021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de joystick »

Dar cine a zis ca a baut bețe cu alcool? Nu o consider. Nu e bere cu alcool de 0.5. E bere fără alcool... Dar scrie ca poate avea... Asa o sa consider și castraveții la capitolul alcool.
Dpdv moral e fără, dpdv eticheta...scrie ca e fără. Doar ca teorie, cred ca s-au asigurat ca dacă nu a ieșit tot, 100%, sunt acoperiți de eticheta.
Imagine
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de joystick »

Aaaa... Voi ati zis ca la exces ma refer la bere? Nu... Exces cu mâncare... Am băgat covrigi cu lapte seara.
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de joystick »

Și ma mai gândeam la ceva... Pai atunci... Ar trebui sa nu mai zic ca nu mai vreau alcool de 10 luni... Ci de mai puțin. Pe o terasa mi-au adus din greseala bețe cu și am băut o gura. La fel și când am deschis o bere acum vreo 3 luni, am baut o gura și am văzut ca era cu alcool. Teoretic acele guri au avut mai mult alcool decât ar fi putut sa aibă asta 😬.
Abstinenta va înceta când voi bea conștient o bere... Cel putinîntreaga cu ce l puțin 0.5. Asta e pragul la mine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Cum zici tu...
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de joystick »

Ani de zile, dimineața, ma gândeam ca dacă ma oprește politia e f posibil sa îmi iasă alcoolemie în aer. Eram safe ca nu am văzut niciodată politia pe traseu.
Dimineața asta insa... Mi-a stat inima când am văzut echipajul. Știam ca acolo mereu stau cu radarul... Deși niciodată dimineața. Aproape ca m-am văzut fata permis ptr câteva secunde.. Apoi cu banii luați (după ce am văzut vitezometrul). Nu stiu ce am avut azi (coborâre de pe pod... La ieșire din oraș) ... Am scăpat iar... Nu aveau radar ca sigur ma opreau și nu scapam ieftin în dimineața asta...deloc. Rămâneam cu permisul la limita... Dar am scăpat...iar.

Sunt cam incoerent azi... Stiu...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de tudor »

joystick scrie:Ani de zile, dimineața, ma gândeam ca dacă ma oprește politia e f posibil sa îmi iasă alcoolemie în aer. Eram safe ca nu am văzut niciodată politia pe traseu.
Dimineața asta insa... Mi-a stat inima când am văzut echipajul. Știam ca acolo mereu stau cu radarul... Deși niciodată dimineața. Aproape ca m-am văzut fata permis ptr câteva secunde.. Apoi cu banii luați (după ce am văzut vitezometrul). Nu stiu ce am avut azi (coborâre de pe pod... La ieșire din oraș) ... Am scăpat iar... Nu aveau radar ca sigur ma opreau și nu scapam ieftin în dimineața asta...deloc. Rămâneam cu permisul la limita... Dar am scăpat...iar.

Sunt cam incoerent azi... Stiu...
Fi recunoscător și nu mai greși..
Nu poți să ai noroc de multe ori în aceiași situație.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Aliata »

Hey!
Ti-a fost frica de viteza sau si de benzodiazepine?
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Vbc »

Joystick viteza e periculoasa ...fi mai atent, mai ales în locurile unde știi ca stau pandarii, :) iti spune unu care se apropie de 2mil km parcurși
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de Aliata »

Indiferent de raspuns si de cauza, important este faptul ca esti safe.
Ai grija de tine!
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Salut, sunt Joystick si sunt alcoolic

Mesaj de joystick »

@aliata
xanax am luat vreo 4 in mai bine de 2 luni zic eu. Am intrebat medicul si a zis ca si daca iau o pastila intreaga (imi recomandase jumatate dimineata si jumatate seara) nu sunt probleme cu legea. Eu acum, la nevoie iau una intreaga si doar seara. Azi am luat-o pe a 4-a si am condus. Pe cuvant ca nu am stiut ca e periculos. ITI MULTUMESC DIN SUFLET CA MI-AI ATRAS ATENTIA. Eu iau de 0.25mg si exista de 0.5, 1, si 2.

@vbc: da, stiu ca ai dreptate. Aveam aproape 90 pe bord la coborarea de pe pod. De regula acolo merg cam cu 70 (limitare de 50)
Scrie răspuns