere ca semnalizarea de la masina...mere!...nu mere!...
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Bună seara tuturor!

alex190 scrie:Buna ziua!Am incercat sa inserez o imagine- cu [img][\img] -si nu am reusit, la topicul meu "Buna seara!"..Am gresit undeva?Multumesc!

Adresa URL a imaginii (link-ul) trebuie pusă astfel:

Cod: Selectaţi tot

[img]adresa-url-aici[/img]

Care este imaginea pe care doreați să o inserați în mesaj? Ați primit vreo eroare?
dani scrie:Sefu Paul!...forumu' mere ca semnalizarea de la masina...mere!...nu mere!...

Mai exact, ce se întâmplă atunci când „nu mere”? Apare vreo eroare? Nu se încarcă? Se încarcă dar nu complet? Apar imaginile și textele altfel?


Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Alex-codep »

Buna seara!Probabil nu am scris cum trebuia adresa respectiva.Oricum, s-a rezolvat cu "Incarca fisiere" din josul paginii si am reusit sa inserez pana la urma imaginea(cea de pe topicul meu, "Buna seara!").Multumesc!Numai bine!

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Alex-codep »

Buna seara!Imi puteti spune cum as putea descarca niste documente cu extensia ".doc" si".pdf" pe forum?Multumesc!

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

alex190 scrie:Buna seara!Imi puteti spune cum as putea descarca niste documente cu extensia ".doc" si".pdf" pe forum?Multumesc!

Bună dimineața,

Pentru ca astfel de fișiere să poată fi descărcate, trebuie mai întâi ca acestea să existe pe forum.
Căutați subiectele unde sunt potate astfel de fișiere la finalul mesajului în câmpul „Fișiere atașate”. Pentru a le descărca trebuie pur și simplu să dați click pe fișier, ori click-dreapta și să alegeți opțiunea „Save link as...”.

Succes!
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Alex-codep »

Buna ziua!Probabil din cauza grabei nu m-am facut bine inteleasa :zambet: .Vreau sa descarc din calculatorul meu, pe forum, doua carti, documente si nu reusesc...

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

alex190 scrie:Buna ziua!Probabil din cauza grabei nu m-am facut bine inteleasa :zambet: .Vreau sa descarc din calculatorul meu, pe forum, doua carti, documente si nu reusesc...

În regulă,

Mergeți în secțiunea BIBLIOTECA sau în oricare altă secțiune în care doriți să încărcați documentele, deschideți un subiect nou și în pagina de scriere a subiectului, în partea dreaptă-jos veți găsi tab-ul „Încarcă fișiere”. Apăsați pe tab și alegeți fișierul din calculator. Pentru a adăuga mai multe, apăsați butonul „Adaugă fișierul” și după ce s-a reîncărcat pagină urmați din nou aceiași pași: mergeți la tab-ul „Încarcă fișiere” , click pe Choose file și alegeți fișierul din calculator apoi apăsați butonul „Adaugă fișierul”. La final, apăsați butonul „Trimite” de deasupra pentru a publica subiectul. Mult succes!

O seară minunată!
Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de dani »

Ascultatorul Danisoru' intreaba...astept raspuns de la Radio Erevan:
Buna ziulica!
Scriu pe aici ca poate citeste vreun destept si face ceva si pentru amarastenii de romani...deci,pe toate telefoanele ce au Android,daca intri in Google Store si click-aiesti ca vrei Big Book ti-l ofera inclusiv in format audio,structurat fain pe capitole...tat-tat-tat numa sa-ti deschizi mintea si sa primesti informatia.
In format audio ii fain ca poti face jogging,bicicleta si sa asculti o voce radiofonica iar in PDF sau ce frantz or mai fi ele,ca poti citi cand ai chef si unde ai chef.Unele sunt gratis,iar pentru unele se cere o suma modica de 3-4 dolari.O singura problema este,aceste aplicatii sunt in toate limbile pamantului numai in romana nu.Oare in Romania nu se gaseste niciunul sa faca aceasta aplicatie? Chiar asa putori suntem? Mi se va raspunde ca trebe aprobare de la mama si tata lu' Big Book si certificatul de la ventile de la ultima masina a lui Bill.Poate da,poate nu...veti spune dar de ce nu il faci tu programul pentru Goagal Store...ca nu ma duce bila,d-aia!Totusi,poate aflu pe vreunul pe care il duce.Musiu IvanPetrePaul,du iu hir me,ii greu de facut asa ceva?
O zi mirifica!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Încuiat