021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna seara

Aici puteti propune teme de discutii.
Olea2019
Boboc
Boboc
Mesaje: 14
Membru din: 07 Ian 2019, 21:17
Zile de abstinență: 31,02,2019

Buna seara

Mesaj de Olea2019 »

Buna seara. Ma numesc Olga si sunt .alcoolica. Pina in acest moment credeam ca nu e o problema si pot renunta origins dar acum constiientiz ca nu este asa. Cei care ani reusit sa scapati de acest viciu ajutati o alta bolnava sa scap si eu:). Au fost scurte perioade cind incercam sa reduce consumul sau chiar sa ma abtin ca mai apoi sa urmeze perioade lungi de adormire. Astept sfaturi, multumesc mult.
Zimbet
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: Buna seara

Mesaj de Danutza »

Buna Olgaz bine ai venit printre noi. Primul pas este deja facut, cel mai important, sa constientizezi aceasta problema, nu sunt cea mai buna sfatuitoare, dar dupa mii de incercari doar cei de aici si povestile lor m-au ajutat sa renunt, azi maine am 5 luni de abstinenta... Nici nu imi vine sa cred ca eu care eram "pe sistem" acum refuz cu usurinta alcoolul, de fel zic ca nu imi trebuie, conduc... Dupaia rad continui cu un banc alte cele si deviez subiectul :)) functioneaza perfect mai ales in jurul celor insistenti. Citeste povestile noastre si scrie oricand, cineva va fi mereu sa raspunda. Succes! Incepe de la : azi nu beau, abtine-te o zi
Scrie răspuns