021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Lukian

Aici puteti povesti experientele personale.
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

Multumesc de mesaje si va doresc La multi ani tuturor....sa va bucurați de ce aveti si multe sanatate....va saluta" lupul de pe insula."La multi ani 2023....voi lupta pentru ce mi-a luat bautura in toti anii...sunt pregatit......
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Lukian

Mesaj de Alliona »

La mulți ani, Lukian!
Bine faci, nu te lăsa, sigur o să recuperezi mult din ceea ce ai pierdut.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lukian

Mesaj de Vbc »

Lukian scrie:Multumesc de mesaje si va doresc La multi ani tuturor....sa va bucurați de ce aveti si multe sanatate....va saluta" lupul de pe insula."La multi ani 2023....voi lupta pentru ce mi-a luat bautura in toti anii...sunt pregatit......
La mulți ani senini cu sănătate iti doresc!
Continua sa lupți in continuare pentru abstinenta !
Lupule
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Lukian

Mesaj de primavara »

Lukian scrie:Multumesc de mesaje si va doresc La multi ani tuturor....sa va bucurați de ce aveti si multe sanatate....va saluta" lupul de pe insula."La multi ani 2023....voi lupta pentru ce mi-a luat bautura in toti anii...sunt pregatit......
La multi ani Lukian, foarte bune decizia ta si mergi inainte alaturi de noi pe acest drum si asa cum im place mie sa spun, vei fi condamnat si tu la fericire cand ai sa realizezi in timp ce dar divin ai primit...
Toate se vor aranja!🙏🍀👍
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

Multumesc tuturor de gandurile bune....eu acum vreau sa mai lupt intr-o lupta mare....mare.....daca reusesc eu puteti si voi ....putem toti.....Tigara.....dusmanul meu de la 16 ani....' nu am încercat niciodată sa ma las.....am folosit-o ca prietenul meu in lipsă alcoolului care imi făcea mult mult mai rău pe toate planurile.......zilele astea declar razboi.....m-am pregatit.........
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

LA MULTI ANI încă o data ...tuturor....mai vorbim....?
Alliona
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 16 Dec 2022, 04:27

Re: Lukian

Mesaj de Alliona »

E greu să renunți la dependențe, știi..
Foarte înțelept ai procedat, renunțând la alcool prima dată.
Încearcă să fumezi mai puțin.
Trebuie pus ceva in loc, e ca la alcool, zic și eu ...
Eu fumez 2-3 țigări pe zi, cu...cafeaua.
Ultima oară modificat 01 Ian 2023, 19:25 de către Alliona, modificat 1 dată în total.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lukian

Mesaj de Vbc »

Și eu încerc sa le las, fumez de la 14 15, dar am avut cateva pauze pana acum, vreo 6 ,7
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 262
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Lukian

Mesaj de primavara »

Eu ma bucur ca tigarile nu s-au prins de mine si am renuntat la prima incercare in tinerete pt ca nu-mi dadeau nici-o senzatie.Nu-mi placea mirosul si fumul lor.😉
Si mai cred ca daca as fi fumat as fi procedat la fel ca si cu alcoolul dupa ceea ce am invatat aici, adica "astazi nu fumez" numai azi si maine vad eu si tot asa zilnic.🤔

Seara asbstinenta, frumoasa si linistita sa avem toti in continuare!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Lukian

Mesaj de Vbc »

Alliona scrie:E greu să renunți la dependențe, știi..
Foarte înțelept ai procedat, renunțând la alcool prima dată.
Încearcă să fumezi mai puțin.
Trebuie pus ceva in loc, e ca la alcool, zic și eu ...
Eu fumez 2-3 țigări pe zi, cu...cafeaua.
Maria
E ok asa!
La 2 3 tigari fumate pe zi , nu ești fumător 👍🏻
Eu uneori fumez 5 6 pe zi, dacă sunt acasă liber, când lucrez ma duc la 14 15 pe zi
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Scrie răspuns