021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Mesaje de la/pentru admin si functionalitati forum Alcohelp

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de admin »

Buna Vizitator1@345, Buna Catalin. Promovarea forumului nu atrage beneficii de natura financiara ONG-ului ALIAT. Programul Alcohelp, inclusiv forumul, este un serviciu gratuit si nu are nevoie de promovare in scop financiar. Singurul scop util promovarii este ca de programul Alcohelp sa beneficieze cat mai multi oameni. Vom reveni deocamdata la citirea forumului doar pe baza de inregistrare si vom face si un chestionar public pe forum pentru a vedea opinia majoritatii. Scopul nostru este totusi sa imbunatatim acest instrument, chiar daca mai si gresim.

Imi pare rau ca doriti sa "stergeti" din trecutul vostru o perioada care poate a adus si transformare, si schimbari sau poate o mai buna claritate asupra contextului legat de consum. Posturile voastre au generat reactii, schimburi de informatii, suportul celorlalti membri, forumul a facut parte din activitatile voastre si este o dovada utila a procesului prin care ati trecut si care, in scop terapeutic, trebuie integrat cu acceptare si nu cu jena.

Prin anonimitate ne referim desigur la acele elemente de natura sa va identifice. Am sters mereu, chiar si din proprie initiativa, acele detalii care puteau leza aspectul anonimitatii. Dar. Sigur, daca incalcam prevederile legale vom sterge de indata postarile dvs. De asemenea, pentru ca nu avem acces usor la un avocat specializat in acest sens, va rugam sa ne ajutati sa gasim acele prevederi legale si sa modificam regulamentul forumului.

Cu respect,
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de admin »

Multumesc si eu. O zi frumoasa !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de admin »

Buna Vizitator1@345, Catalin,
Imi cer scuze ca a durat mai mult deliberarea. Feedbackul expertilor juristi cu care am discutat este diferit. Dar, pentru a raspunde nevoii voastre si pentru a va respecta dorinta vom da curs solicitarii si vom sterge userul precum si toate mesajele publice scrise pe forum. Va multumim pentru participarea pe forum si va dorim mult succes.
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Reni
Senior
Senior
Mesaje: 148
Membru din: 12 Mar 2016, 13:27

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de Reni »

Domnule Administrator, urmaresc zbuciumul lui Vizitator123$5 si chiar daca in trecut a gresit fata de mine, ma impresioneaza chinul si stresul in care sigur se afla acum, de aceea nu pot ramane indiferenta. Rezolvati-i si ei cum le-ati rezolvat celorlalti doi useri, forumul acesta va exista si va merge mai departe cu sau fara Vizitator123$5, dar daca ea insista ca e dreptul ei legal, faceti-i un bine si scutiti-o de acest stres. Stergeti-i mesajele, daca asa doreste. Sunt sigura ca o sa rezolvati, am vazut ca de fiecare data ati fost prompt si politicos cu toti userii. Rezolvati problema asta, va rog. Multumesc si numai bine! Suntem oameni si actionam emotional, scutiti-o de un stres inutil. Orice bine facut se intoarce din univers tot sub forma de bine. Stiu ca sunteti uman.
Reni
Senior
Senior
Mesaje: 148
Membru din: 12 Mar 2016, 13:27

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de Reni »

🌼
Reni
Senior
Senior
Mesaje: 148
Membru din: 12 Mar 2016, 13:27

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de Reni »

Vizitator123$5, ce se intampla pe forum de cateva zile este o lectie pentru noi toti. Desi s-a inamplat ces-a intamplat aici, nu am putut sa raman impasibila la suferinta ta, pur si simplu nu m-a lasat inima! Sunt sigura ca regreti si tu ce a fost, dar uite, stergem cu buretele totul, pentru mine nu mai conteaza si am uitat pentru ca stiu ca tot ce e negativ pe forum e din cauza traumelor si a durerilor sufletesti adanci, aici sunt suflete chinuite de viata, cu rani ce nu se vindeca poate niciodata, de-aceea am inteles totul si am avut puterea sa scriu in seara asta. Esti un suflet de om si tu acum ai nevoie de ajutor, iar eu ti-am intins o manuta -) , nu e mult, dar poate ca e ce ai tu nevoie in aceste momente.

Sunt sigura ca domnul Administrator iti va rezolva problema pentru ca forumul acesta exista sa ajute oamenii. Iti doresc o noapte buna si incearca sa te linistesti, probabil ca maine ti se va indeplini rugamintea. Toate cele bune, tuturor!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de admin »

Vizitator123$5 scrie:Admin, te rog si respectuos, si din inima, si cu lesgislatia de partea mea, nu e normal sa ma lasi sa ma rog in halul asta pe un drept constitutional al meu. Te rog omneste sa terminam odata cu aceasta situatie si sa pui in aplicare Notificarea de a-mi sterge userul si mesajele postate pe acest forum, la fel cum ai facut-o cu ceilalti doi colegi ai mei de forum mai devreme. Multumesc anticipat si te rog din inima scuteste-ma sa umplu forumul cu Notificari si cu ceea ce este dreptul meu legal. Multumesc frumos.
Buna Vizitator123$5,
Vom face lucrul acesta desigur, pentru linistea forumului nu pentru ca este legislatia de partea cuiva. ALIAT este o organizatie cu peste 27 de ani de activitate si peste 50.000 de beneficiari. Cand facem o consultare juridica o facem foarte temeinic, si cu mai multi experti in legislatie. Nu legislatia este de partea ta, ci aceasta organizatie. Iti multumim pentru participarea la acest forum.
Cu bine,
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de HOPE »

Reni scrie:Vizitator123$5, ce se intampla pe forum de cateva zile este o lectie pentru noi toti. Desi s-a inamplat ces-a intamplat aici, nu am putut sa raman impasibila la suferinta ta, pur si simplu nu m-a lasat inima! Sunt sigura ca regreti si tu ce a fost, dar uite, stergem cu buretele totul, pentru mine nu mai conteaza si am uitat pentru ca stiu ca tot ce e negativ pe forum e din cauza traumelor si a durerilor sufletesti adanci, aici sunt suflete chinuite de viata, cu rani ce nu se vindeca poate niciodata, de-aceea am inteles totul si am avut puterea sa scriu in seara asta. Esti un suflet de om si tu acum ai nevoie de ajutor, iar eu ti-am intins o manuta -) , nu e mult, dar poate ca e ce ai tu nevoie in aceste momente.

Sunt sigura ca domnul Administrator iti va rezolva problema pentru ca forumul acesta exista sa ajute oamenii. Iti doresc o noapte buna si incearca sa te linistesti, probabil ca maine ti se va indeplini rugamintea. Toate cele bune, tuturor!
RENI, nu mi spune că ai făcut o din empatie că nu te cred. Nici nu era necesară.
Nu zic mai mult. Admin a și precizat, o face pentru liniștea forumului și bine a făcut.
Numai bine!
Fa Rai din ce ai!
mizeriashul
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 25 Mar 2021, 21:21
Zile de abstinență: 12,12,2022

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de mizeriashul »

Imi pare sincer rau ca acest format de socializare "forum" a fost inlocit de facebook, instagram si alte porcarii. A fost o poveste frumoasa.
Mult succes tuturor!
Catalin
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesaj de Aliata »

Si mie imi era dor de forum, dar nu am scris!
Ralu_[...] este adresa mea. O sterg dupa 5 minute!
Scrie răspuns