Abstinenta senina

Aici puteti povesti experientele personale.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

Buna seara tuturor!
Ceea ce vreau sa va spun cu bucurie este ca in seara asta am inalnit alcoolici ...fericiti.Daa, am fost la grup AA, am luat si eu cuvantul si povestea lor era povestea mea si va spun sincer ca la un moment dat am avut lacrimi in ochi de emotia traita ascultand ceea ce au avut de spus unii.Sa vezi oameni care odata erau la marginea prapastiei si care capitulasera in a dori sa mai traisca iar acum sa-i vezi frumosi, senin si optimisti nu sunt astea minuni?
Mda, nu am sa descriu lucruri private despre ei pt ca anonimitatea este esentiala la grup si aici dar m-am minunat sa vad ce studii si educatie aveau unii ceea ce imi arata si-mi reaminteste faptul ca indiferent ceea ce ai fi nu conteaza si alcoolul loveste nemilos in toti la fel.Oameni recuperati care au reusit sa iasa din Iad cu ajutorul grupului AA.
Seara frumoasa si senina va doresc in continuare si sa ne auzim de bine!😊🍀👍
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4425
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Abstinenta senina

Mesaj de lupica »

🙏🙏🙏
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

ok, am terminat ceea ce am avut de facut(m-am coafat acasa, nu eu cel care ma face la salon de obicei😂😂😊👍) si acum sa termin ceea ce aveam de spus despre mine in legatura cu medicamentele.
Chiar ii spuneam lui Tudor aseara ca uneori este bine sa ai o fire adictiva ...la lucrurile bune de ex eu nu ma pot abtine sa nu scriu pe Forum desi am incercat s-o fac.😂😂😊👍Sunt adicta si la sport si asta mi se trage de cand ma stiu.😉😂🍀👍
Revenind la idee, de cand sunt abstinenta parca totusi imi doream sa-mi fac ceva rau cu toate ca stiam ca la firea mea odata ce incepeam sa iau un medicament pt calmare imi va fi aproape imposibil sa ma las.Si cum daca vrei iti poti face rost de absolut orice nu mi-a fost greu sa ajung la Xanax(vorbesc de anul in care a aparut pandemia).Aveam si de 0.25mg si de 0.5mg si la mine nu au avut absolut nici-un efect.Cred ca am luat cam o luna si ulterior m-am imbolnvit de Covid si ma durea capul f tare drept pt care mi-am spus ca este si de la Xanax si m-am lasat de ele.Cam asta a fost povestea mea cu medicamentele!

Ah, pt ca urmeaza finala CM mi-am reamintit cum eram eu uneori pe Forum ca la fotbal, eu driblam, eu sutam la poarta si tot eu aparam golul adica vorbeam eu mine dar uite ce bine mi-a prins ca nu am plecat din teren...🙏😊🍀👍

Si propos de finala dupa cum le-am urmarit cum joaca, desi tin cu Argentina eu cred ca va cistiga Franta.Asadar sa castige cei mai buni!🏅🏆👍
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 421
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Abstinenta senina

Mesaj de joystick »

Sunt singurul care a aflat de pe forum de CM? 😂
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

Nu, nu esti singurul Joystik dar despre ce vorbiti voi pt ca eu nu am aflat nici acum!Ia sa dau o "gugaleala" sa aflu!😂😊👍
mizeriashul
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 25 Mar 2021, 21:21
Zile de abstinență: 12,12,2022

Re: Abstinenta senina

Mesaj de mizeriashul »

...buna primavara
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

Bunaa C...... ce ma bucur, te salut si eu cu drag!🤗Eu daca as fi in locul tau mi-as schimna numele in "Minunatul" si incepe tot cu M.😉🤗
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

Senzationala finala, agonie si extaz.Si in afara de cupa lupta se duce intre Kylian Mbappe şi argentinianul Lionel Messi care sunt liderii clasamentului golgheterilor după prima semifinală. Icredibilul s-a produs si francezul a marcat cele 2 goluri iar ca sa-l intreaca Messi trebuie sa inscrie inca un gol.Vom vedea!😊👍

😂😂😂 https://www.youtube.com/watch?v=LJ7WxGNyL7A
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

Exceptionala finala, bravoo ambelor echipe si visul lui Messi s-a indeplinit!Fotbal la superlativ din partea ambelor echipe!!!😊🍀👍
Felicitaaari Argentina!
Bravo Argentina!!!!! Bien jugado!!!!!🏆 😍👏👏👏👏

https://www.youtube.com/watch?v=GC5E8ie2pdM
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Abstinenta senina

Mesaj de primavara »

Si acum sa revenim la oile noastre, nu?
Ma gandesc la timpul cand consumam alcool si cand asistam la astfel de finale nu numai la fotbal si ce bucurie nemarginita simteam si bineanteles ca o sarbatoream cu alcool pt deh, era normal sa sarbatoresc, aveam un mare motiv pt asta.Toata lumea sarbatorea, imi ziceam eu.Uff, ce trist era, imi aduc aminte cate momente frumoase am ratat din cauza alcoolului si nu mai poti trai niciodata ceea ce nu traiesti la timp.🤕😓Desi trecutul nu am putut sa-l schimb de buna seama ca mi-am schimbat viitorul adica prezentul de astazi viata frumoasa pe care o am si pe care v-o doresc si voua, tuturor.🙏😊🍀👍
Seara frumoasa si linistita sa avem toti in continuare!😊🍀👍
Încuiat