021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Buna Mia! Ma bucur mult ca te-ai inscris si te astept cu mare drag!
Din Bucuresti mai sunt inscrise inca 4 persoane adica exact cat mai incap la tine in masina :ras: :ras: :ras: si din cate stiu nici unul nu are masina. Asa ca iti dai seama ca drumul nici nu il vei simti si daca ai placerea sa ii aduci cu tine ar fi super.
Adrian cu sotia, dona lucia si R.B.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Mia
Senior
Senior
Mesaje: 192
Membru din: 27 Apr 2014, 12:57
Zile de abstinență: 11,01,2015

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de Mia »

cu mare drag ii duc, numai sa-mi suporte unul din celelate vicii ( :cuminte: fumez in masina)
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de Ovidiu73 »

@ Asido. Ca acuma vad ca organizezi si transportu' :ranjet: ...treci si ma ia si pe mine, si nici nu ai sa simti cat de lung e drumul. :ras: :ras:

P.S. Promit ca pe drum, sa iti suport celelalte vicii. Dintre care ala ca, te certi cu gps-ul in sensurile giratorii, e cel mai bland. :ras: :ras: ( prietenii stiu de ce :wink: )
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Sărut mâinile! Doresc să mă înscriu și eu! :zambetoi:
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesajde asido1973 » 09 Mai 2014, 12:01
Am fost instiintat ca isi doreste foarte mult sa ajunga si Ivan Petre Paul. Il asteptam cu mare drag.
Se strange lumea Ovidu , se strange!!!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
CRISS99
Veteran
Veteran
Mesaje: 1974
Membru din: 17 Feb 2013, 09:49
Zile de abstinență: 30,06,2014
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de CRISS99 »

:limba: Mi e tare greu sa citesc aici.Offf,ce ciuda imi este. :hug:
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Bine v-am regasit dragilor.
Astazi am fost sunat de cei de la pensiunile unde am rezervat locurile pentru revelion si am fost anuntat ca acel week-end este primul din vacanta de vara si sunt solicitari pentru cazare.
Deocamdata avem rezervate pana acum 14 locuri. Vreau sa va gandtiti bine toti cei care ati rezervat si daca a intervenit ceva va rog sa dati un raspuns. De ce insist pentru ca anul trecut stiti prea bine ca am rezervat 16 locuri din care s-au ocupat doar 8 .
Daca mai sunt dorinte va rog sa va grabiti pentru a va putea rezerva cazare si masa la acel pret. In acest moment nu cred ca mai pot garanta pretul si cazarea pana in data de 25 mai.
Va rog mult sa va ganditi si sa anuntati daca vreti , daca nu in acest week-end 18 Mai am sa incerc sa inchid lista. Se pot face inscrieri si dupa aceea , putem asigura doar masa pentru 90 lei si fiecare se descurca cu locurile de cazare.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Ovidiu, asido,gladiator,freedom,orpheus, adrian si sotia,dani,sorel , mircea fratzi, dona lucia , R.B., Mia, Ivan Petre Paul si Kiara sunt cei care au confirmat pana in acest moment. In ziua de sambata vom avea in mijlocul nostru si pe admin , Dr. Eugen si Carla.

Va astept cu drag pe toti!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de freedom »

Multumesc pentru organizare, Asidoche ! Daca ai nevoie de ajutor, poti conta pe noi incepand cu ziua de vineri 20 iunie, cand ne asezam la cina :ranjet: . Doar stii ca si la Predeal te-am ajutat cu elaborarea teoriei cu tehnica papanasului pentru mentinerea abstinentei la alcool. :ras: Tudor mi-e martor .
Apoi la Bran te-am ajutat sa te ramarci in fata doamnei farmaciste pe care am intrebat-o ce medicamente imi recomanda pentru matze si digestie zburdalnica, iar tu din spatele meu o intrebai daca are ceva pastile de cap pentru doamna, ca ar cam avea nevoie...de nu mai stia biata femeie care dintre noi e nebunul si care e enterocolitista virusata ? :ras:
Eu am doar cateva mici rugaminti pentru Sambata si daca nu poti tu, trimite lista lui Gelu, ca stiu ca-i sunt draga si nu ma va refuza: dormitorul meu sa fie feng-shuit, lenjeria de pat sa fie mov si sa miroasa a levantica, sa am capataiul patului spre est pentru temenele, sa nu am noduli Hartmann in zona in care dorm, florile sa fie prospete, prosoapele calde, negrul cu tanga de dupa draperie sa fie pe bune :rolleyes: , in jacuzzi sa am petale de trandafir rosu-sangeriu si albe, tortul sa aiba mousse de menta si ciocolata alba, maseuza mea personala sa nu aiba barba :surprins: (dar sa aiba restul dotarilor masculine :wink: ), trupa de mexicani de sub balcon sa cante potolit merengue-ul ala ca nu-s surda, aranjamentele florale sa fie in degrade alb-roz-mov, iar piticii care-mi fac vant cu evantaie din pene de strutz sa aiba turbanele asortate cu florile. Cam atat am acum in minte, dar iti mai completez lista pe parcurs :cuminte: .
Ah, era sa uit ! Te-am dat premiu :cool: pentru o noapte turbata celui care va castiga meciul Alcorelelionului, adica lui Ovi sau lui Spartache . Si apropos de asta, locul meu la meci as vrea sa fie la tribuna, confortabil si cu pernita la picioare. OK? :zambetoi:

(parca te si aud complimentandu-ma, citez: " Da-te ma in... :smecher: ".)
Te pup si pe bune ca apreciez din suflet efortul tau de ne aduna in fiecare an pentru binele nostru.
:hug: :hug: :hug:
Free
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Buna draga freedom!
In acea perioada zona este foarte aglomerata la sambata.
Dar doamna m-a anuntat ca pentru tine are un loc langa iesle. Poti sa te speli in jgheab acolo sunt ceva bulgari de sare si miros de la animalute.
Mexicanii sunt toti plecati , dar m-a asigurat doamna ca acolo are doi ciobani din aia oricginali. Au urcat de la Caracal cu oile la munte si peste noapte iti pot face masaj cu zer de oaie iar unul di ei un striptis de toata frumusetea. In acelasi timp am inteles ca unul este foarte dotat doar ca are alzheimer si nu mai stie la ce-i foloseste dotarea.
Toaleta este in fundul gradinii si m-a rugat doamna sa te instruiesc sa nu confunzi urzica moarta cu urzica vie. Amandoua sunt bune la inlocuit hartia doar atat :ras: :ras: :ras: Mai este posibilitatea ca toaleta fiind in deal dimineata dupa nevoi sa te dai cu curul pe iarba la vale pentru ca este roua din belsug :ras: :ras: :ras:
Sub geam pot sa-ti aduc fanfara de la 10 prajini sau din zona dobrogei un magar :ras: :ras:

La meci poti sta cu fundul pe o cioata , dreapta sau cu creste ( tu alegi) iar cu picioarele poti sta in frunze de corn pentru ca sunt foarte pufoase.
Laptele in cafea il poti mulge dimineata direct de la vaci sau daca preferi de cuc te orientezi tu.
Pot sa-ti aduc si un prieten de la Sculeni ca apoi sa ai si tu cu ce sa te Falesti.
Orice propuneri , cerinte sunt binevenite si dupa cum bine vezi incerc sa gasesc o rezolvare la toate :ras:
Va astept cu mare drag mai ales ca nu o sa ajung la Piatra Neamt!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns