021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Eu și atat!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Vbc:
Seara senina si linistita sa ai!
Speranța :
Te-aș corecta nitel. Noapte senină să am:))!
Ce înțeleg eu din discuție , că Speranța își dorește o noapte senină dar neliniștită ....😁
O seară bună tuturor, scuzați , nu m-am putut abține !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
elsae85
Senior
Senior
Mesaje: 194
Membru din: 18 Dec 2016, 19:29

Re: Eu și atat!

Mesaj de elsae85 »

Bună,

Felicitări pentru alegerea făcută. Mă bucur că ești bine. Nu e grav că ai mâncat mai mult, dacă beai caloriile erau oricum mai multe decât cele din mâncare și, bonus, și goale, măcar mâncarea are și ceva bun în ea. LA fel și apa minerală. :)

Clar și eu sunt de părerea evitării locurilor unde se consumă alcool. E mai simplu așa, măcar pt început!

O zi senină!

Elsa
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Eu și atat!

Mesaj de Ambasador »

Hahaha! Mi-a placut dansul lui John Travolta. In special "his socks". :) Pacat ca tomai a suferit o drama imensa, pierderea sotiei lui.. una din cele mai frumoase femei, parerea mea! Pacat si de zvonurile adunate in jurul lui.. destul de "inappropriate" as spune, dar totusi zvonuri..... ! Ei dar.., mai presus de orice, mi-e limpede clar un lucru. Viata chiar e scurta!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Eu și atat!

Mesaj de Ambasador »

Buna Speranta! Va citesc in fiecare zi si va onorez. Sunt momente cand imi aduc aminte de vorbele voastre si imi fac foarte bine. Ma motiveaza si mai mult.
Va multumesc pentru fiecare secunda de abtinere!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
elsae85
Senior
Senior
Mesaje: 194
Membru din: 18 Dec 2016, 19:29

Re: Eu și atat!

Mesaj de elsae85 »

Neața,

La fel și ție, Speranța! Ai fost în cluburi aseară sau de unde piesa?

😘
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Usersters123 scrie:Buna seara! A fost o duminică liniștită și pe forum, nu doar la mine:). Închei un weekend senin, în care am rezistat tentațiilor mult mai usor decat preconizam și uite asa s-a dus jumatate de luna. Nu poate fi decât un semn bun, zic eu, și asta-mi da putere! Noapte bună tuturor! https://youtu.be/h3gEkwhdXUE
Buna seara,Speranta !
Felicitari petru abstinenta!Este cel mai bun cadou pe care ti-l poti face tie in ficare zi. L-am parafrazat pe Rob Lowe
Tine tot asa !
Noapte buna !
Noapte buna ,Tuturor !
Imagine
Ultima oară modificat 21 Sep 2020, 05:54 de către tudor, modificat 1 dată în total.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Andreea S
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 04 Dec 2019, 21:21
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de Andreea S »

Felicitari, Speranta! Urmaresc cu drag evolutia ta! Continua tot asa, tonusul care razbate acum din randurile scrise de tine este foarte fain!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Felicitari Pentru depasirea pragului de 2 saptamani! Se poate! :) tine o doar asa domnita! Vei descoperi si mai multe mijloace prin care sa depasesti momentele de consum, cu cat avansezi si mai mult in perioada de abstinenta.
Ma bucur pt tine!
Seara senina cu vise senine!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Sunt ok, am avut activitate multa prin curte , gradina:) si nu am terminat....
am citit mai mult, ce i drept.:)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Am citit mesajele pe.forum :)))
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Încuiat